ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 28.09.2024. u 22:04
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
49,39
8.347
169
48,10
50,00
3,34%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Gubitak od oko 10 milijuna USD predstavlja gubitak nešto manji od 10% ukupne (početne) ugovorne cijene capesizea.

eto, dakle 10 milja gubitak kako sam i pretpostavio. To je OK, da je skuplje, radije bih da ga kupe. Eto, zajebali se za 50 milja kuna sa cape-om, zajebali se za 20 milja sa otkupom dionica i vjerojatno jos pokoji zajeb za koji ne znamo i dobijemo oko 100 milja kuna zajeba ove godine. S obzirom na zarađenih skoro 800 milja (pretpostavljeni kumulativ) nećemo im zamjerit. Samo nek je cash u firmi. Lako ćemo za drugo.

P.S ova brojka za cape je moja neka laička logika(slično sam razmišljao kao i Hanger), može biti i drugačije i ograđujem se da je to točna informacija, samo razmišljam na glas.

I'LL BE BACK

Vaš link

Voyager fixtures

Fixture Date: 21.11.08.
Vessel: KONAVLE
Intake: 55,000
Cargo: SEEDS
Laycan From: 25.11.08.
From Area: BLSEA
From Port: ODESA
To Port: ARA
Rate: USD 10.5
Comment: 12000/10000
Charterer: A.C. TOEPFER

Ovaj komentar predstavlja mišljenje autora i nije nagovor na K/P, autor nema dionice u močvari.

BTW, Euroseas Ltd. (ESEA) u plusu preko 7%, a Eagle Bulk Shipping (EGLE) u minusu preko 36%.

Ovaj komentar predstavlja mišljenje autora i nije nagovor na K/P, autor nema dionice u močvari.

"…te odustali od već naručenog velikog broda iz Južne Koreje…"

Meni su ovi naši novinari super, barataju vrlo jednostavnim jezikom da ih svi razumiju. Mislim, znaju oni o kojemu brodu se radi, samo ne žele ljude zbunjivat terminologijom!
Kao da malom djetetu objašnjavaš: znaš sine, nece biti veeeeelikog bloda i seeeeesto viona!

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!


"…te odustali od već naručenog velikog broda iz Južne Koreje…"

Meni su ovi naši novinari super, barataju vrlo jednostavnim jezikom da ih svi razumiju. Mislim, znaju oni o kojemu brodu se radi, samo ne žele ljude zbunjivat terminologijom!
Kao da malom djetetu objašnjavaš: znaš sine, nece biti veeeeelikog bloda i seeeeesto viona!

znaju oni vise nego sto ti mislis Misko:

http://www.combinedfleet.com/cv.htm

Banzai!

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje



.

nije bas ljepo gledat ove razine BDI,al nekako me veseli vidit da panamax zaradjuje duplo u odnosu na cape.zao mi je samo sto takav omjer nije bio kad su vozarine za cape bile na ATH

Nemaš se što veseliti, makar dok cape vozarina ne dođe na 50000, jer ne zaboravi, cape određuju sudbinu cijelog sektora.



kada se počnu koristiti riječi kao što je oporavak, dobit, perspektiva
vratit će se povjerenje

možeš li zaista zamisliti da će se novine, pogotovo hrvatske, ikada početi furati na oporavak i rast? o tome će onda govoriti poslovni, bloomberg, cnbc, ali oni mediji koje čitaju mase će prijeći na druge teme, ubojstva i slično, ekonomiju će jednostavno ignorirati. a ako jednom i spomenu da je hrvatski BDP opet rastao 6% godišnje, to će biti samo zato da usporede ne znam sa srpskim ili makedonskim ili zairskim koji su narasli 7 ili 8%.

što je naravno prednost za one koji čitaju poslovni [cool] dok mase sa svojim htv-ima, nova-ima, rtl-ima, cnn-ima i drugdje skuže da je gotovo pa navale na dionice, mi ćemo se imati kada nakrcati.
[/quote]

kad oni pocnu kuzit ja odoh van.zao mi je sto nisam i prvi put skuzio kad je vrijeme za van.
pohlepni gad.

[/quote]
Znaš li onaj vic Kad Mujo uhvati zlatnu ribicu i ona mu ponudi ispuniti tri želje. Jedan dvorac kaže Mujo prvu želju. Neka rijeka rakije teče oko njega kaže drugu. A treća,pita ga zlatna ribica. Mujo misli, misli pa bubne: Ma daj mi još jednu litru rakije.
I ovdje su mnogi pali zbog te jedne litre.

Sveti Vlaho učini nešto, il je sruši na 500 il je digni na 5000.


evo citiram:

" odustali od kupnje 600 aviona te odustali od već naručenog velikog broda iz Južne Koreje- rekao je Jerković"… ojojoj… pa zar ostajemo bez prvog nosaca aviona? Mislim, odustali od kejpa (nosaca) a i 600 aviona…

hm, nista od Banzai!

Možda su to naručili dok su vozarine bile visoke, pa su odlučili školovati kamikaze da potope konkurenciju[lol]
…sad kada konkurencija sama tone (a i mi polako s njom)… vjerovatno im zato ne trba 600 aviona,
osobno mislim da će im za koji mjesec trebati 426 aviona [cool] [cool]

semper fidelis

….večer

-Želio sam se pohvaliti sa (ne baš mudrom) kupnjom u petak …. , ali ova moja
jučerašnja gošća je tu gledala neke proste slike (!)….. i navukla mi viruse …… [smiley]

-Danas su ovi gerilci to "liječili" cijelo popodne …. i sada je sve OK …

-Malo sam se nasukao na 688 … , bio sam ziher da poslje 15h ide preko 700 , ali
EU je potonula , a i brodski sektor je riknuo puno dan prije u kolonijama …..
….i to jedno sa drugim ……ručna kočnica …..

-Ali ….. , ako se i izgubi malo ….. (preko)sutra je nooooovi dan …. [smiley]

…..ako značajno potone u Pon. …. za vas koji ne posjećujete ZOO , a željeli biste
vidjeti kako su vam izgledali daleki preci (po Darwinu) …..
…….poslati ću vam svoju fotku na mail …………… [smiley]

.Dr M Wagner

-Zapravo je dobro da je riknuo komp …… , ova je nakon onih slika već držala šubler …

….skoro sam se osramotio u usporedbama …. [smiley]

Presušuje potražnja za brodarskim prijevozom rasutih tereta?
http://www.poslovni.hr/101372.aspx

davno je on presušio ….. samo našima tek sad došlo do mozga

imam dionice presušenih…


davno je on presušio ….. samo našima tek sad došlo do mozga

imam dionice presušenih…

Prijatelju trebalo bi gledati na to da je čaša napola puna, a ne prazna, iako mi se čini kako će biti vrlo unosno idućih nekoliko kvartala na ovoj dionici, pa i na cjelokupnom tržištu.

Čuvajte cash- jer možda vam zatreba.

A do tada – obavezno sutra pogledajte Latinicu.

New Report

Close