ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 29.09.2024. u 04:22
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
49,39
8.347
169
48,10
50,00
3,34%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


evo citiram:

" odustali od kupnje 600 aviona te odustali od već naručenog velikog broda iz Južne Koreje- rekao je Jerković"… ojojoj… pa zar ostajemo bez prvog nosaca aviona? Mislim, odustali od kejpa (nosaca) a i 600 aviona…

hm, nista od Banzai!

avione još mogu preboljeti, ma glavno da nisu odustali od onih 200 space shuttleova, to bi zbilja bio udarac na moj investitorski ego.


Ipak svi dogadjaji i istupi Vlahe i Jerkovica na TV govore da oni zele srusit cijenu ATPL samo je pitanje za koga =najizglednije neki Stranci ce ju preuzet za sitnu lovu i podijelit si dobit 515 kn po dionici upravo kao sto je i Barr to ucinio s PLIVom (Znaci Amerikanci preuzimaju Atpl) A koju foru nam je uprava prodala sa odlukom o kupnji dionice po cijeni 2000 – 2800 kn

Bravo … Svatio si bit …. sjedi odličan (5)

Mislim da nikad niko nije nanio toliku stetu Atlanskoj nego gospari svojim istupima u najgorim trenutcima i to je sigurno proračunato napravljeno ( od naručenih članaka pa nadalje …)


u usa krvi do koljena…5-.crobex paste?


pa nisi bas to moro meni reci
iako nisam u atpl(pretpostavljam da sam u jos goroj dionici) imam dojam da imam morsku bolest od burze
pofuk
laka noc


"…te odustali od već naručenog velikog broda iz Južne Koreje- rekao je Jerković."

Vaš link

Cape?


jozo 20, 21.11.2008. u 06:42
Željko Zadro poduzetnik godine
Predsjednik Uprave Viro tvornice šećera Željko Zadro proglašen je poduzetnikom godine prema odluci Hrvatskog udruženja menadžera i poduzetnika CROMA.

Na svečanoj dodjeli uz obilježavanje 18. rođendana CROMA-e dodjeljene su nagrade u devet kategorija jedanaestorici menadžera i to Anti Jerkoviću iz Atlantske plovidbe (velika poduzeća), Jerku Andrijiću predsjedniku Uprave tvrtke Radež (srednja poduzeća) te u istoj kategoriji Goranu Brašniću iz tvrtke Vargon. Najbolji mladi menadžer godine je Sanda Bajtl iz osječkog Werkosa, pobjednik u kategoriji javnih poduzeća je Danijel Mileta iz šibenskog Gradskog parkinga, Mirko Mrakužić direktor dm-drogerie markt odnio je nagradu za velika inozemna poduzeća, Frane Mrakovčić projektni je menadžer godine, a nagradu za životno djelo primili su Ante Grlić-Radman osnivač Agroproteinke te Luka Miličić predsjednik Uprave Dalekovoda. Na konferenciji za medije svi su se menadžeri dotakli teme o krizi koja sve više opterećuje realnu ekonomiju, a Miličić i Jerković naglasili su kako su njihove tvrtke već započele s konkretnim mjerama koje će im pomoći preživjeti krizu uz što manje posljedice.

– Kako bi smanjili rizik već smo ranije krenuli u diverzifikaciju poslovanja, pa Atlantska plovidba tako osim brodarstva ima i hotele te aviokompaniju. Za sada smo odgodili obnovu hotela na Lapadu i Lopudu, odustali od kupnje 600 aviona te odustali od već naručenog velikog broda iz Južne Koreje- rekao je Jerković.

jozo 20, 21.11.2008. u 06:42

po meni je najbitnije u ovom clanku sto su odustali od 600 aviona,mislim da bi to tesko financirali bez novih kredita. [lol]

Brodari kod nas su još i zakon, ako ih uspoređujemo s brodarima u svijetu, jer već cijeli tjedan padaju svaki dan i to s dvoznamenkastim ciframa:

http://finance.yahoo.com/q/cq?s=DRYS,DSX,EGLE,ESEA,EXM,GNK,NM,QMAR,TBSI&d=v1

a kod nas brodari nisu ni približno pali.

Pričaš gluposti…

Gosp.Jerkoviću koji ima cca 54.142 dionice AP (36.545.850 kn) je stalo da firma dobro posluje, da vrijednost dionica raste, a ne da druka prema dolje da bi nadokupio…

Naravno to bi bila logika stvari, ali u ovom slučaju mislim da ne…

Možda netko misli drugačije…

Trenutačno nisam u AP, kupio po 3390, kupio po 1150, kupio po 1030, sve prodao po 690 kn prije nekih desetak dana. Čekam cijenu ispod 500 kn. A izjave Jerkovića (bile one pozitivne ili negativne) trenutačno nisu od utjecaja na ZSE.

bravo

Cape out , Pracat in.

Šestog aviona, a ne šesto aviona. A glupi novinar krivo čuo i napiso brojkom.

Cape out of the picture?. Uffff, ipak se okreće [thumbsup]. Dobar potez. koji će im qurac novi cape za 120 milja dolara kada će moć kupit od Drysa za 60 milja par godina starog [smiley].

Sad mi je lakše malo. Ovo je dobar potez u ovim okolnostima. Zna li netko koliko su platili otkaz ugovora ili preprodaju istog? Može i na PM. Hvala puno unaprijed.

I'LL BE BACK

Cape out of the picture?. Uffff, ipak se okreće [thumbsup]. Dobar potez. koji će im qurac novi cape za 120 milja dolara kada će moć kupit od Drysa za 60 milja par godina starog [smiley].

U tom je poanta!!!! DryShips inc puca po šavovima. još imaju 8 (osam!) naručenih brodova. najstariji im je brod 1984, desetak su sredina 90tih, a ukupno imaju kojih četrdesetak bulk crs.. jedan im stiže za mjesec dana ostali u ’09 i ’10. baš me interesira hoće li cesiju za postojeće ugovore napraviti ili odustati.
a atlantska bi novi cp umjesto da uzme od drys i plati cent/tona još napunjen naftom.
njima smrkava, a kome će svanuti, ne zna se.



u usa krvi do koljena…5-.crobex paste?


pa nisi bas to moro meni reci
iako nisam u atpl(pretpostavljam da sam u jos goroj dionici) imam dojam da imam morsku bolest od burze
pofuk
laka noc
[/quote]

ah, ne znam kolega pofuck, moj najbolji frend alter ego je otišao na posao, ja bauljam. ne znam u čemu si i gdje si, no čitam da te pere morska bolest pa pretpostavljam da zasigurno nisi u plva-r-a ili cral-r-a, nego u brodarima.


Za ljubitelje Drysa-DRYS u minusu 29%.
Na 3,8 dolara teško da će se izvući.
Trebalo bi i njih malo dokapitalizirati [bye]

ah, zekaj se ti savarakatinis, ali oni su lešina koji jedva da daju znakove života.
njih će upravo dokupusati strvinari, maleni.
pokojni pukovnik.

Atlanska ima svoj EOSP program radničkog dioničarstva te vjerojatno otkupljuju na niskim cijenama, pa će kasnje to biti ponuđeno zaposlenicima i pomorcima po nabavnim cijenama. To su već par puta napravili.

I noga u guzicu je korak naprijed

New Report

Close