ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Relativno sam nov ovdje, ali apsolutno podržavam kolegu Hogara i ekipu, da ne nabrajam, koji stručno i analitički pristupaju dionici koju imamo.
Ne želimo valjda slušati savjete tipa, to je dobro-kupi ili to ne valja, pa zar smo djeca.
Analizom dostupnih bitnih podataka, koji se ovdje skupe, i iz drugih izvora, sami ćemo donijeti svoje odluke.
Barem ja za sebe !!!

Pozdrav

Relativno sam nov ovdje, ali apsolutno podržavam kolegu Hogara i ekipu, da ne nabrajam, koji stručno i analitički pristupaju dionici koju imamo.

Evo kolega, kratko i jasno
pogledajte Vaš link
to je brodar sa sličnom flotom kao i ATPL i posluju na istom tržištu

Ovdje pogledajte Vaš link

rast dionice tog brodara i primjetit će te da je u godinu dana porastao oko 7,2x
usporedite ATPL i vidjet će te da je kod ATPL rast bio oko 4x
Dakle sad brzo gurajte lovu u ATPL i bit će nam svima bolje i nama koji smo unutra i vama koji se nećkate.
The end.

@Grangers

Kolega, hvala i bez ikakve ljutnje molim.
To je zadnje što mi je namjera.

Ne nećkam se jer imam ATPL.

Ali svako ima svoj sistem, ja poštujem Vaš, ali stvarno ne vidim što je loše da se detaljno raspravlja o poslovanju tvrtke.
Globalno je prilično jasno da se solidan rast očekuje u idućih do pola godine, ali neka se prikazuju i detalji,
čak i dnevni, zašto ne.

Nisam Vas htio uvrijediti niti popljuvati pa ne vidim razlog za prepucavanje.

Lijep pozdrav

Najbolje ponude [ ATPL-R-A ] Kupnja Cijena
8 3.601,00
3 3.600,01
22 3.600,00
21 3.593,01
7 3.593,00
Cijena Prodaja
3.660,00 87
3.665,00 10
3.666,00 12
3.668,00 47
3.679,99 43

Hvala Karlu28[smiley2]

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Baltic Dry Index (BDI) +40 10984

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

@ Grangers

ni ja se ne nećkam, upravo suprotno.

ali oni koji su me u to uvjerili su kolege koje kritiziraš, techman, ententinis, strawinsky, hogar i još neki. sorry, ali postove kao što je tvoj “gurajte novce unutra jer je jedan drugi brodar rasta jako puno” možemo naći skoro na svakom topicu i samo zbog njih ne bih tako mirno spavao i držao ovu dionicu. mislim da te diskusije koje ti napadaš čine ovaj topic možda i najkvalitetnijim na forumu.


@ Grangers

ni ja se ne nećkam, upravo suprotno.

ali oni koji su me u to uvjerili su kolege koje kritiziraš, techman, ententinis, strawinsky, hogar i još neki. sorry, ali postove kao što je tvoj “gurajte novce unutra jer je jedan drugi brodar rasta jako puno” možemo naći skoro na svakom topicu i samo zbog njih ne bih tako mirno spavao i držao ovu dionicu. mislim da te diskusije koje ti napadaš čine ovaj topic možda i najkvalitetnijim na forumu.


Zanimljivo, uopće svojim komentarom uglavnom nisam ciljao na gorepomenute diskutante – dapače
Inače ja bih radije da mi dionica u portfelju čini ono što od nje očekujem a to je rast a kvaliteta topica mi nije nešto što me čini sretnim [smiley2] ovako imamo kvalitetni topic al dionica mi radi štetu u portfelju
(u redu, još ona ima starih zasluga ali od stare slave se ne živi)
Šteta bi bilo da ovaj trend u svijetu sa vozarinama ne ostane neispričana priča kod ATPL

Evo pokušat ću ovako:
Recimo da sam ja investitor sa željom da oplodim svoje ulaganje kako bi mi pomogao podatak o BDI ako nemam usporedni podatak koliki je bio prije godinu dana ?
Podatak o trenutnim vozarinama mi ne znači puno ako uz njega nije stavljen i onaj o vozarinama prije godinu dana.
itd. itd.
Ciljao sam upravo na takve stvari jer nas jedino novi investitori mogu vinuti gore a ako njih nema – uzalud svi stručnjaci i rast BDI i sve akademske i neakademske rasprave.
Poštujem ako mislite drugačije.
Pozdrav


Baltic Dry Index (BDI) +40 10984

A naprijed ga guraju BPI (već preko 11K !) i BSI , što je milina gledati imaocu ove dionice.

BigBoss:

Baltic Dry Index (BDI) +40 10984

A naprijed ga guraju BPI (već preko 11K !) i BSI , što je milina gledati imaocu ove dionice.

Bit ce tek milina kad ovi strasljivci sa par komada prestanu rusiti cijenu.

@ Grangers

E pa štovani kolega,
upravo je to ono što je ovdje kvalitetno pisano, osim ponekog onako nabačenog podatka.

Kolege osim što daju usporedbe sa ranijim stanjima idu čak i do te mjere da daju datume kada i pod kojim cijenama su koji brodovi ugovoreni i na koje vrijeme.
Također i predviđanja po kojim će cijenama, ako se rast BDI-a nastavi ili pak ne nastavi biti ugovoreni novi brodovi te obnovljeni ugovori koji će i kada isteć,
kada se koji brod vraća putem otkupa nazad (ostaje još 1) itd itd……
Onaj tko prati duže i svakodnevno, ovdje zaista, naravno koristeći i svoju glavu, može punu i naučiti i zaključiti.

Lijepi pozdrav

evo ih sa malo više od par komada:

[ ATPL-R-A ]
Kupnja Cijena
22 3.640,00
5 3.621,01
8 3.621,00
3 3.620,00
3 3.611,50
Cijena Prodaja
3.650,00 230
3.660,00 58
3.665,00 10
3.666,00 12
3.668,00 47

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb

@ Grangers

istina je da ima podataka koji se ovdje postaju a da nisu svakome od nas odmah jasni. ali ako se pažljivije čita, mogu ih shvatiti i ja laik (u brodarstvu). i mislim da je osvježavajuće naći dionicu čija cijena ne počiva na glasinama koje se uvijek mogu tumačiti ovako ili onako i na kraju izjaloviti.

vjerojatno imamo različite strategije. mene uopće ne smeta da mi pada cijena dionice za čije sam visoke targete u budućnosti siguran. baš obratno, još sam u dokupljivanju pa mi odgovara.

a da ćemo se na kraju svi veseliti, u to ne sumnjam.

New Report

Close