ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 28.09.2024. u 21:34
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
49,39
8.347
169
48,10
50,00
3,34%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

da nije bas sve crno i crveno danas 🙂
Baltic Dry Index (BDI) +15 856

nema smisla gledati ni bdi ni dry, ni izvješća ni ništa. izvješća, koja su do sada izašla, mogu biti pozitivna, ALI VIŠE NEĆE nakon nove godine biti pozitivnih izvješća.
ovo što je + je zato što je donedavna sve išlo ok. kad će atlantska ponoviti ovakvo izvješće?
u državi siromašnih ne možeš tek tako postati bogat. otkuda????
taman da očepušaš sve siromahe, opet imaš malo.
ok, atlantska je svjetska firma, no opet… ne može to preko noći.
sad je ostalo samo čekati točku infleksije i ukrcati se.

Jethro
naprotiv treba pratiti BDI …
dobra je stvar da se vozarine oporavljaju jer o njima direktno ovisi prihod tvrtke…loše vijesti su već ukalkulirane u cijenu… isto tako će cijena ići gore prije nego mi ustanovimo da je kriza završila…burza uvijek reagira prije nego realna ekonomija pokaže…

Ima tek 2 indexa u cijelom svijetu koja su danas pala vise od naseg,s tim ,da ameri tek trguju a koliko vidim u plusu su(za sad)…Sutra cemo rast,da,vjerovatno..i bit ce jaci promet…i opet ce to biti nista drugo nego prilika nekom tko je danas kupovao da se istovara,parazitska nacija..
drys: http://finance.yahoo.com/q?s=DRYS

KADA NARASTEM BIT ČU BROKER

OMF-ovi su se povukli i pustili ajkule i lešinare da vladaju burzom. treba biti vrlo oprezan i pokušavati uhvatiti valove na kojima oni uzimaju profit.

[/quote]

…..dan

-Ja imam i volje i živaca i novaca …… , za trejd naravno ….

…, ali se bojim kako će mi ostati samo prva dva sastojka ….. [smiley]

.Dr M Wagner
[/quote]

Ja osta na prvom.Druga dva….isparila priko noći. [cry]

(P)ostao san dugoročni dokupljivač

Nažalost…dva, tri loša dana u americi i europi i evo nas na 1500… nažalost nitko više ne želi dići crobex… nema dosta love… ameri će se brzo oporaviti jer su vratili kapital doma (kina, indija, rusija, istona europa, južna amerika…)… oni će prvo oporaviti svoju burzu a tek će onda krenuti špekulativni kapital kod nas…
[/quote]
U pravu si kolega, potpuno si u pravu. A to se neće dogoditi dok Obama ne sjedne u stolicu i ne pokrene nekakve javne radove, ne nažica još love od Saudijaca, možda čak i povuče vojsku iz Iraka, ne spasi GM i još par gubitaša i ne donese nadu američkoj ekonomiji. Uglavnom, čekaju se krupni potezi američke politike.
Do tada ljudi slobodno dokupljujte (ko ima love) a kada to krene bit će zanimljivo jer ćemo se jako mučiti da dokučimo do kuda će rasti
Sreća naša da postoji nada u liku novog američkog predsjednika koji se vrlo brzo mora dokazati kako bi ga prihvatilo hill-billy krdo u Americi…

Što više znam, to više znam, koliko još ne znam.

A citirati ću sam sebe, i pitati sve vas na forumu:

IMA LI JOŠ KOJI OPTIMIST?

Da znam da mogu početi opet kupovati…

jel prolaze optimisti koji su u cashu?
[smiley]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

……večer

-I ja sam u lovi , ali nisam optimist …..

-Bar ne za sutra …. , ali ovaj tjedan bi mogao biti neki mali rast …..

-Jedino ako noćas Amerika i Azija jako pozelene , a ujutro EU prihvati ….
….. , a i onda možda samo malo digne otvaranje …..

-Moguće je za dan dva , slovo V ….. , a onda probati maznuti koji postotak …
….ako se i izgubi …… ništa zato ….. [smiley]

.Dr M Wagner

P.S.
-Kao što kaže Croman na TA …(a i neke moje "suradnice" , kada im kasni koji dan )…

……VRIJEME ĆE POKAZATI …… [smiley]


OMF-ovi su se povukli i pustili ajkule i lešinare da vladaju burzom. treba biti vrlo oprezan i pokušavati uhvatiti valove na kojima oni uzimaju profit.

Fondovi su odustali od dionica i traže utočište u sigurnijoj luci, u obveznicama i depozitima:

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=3ec6db86-8230-4091-bfc8-859cc75589b4&open=sec


……večer

-I ja sam u lovi , ali nisam optimist …..

-Bar ne za sutra …. , ali ovaj tjedan bi mogao biti neki mali rast …..

-Jedino ako noćas Amerika i Azija jako pozelene , a ujutro EU prihvati ….
….. , a i onda možda samo malo digne otvaranje …..

Ako u svijetu i bude malo zelenila, obično traje jedan dan, a nakon toga odmah drugi dan, kao po nekoj šabloni vožnja toboganom prema dolje.


ne ide ulje, eventualno kad je vec u tanjuru, djevicansko……..

onda ipak treba ulja da ne žulja ako je tako kako si naveo

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

New Report

Close