ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Evo na Poslovnom klubu glavom i bradom naš predsjednik uprave kaže citiram– imamo dobru zalihu novca da preživimo cijelu sljedeću godinu a onda moramo prodavat brodove da bi preživili.

I što sad da čovjek kaže na to da je iskren ili da je…

NEMA PRODAJE NEMA PREDAJE!

Ako se govori o preživljavanju i to sa tako visoke pozicije iznutra,poveznica bi trebala biti auto industrija u Americi i cijene njihovih dionica.
Ovo ispada jako dobra cijena u tom slučaju.

F i g h t T h e P o w e r ! ! !

netko namjerno ruši a ovi iz business hr doljevaju ulje na vatru a ustvari ne znam tko prodaje jedino oni koji su kupovali po 30kn

evo ti jethro gore lijepo objasnio tko prodaje: mali ulagači jer očekuju da će drugi dan kupiti još jeftnije i tako u krug. sutra bi ATPL mogla i ispod 600 kn, potpora je sve slabija

pod ovom vladom nema nam spasa!!!!!


netko namjerno ruši a ovi iz business hr doljevaju ulje na vatru a ustvari ne znam tko prodaje jedino oni koji su kupovali po 30kn

Ništa novo. Ako je tko igrao texas-holdem poker zna princip kako od malog ulagača izmusti zadnju dionicu ili kunu.

Bitno je da si ti taj koji ima najviše love u igri kako bi mogao diktirati tempo igre.
A onda, čak i kad nemaš prave razloge (prave karte) često dobiješ od drugih ono što želiš ako odigraš all-in potez. Odnosno zaplašiš ostale svojim ulogom. I onda pokupiš zaradu.

A bussines hr je dealer koji dijeli karte, a koji voli velike igrače. Ma jadno sve skupa…

BTW analiza im je očajna i plitka.

A vidim rudari u stvarno velikoj krizi zbog slabe potražnje za rudačama, toliko velikoj da se cijena dionice najvećeg svjetskog rudara Vale popela na vrijednosti s početka prošlog mjeseca.

Ali šta glupi ameri i brazilci znaju da će im ova dionica uskoro pasti još za 86%, naši analitičari to znaju i zato su daleko pametniji.

A bussines hr je dealer koji dijeli karte, a koji voli velike igrače. Ma jadno sve skupa…

BTW analiza im je očajna i plitka.

tako je. od petka popodne do ovog časa:

S/P 500 +17,5%
EU DJ 50 +10%
CROBEX -4,1%

tko god je pratio agresivno strašenje po medijima koje je u hrvatskoj počelo ovog vikenda (a bez ikakvih stvarnih novih vijesti), tj. od onog časa kada je u americi obama okrenuo igru, ne može fulati o čemu se radi. business.hr je samo vrh sante, oni su najprozirniji od svih jer pišu samo o ekonomiji. drugi strah i paniku šire na svim područjima pa nije na prvu loptu tako očito s kojim interesom.

19.rujna 2008 tik pred početak katastrofalnog pada Atlanske plovidbe izlazi ovakav tekst

Ciljana cijena dionice Atlantske plovidbe 2.786 kuna
Temeljem metode diskontiranih novčanih tokova, usporedbe sa sličnim kompanijama u industriji i izračuna neto vrijednosti imovine, analitičari Erste banke odredili su ciljanju cijenu dionice Atlantske plovidbe od 2.786 kuna te dali preporuku za njezinu kupnju.
http://www.liderpress.hr/default.aspx?sid=54851

Erste: Kupiti dionice Atlantske plovidbe
——– na kraju —-Inače, dionice Atlantske plovidbe nalaze se u portfelju društva Erste vrijednosni papiri i/ili u sastavu portfelja ko¬jima upravlja to društvo.
http://www.poslovni.hr/93232.aspx

za nevjerojatno čudo 2 mjeseca poslije
26.11.2008 09
Domaći brodari još uvijek precijenjeni
Iako su domaći brodari zbog pokrivenosti flota dugoročnim ugovorima o prijevozu bez velikih potresa na prihodima i dobiti pretrpjeli prvi udar globalne krize i pad cijena vozarina, manji domaći brodari već su u trećem kvatralu zabilježili slabije rezultate poslovanja.

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=08e36ecd-d31f-460f-ada0-89dda8151618

Atlanska plovidba – dionica je prije dva mjeseca vrijedila više od 2.000kn danas a danas cca 650kn.

Dragi prijatelji dovoljno je na kraju teksta napisati imam dionice atpl-r-a ili nemam dionice atpl-r-a te ovo nije poziv na kupnju ili prodaju i pisati što ti god padne na pament.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

Pa di ćeš bolji sell signal od toga. Jedino su Stojićeve analize veći ziher.

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.


A bussines hr je dealer koji dijeli karte, a koji voli velike igrače. Ma jadno sve skupa…

BTW analiza im je očajna i plitka.

tako je. od petka popodne do ovog časa:

S/P 500 +17,5%
EU DJ 50 +10%
CROBEX -4,1%

tko god je pratio agresivno strašenje po medijima koje je u hrvatskoj počelo ovog vikenda (a bez ikakvih stvarnih novih vijesti), tj. od onog časa kada je u americi obama okrenuo igru, ne može fulati o čemu se radi. business.hr je samo vrh sante, oni su najprozirniji od svih jer pišu samo o ekonomiji. drugi strah i paniku šire na svim područjima pa nije na prvu loptu tako očito s kojim interesom.
[/quote]

Nije problem samo što su američke burze rasle do sada oko 15% od svog dna (a među njima i brodari), a mi to nismo pratili, već smo dodatno i pali 5% na temelju volje i želje velikih. Mali ulagači nemaju nikakve veze s današnjim padom.

To ujedno znači da bi nam trebao brzi rast domaće burze za čak 22% od sadašnjeg nivoa, kako bi jednakom mjerom popratili rast američkih burzi, što je iz ove perspektive čisti SF.

Novinari u zadnje vrijeme samo pumpaju negativu, iz konteksta izvlače samo negativne vijesti, a fondovi svoju igru (krvavi pir) nastavljaju. Vjerujem da mnogima ovo čini enorman pritisak, i da se zbog istog dugo još neće vratiti na TK, ali na kraju krajeva, šta god neke naše novine napisale, ja ću to osobno do sudnjeg dana smatrati žutom štampom, dok se sam ne uvjerim (putem stranih medija) koje su stvarne relevantne i racionalne činjenice.

Ma neće meni ulaganje diktirati nekakvi manipulatori iz fondova, ili kvazi domaći novinari-analitičari. Kada se podvuče crta i oni na kraju živje upravo od istog kruha s tržišta, a ja za razliku od njih ne mogu krahirati, jer u burzu ulažem samo višak svog novca.

Ali osobno mi je najdraži slijedeći naslov iz Business hr-a prije mjesec dana.
Ako ovo nije manipulacija dezinformacijama onda ne znam što je…


Ali osobno mi je najdraži slijedeći naslov iz Business hr-a prije mjesec dana.
Ako ovo nije manipulacija dezinformacijama onda ne znam što je…

Hanger, meni se čini da bi oni nakraju mogli završit u toj jami koju stalno kopaju!

LEAVE THE WORLD BEHINED


19.rujna 2008 tik pred početak katastrofalnog pada Atlanske plovidbe izlazi ovakav tekst

Ciljana cijena dionice Atlantske plovidbe 2.786 kuna
Temeljem metode diskontiranih novčanih tokova, usporedbe sa sličnim kompanijama u industriji i izračuna neto vrijednosti imovine, analitičari Erste banke odredili su ciljanju cijenu dionice Atlantske plovidbe od 2.786 kuna te dali preporuku za njezinu kupnju.
http://www.liderpress.hr/default.aspx?sid=54851

Erste: Kupiti dionice Atlantske plovidbe
——– na kraju —-Inače, dionice Atlantske plovidbe nalaze se u portfelju društva Erste vrijednosni papiri i/ili u sastavu portfelja ko¬jima upravlja to društvo.
http://www.poslovni.hr/93232.aspx

za nevjerojatno čudo 2 mjeseca poslije
26.11.2008 09
Domaći brodari još uvijek precijenjeni
Iako su domaći brodari zbog pokrivenosti flota dugoročnim ugovorima o prijevozu bez velikih potresa na prihodima i dobiti pretrpjeli prvi udar globalne krize i pad cijena vozarina, manji domaći brodari već su u trećem kvatralu zabilježili slabije rezultate poslovanja.

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=08e36ecd-d31f-460f-ada0-89dda8151618

Atlanska plovidba – dionica je prije dva mjeseca vrijedila više od 2.000kn danas a danas cca 650kn.

Dragi prijatelji dovoljno je na kraju teksta napisati imam dionice atpl-r-a ili nemam dionice atpl-r-a te ovo nije poziv na kupnju ili prodaju i pisati što ti god padne na pament.


Šta reći nego horor! Lihvari pokvareni do kostiju.

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich

New Report

Close