ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nemojte se iznenaditi ako ode polako na 100kn. Pogledajte DRYS, pa je gotovo više od 30 puta.

A daleko je kvalitetnija dionica. Naučite da je ovo rizična dionica, rizičnog poslovanja (u ciklusima)


Nemojte se iznenaditi ako ode polako na 100kn. Pogledajte DRYS, pa je gotovo više od 30 puta.

A daleko je kvalitetnija dionica. Naučite da je ovo rizična dionica, rizičnog poslovanja (u ciklusima)

Je, jako je kvalitetna dionica, nema šta. Visi na niti aldante tjestenine do bankrota. Uzmi si ju doma ako ti je kvalitetna. Dečko ATPL i DRYS su dve različite škole [bye]

I'LL BE BACK

Ljudi moji, mante se dugoročnih prognoza o rastu ili padu neke dionice. To je čisto naklapanje i gubljenje vremena. Da li će biti daljni pad, ili rast, to je postalo toliko nepredvidljivo, da bih više povjerovao "indijanskom vraču", nego li profesionalnim analitičarima. Sjetite se samo analitičara koji su prognozirali rast cijene nafte iznad 200 dolara, svi do jednoga su imali isti stav. A danas je nafta 50-tak dolara. I to pala u kratkom roku. Na cijeni oko 160-tak dolara, tko je mogao odrediti ispravno kretanje cijene. Najviše su promašili oni koji su bili i najglasniji u svojim izjavama.
Tako će biti i sa cijenom dionica. Rast će uslijediti, kada to budemo najmanje očekivali, i to iz za nas smrtnike "banalnih" razloga. Svijet je postao toliko malen i usko povezan, da kada u Americi netko prdne, smrad se osjeti istog časa i na drugim kontinentima, a i obratno.
Sitni događaji pokreću velike revolucije, i nemoguće ih je unaprijed predvidjeti. Tko će ovoga puta prvi "prdnuti", ne znam, ali da netko hoće, u to sam 100% siguran. Onda ćemo se opet isčuđavati kako je to moguće, isto kao što se sada isčuđavamo kako je moguće da smo u tako kratkom roku toliko puno potonuli. Lako je preživjeti vrijeme "obilja", ali blago onome tko preživi vrijeme "krize" i ostane hladne glave, ne podlegavši prognozama "samozvanih" analitičara, koji nisu sposobni upravljati niti svojom imovinom, a kamo li da će tuđom. Sve što čujete i dobro i loše, prvo dobro profiltrirajte kroz svoj mozak. Vremenom ćete uvidjeti da je preko 90% informacija koje nam serviraju raznorazni mediji, čista "laž", bila ona svjesna ili nesvjesna. [kiss]

bananarama slažem se, ipak svi mi ulažemo naš novac i to je to… lako je davati prognoze a posebno kad ne snosiš nikakve posljedice ili si još i anoniman kao na forumu. lako je tuđim gloginje mlatit…
ipak mislim da će se atpl sigurno vratiti na dobre staze… ako 80% svjestske trgovine ide morem mora se ploviti. kad odeš u bilo koji dućan pogledaj od kuda dolazi roba made in bangladesh, vietnam, china…. a nekako mi se čini da su to dosta daleke zemlje i da je more između nas… prema tome treba biti strpljiv, kupovati po malo i čekati….

Piči se vani http://finance.yahoo.com/q?s=DRYS+DSX+EGLE+ESEA+EXM+GNK+NM+QMAR+TBSI&d=t

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich

Vidim, većina članova počela razmišljati srednjeročno…
Nada u brzi oporavak svima potonula. Tu i tamo još poneko zaziva pad na 500 kn, ali i to sve rijeđe, a mislim da takvi ustvari drukaju da poraste a ne da padne
[smiley]
Činjenica je da nitko nezna što će biti sa svjetskim gospodarstvom u 2009.
Ne dijelim savjete jer nisam kompetentan; mogu reći samo za sebe da ATPL nedam dok sam u minusu, frka me dokupljivati da dublje ne zaglibim, a sreća u nesreći je da imam vremena čekati jer te novce u skorije vrijeme nisam ni planirao potrošiti…

Što više znam, to više znam, koliko još ne znam.

Piče brodari vani, piče
Vaš link

I noga u guzicu je korak naprijed

Commodore Landsberg (Star Wars fanatic): India Strikes Back: It’s hard getting excited about
anything dry these days, but at moment I’m all CAPS and exclamation points!!! Last week, China fixed an
impressive nine Supramaxes and four Panamaxes to haul iron ore from India. For those of you who don’t
obsessively track Indian iron ore fixtures [I envy you] that is a lot. Today, four more vessels were fixed to
take Indian ore to China – with one Supramax going for $10,000/day (average of the Supramax time
charter routes is $6,692/day). This is good news – but we of course need much more of it.
It’s not surprising to see China take ore from India after the Indian government cut export taxes – what is
surprising is the sheer quantity. Rough estimates point to China fixing 750,000 tons of Indian iron ore last
week and another 240,000 tons today. So what’s it all mean? China could be showing they have more
iron ore and steel demand than most currently believe. Or, they could just be building up stocks to
ensure 2009 contract prices are secured at a hefty discount (port stockpiles fell 1.3 million tons last week
to 68.8mt). Whatever is the case, Supramaxes rates are coming up and fewer vessels of that class will
soon be available.
Dry Bulk FFAs
Contract Close Current Diff
======================================
BDI Dec 1275 1225 -50
BDI Q1 1725 1675 -50
BDI Q2 2350 2300 -50
CS4 Q1 $11,156 $10,000 -$1,156
CS4 Cal 09 $18,216 $17,250 -$966
PM4 Q1 $11,325 $10,250 -$1075
PM4 Cal 09 $14,475 $13,500 -$975
SM6 Q1 $8,938 $8,375 -$563
SM6 Cal09 $11,891 $11,350 -$541

A bit more activity in FFAs with prices coming off further. With Lloyds reporting a Cape fixture done at $1,250/day – falling prices/hope/sentiment are to be expected. Even in light of good news on the Supra front (see above), prices on the SM6 have come off.

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

I konačno oporavak cijena čelika…
…uz interesantan podnaslov

Vaš link

http://finance.yahoo.com/q/cq?s=DRYS,DSX,EGLE,ESEA,EXM,GNK,NM,QMAR,TBSI&d=e

Brodari sretno brode

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

Izgleda da ono prezaduženo đubre od Drys-a ipak neće u bankrot. Eno ga naraso 40% u jednom danu. Da ne mute i tamo nešto Galinec i Aglaia? [lol] [lol]

I'LL BE BACK

Jedno pomalo početničko pitanje za upućene u svezi dolara, tj. njegovog mogućeg kraha u 2009.g.:

Kakav efekt ima gore navedeni scenarij na poslovanje Atlantske? Navodno svoje kredite plaćaju u USD, što bi za posljedicu imalo znatno manje rate, ali što je onda sa zaradom koja je također u USD, tj. kako će se to odraziti na izvješću koje je u Kn? Znatno manja dobit u kunama (ali i troškovi/dug)?
Molim nekog kompetentnog da malo razjasni posljedice pada USD na poslovanje Atlantske.

Unaprijed hvala!

New Report

Close