ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 12:40
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
48,44
22.477
464
48,30
48,80
-0,82%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Počela štednja…

Dubrovnik Airlines prizemljio 200 djelatnika: Dopisom ostali bez plaće

DJELATNICI Dubrovnik Airlines dobili su ovih dana dopis u kojem stoji kako su im plaće smanjene u vrijeme zimskih mjeseci, odnosno od 1. prosinca do 31. ožujka, i to za dvadeset posto. Tako će 200 djelatnika ove zrakoplovne tvrtke do 1. travnja izgubiti cijelu jednu plaću, a zanimljivo je da u dopisu nisu ostavljene nikakve opcije.

Kriza i hadž

Riječ je naime o posljedicama globalne ekonomske krize ali i o nekim propalim aranžmanima ove dubrovačke tvrtke koja ima 200 zaposlenih te pet zrakoplova tipa MD-82. Da je tome zaista tako potvrdio je i direktor tvrtke Dubrovnik Airline, Zeno Singer, koji je za Večernji list objasnio smanjenje plaća.

"Zbog ekonomske krize, ali i toga što nam je ove godine propao angažman u Ujedinjenim Arapskim Emiratima, kamo smo svake godine prevozili vjernike na hadž, odlučili smo se za linearno smanjenje plaća svim našim djelatnicima, od čistačice do direktora", kaže Singer dodajući kako se nisu odlučili na otpuštanje zaposlenika, nego na linearno smanjenje plaća svima dok ne dođu bolji dani.

Podsjetimo da je vlasnik zrakoplovne tvrtke brodar Atlantska plovidba.

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"

Da Ashrak, do nekog novog Drysa [lol]

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje


joker a mi sa višim prosjekom?

mi smo otpisani…[pray]
..nas ne računaju jer ne vjeruju da smo ostali normalni [lol] [lol]

semper fidelis



@minimaxi

100-tke pobjegle sa kupnje. Još je rano za prognozu ali ako ćemo već u blokadu mislim da prije slijedi negativna, iako ne vjerujem da će biti ni jedne. Daleko je i 460kn a i 562kn. Prije bih rekao da ćemo biti u blizini ove razine (toliko često prije spominjani i od nekih smatran za nedostižni nivo od 500kn) sa manjim pomacima ne bi li ju malo utvrdili kao možebitno uporište (otpora ili potpore), a svi veći pomaci da će biti trapovi (bull ili bear)….

[thumbsup]

A i ti si isto našao gdje češ vrijeme gubiti. Bolje da si otišao na seminar o razmnožavanju jednojajčanih algi, nego na BRA



joker a mi sa višim prosjekom?

mi smo otpisani…[pray]
..nas ne računaju jer ne vjeruju da smo ostali normalni [lol] [lol]
[/quote]

ne vjerujem da smo otpisani, jer takvi su najopasniji..mislim na one koji nisu normalni [wink]

Ima ljudi koji od svog bogatstva nemaju ništa osim straha da će ga izgubiti.

Mislite li da postoji mogućnost da ove godine ne bude uopće isplaćena dividenda zbog znate već čega? Čini mi se da je u ovih 450-500 uračunat svaki crni scenarij koji postoji

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]

bit će sigurno isplaćena,jer će je uprava izglasat radi sebe a ne radi nas samo će biti manja možda15 kn (x 50000 njihovih dionica=750 000 kn svakom od trojice , da mogu preživit krizu)

diablero, pa zar im nije bolje imat 20% manju plaću i biti kući nego dobiti otkaze???? BTW, mogu nešto u fušu odradit, ako im se naravno da….

Di ti živiš čovječe, ja sam davno izišao na 2400, na 1000 i čekam 300 što ću sigurno i dočekati , crne vijesti još nisu ni počeli za ATPL a ti bi prodao kuću, znaš da brodari već voze s gubitcima a tek ih čeka kriza, voze za 3000 dolara po danu a prije i 80000.


Mislite li da postoji mogućnost da ove godine ne bude uopće isplaćena dividenda zbog znate već čega? Čini mi se da je u ovih 450-500 uračunat svaki crni scenarij koji postoji

itekako uracunata….

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak


Di ti živiš čovječe, ja sam davno izišao na 2400, na 1000 i čekam 300 što ću sigurno i dočekati , crne vijesti još nisu ni počeli za ATPL a ti bi prodao kuću, znaš da brodari već voze s gubitcima a tek ih čeka kriza, voze za 3000 dolara po danu a prije i 80000.

atpl na 300kn nece bit dovoljno dionica koliko kupaca ceka spremno u kesu…. [thumbsup]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

Možda kad bude na 300 neki će čekati na 100, znaš nas, ja ovo čekam izvidom iz nekih kalkulacija kao npr. DRS je bio preko 80 dolara a zadnja je 3.99 znači pad od 20 puta, ATPL sa 3000 na 510 to je za sada 5.8 puta, uostalom pogle DLkv, JDPL, solaris itd… ili JDBA sa 20000 na 2000, šansi puno…
netko spominje dividendu, zaboravi, ovo je borba za opstanak, nekih brodara nakon 2009 neće biti, pa to je i Jerković izjavio, kao i Pavić iz JDPL..
Ža mi je mojih Tribunjaca di su oni zalutali…

New Report

Close