ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 28.09.2024. u 21:59
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
49,39
8.347
169
48,10
50,00
3,34%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Baltic Dry Index (BDI) -41 763

[shocked]

A i ti si isto našao gdje češ vrijeme gubiti. Bolje da si otišao na seminar o razmnožavanju jednojajčanih algi, nego na BRA

Baltic Dry Index (BDI) -41 763

-5,1%.

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"

Vozarine Heavy Lift brodova su oko 15000$-20000$ dnevno, mislim da dogodine neće biti frke za Atlantsku.

I noga u guzicu je korak naprijed


Baltic Dry Index (BDI) -41 763

[shocked]
[/quote]

U hebote, uzeću jedan PANAMAX i vodim ženu na zakašnjelo bračno putovanje…
Trebale bi turističke agencije malo poraditi na tome jer je to izgleda budućnost, a na CAPE stane ljuuuudiii……

PEYO vizionar slijepac, kolekcionar minusa

grozota

KADA NARASTEM BIT ČU BROKER

15:30 = -5,14

društvo, jel znate gdje je kraj?
sad ću vam reći: kraj je kad promet bude ispod 10 milijuna.
ne kad crobex bude toliko-i-toliko, atpl xy (da, dvoznamenkast), nego kad odustanu i prodavači i kupci. u biti prodavači… kupaca ima dok god se padu ne vidi kraja. tko bi kupio danas kad zna da će sutra jeftinije kupiti? a bit će uvijek kupusara koji žele badava, al ni u babe nema džabe…
simple as it can be…


kraj je kad promet bude ispod 10 milijuna.
ne kad crobex bude toliko-i-toliko, atpl xy (da, dvoznamenkast), nego kad odustanu i prodavači i kupci. u biti prodavači… kupaca ima dok god se padu ne vidi kraja. tko bi kupio danas kad zna da će sutra jeftinije kupiti? a bit će uvijek kupusara koji žele badava, al ni u babe nema džabe…

pa zasto prodaju nesto sto su platili vise? to meni nije jasno
i jos jedna stvar
promet se napucava
jedan od drugoga kupuju i odmah prodaju po istoj cijeni i tako par krugova i eto milijunskog prometa!

kad me bude zena danas pitala: "Kako je danas bilo na burzi?" – jel da je istucem? [lol]

evo ako si neko oce isprintati [proud]

[/quote]
pa zasto prodaju nesto sto su platili vise? to meni nije jasno
i jos jedna stvar
promet se napucava
jedan od drugoga kupuju i odmah prodaju po istoj cijeni i tako par krugova i eto milijunskog prometa!
[/quote]

1. zato jer će još jeftinije kupiti. evo na mojoj koži: kupio po 1400, prodao po 7xy i kupit ću još. tu sam popušio 50%, ali sam "zaradio" samim time što sam neizgubio razliku od 7xy do 630. i ne smatram da sam išta popušio, nego da nisam zaradio, jer se vraćam u ovu dionicu, ali već i po sada nižoj cijeni za koju ću kupiti xy% dionica više. sa apsolutno svom lovom koju sam uvijek imao se vraćam u ovu dionicu. pukovnik ili pokojnik! tko ne pogine na ovom, može reći da je prekaljen, čeličan…
kupit ću atlantsku po svom targetu (nebitno!). napraviti izračun (glavnica-prije-pušione x kta (oroka) x broj godina) + pizza i pivo i to mi je target. a možda se i malo zabunim :-))

2. promet se napucava, to je točno, ali općenito, kad je zdrava situacija.
nema više svrhovitog napucavanja ni istresanja… istresti nema nitko više ništa. da bi se netko istresao, treba postojati kupaca. a kupce je ova crobex epilepsija razmazila do srži.
evo i primjenjivosti fizike, čista fisija: problem=2 problema=4 problema…
inače, u ovakvim vremenima/trenucima niču neki novi likovi (preživio sam kojekakve stvari pa iz vlastitog iskustva pričam)…
ovakva ekonomska turbulencija uvijek time urađa.
neki padnu na prosjački štap, neki se obogate, nekom smrkne, nekom svane.
kao i financijski inženjering svojedobno.
ne znam da li se itko toga sjeća…
slučajno sam pobjedio. sasvim slučajno…

a tko kupuje? mirovinci sigurno više ne. sad će biti smiješnih bidova…
predviđam sutra klaonicu. nadam se da griješim.

Vaš link
I danas dionice brodara u Americi u plusu, sve se zeleni.

I noga u guzicu je korak naprijed

New Report

Close