ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


http://social.stocktock.com/profiles/blogs/the-baltic-dry-index-the-only

aaaaaaa

dugo sam tražio ovaj graf … thnx buraz …

tehničari, jel’ naziremo morning star … na pravom je mjestu …

I love the Smell of Profits in the Morning

Kakva su očekivanja za drugi tjedan????

KUPUJMO I PROIZVODIMO HRVATSKO


Kakva su očekivanja za drugi tjedan????

to više niko nezna ,niti može predvidjet



Jerković upravo s kolegom iz JDPL bio na dnevniku i dok mu se kolega hvalio s viškom casha i da se ne boje ove krize brodara vrli Jerković tužno govorio, ničim izazvan i bez takvog pitanja, kako su na žalost morali prenamjeniti cash, odustati od povećanja flote i kako očekuje loše poslovne izvještaje idućih mjeseci.
Pa tko to priča na centralnom dnevniku, a da ga nitko o tome ništa ne pita??!!!
Kakve veze ima što je to istina, on je zadnji koji bi trebao antireklamu raditi?!
Pored izjave čovjeka iz JDPL koji je samo kratko i bez kukanja odgovarao na ista pitanja Jerković je dijelovao kao čovjek iz firme u ozbiljnim problemima, a čisto sumnjam da stoje lošije od JDPL, baš naprotiv.
Savjet: "Čovjeće uzmi glasnogovornika za dobrobit firme i njenih dioničara jer vidljivo je da je neophodan!"

P.S. Nisam trenutno u ATPL ali mislim samo najbolje o toj firmi i ovo me je toliko iziritiralo da sam morao nešto napisati.

Ja pogledao večeras novi J.Bond sa "zrnom utjehe" za ovo na zse, ona mala ukrajinka mi je puno interesantnija od Dnevnika, cura je zaista komad, a vidim da nisam ništa propustio u međuvremenu.
Nego, da vam barba Gardist nešto objasni. Sjećate se one euforije kad je u nekoj izjavi za poslovni kap.Jerković najavio rezultate za 1Q, bilo je čuđenja, je li to moguće, pa krivo su ga interpretirali etc. Ispalo je u miljun kuna plusa nakon objave. Sad vas pitam, je li neki član Uprave prije objave FI 3Q dao makar naznake rezultata, nije naravno, a mislite da oni nisu znali okvirne rezultate makar 2 mjeseca ranije, moš mislit, pa ovdje su neki na forumu ukazivali na dobit od 150-160 miljuna dolara za one što su htjeli "čuti" ili u prjevodu najjača dobit u 53 godine postojanja tvrtke. No, sad su na glavnom Dnevniku, ako je vjerovati kolegama forumašima, u gro planu nastuplila dva CEO naših bajnih brodara ukazati neukom puku kakva nas katastrofa čeka, zabrino sam se da se iza kuta ne valja kakva revolucija sa uskrslim Mao Ce Tungom i praunukom Đingis-kana na konju i mačem da kosi sve ispred sebe, pa se spremih za evakuaciju na Palagružu.
Ljudi, uozbiljite se, pa na zse caruju mirovinci i dok oni ne dobiju ozbiljnu konkurenciju bit će onako kako oni dirigiraju. Ovo su idealna vremena za investiranje (i posebno špekuliranje) i treba to omogućiti odabranoj maloj skupini (mirovinci i Uprave), a masu prepustiti strahu i nafilovati ih sumornim perspektivama da ih što više pobjegne, pa da teren bude čišći jer neće Crobex biti baš dugo na ovim razinama. Ne mogu se oteti dojmu da je ogromni postotak dnevnog prometa trejdanje i dobro je Governor primjetio lagano pada interes za prodajom, pa treba navuči naivce na promjenu mišljenja i uvjeriti ih da sve ide u 3PM te da moraju spašavati živu glavu. Evo, ja bi odmah potpisao da oporavak bude u 2010 kao što je navodno najavljeno u Dnevniku, no to bi značilo da nema baš previše vremena za ulaz, jer maheri blizu oltara će to "osjetiti" i napuniti se dobro, a tek onda kad se odabrana ekipa nakrca možemo očekivati drugu retoriku jer onda će to trebati nekome i uvaliti, uz profit od 400-500 posto naravno. Eto vas.
P.S. Ako će ove godine neto dobit biti 150 miljuna dolara, a hoće, što bi za ATPL značilo da popuši 30 miljuna u 2009, ako će u 2010 opet "ubrati stoju", a hoće. Nagradno pitanje, koliko će nakon oporavka u 2010 vrijediti dionica ATPL?
[/quote]

Ovo si dobro napisao ali otporavak kako ti ovdije navodiš je 2010 g. a mi nismo niti zakoračali
u 2009 . Sjetimo se danas godinu dana u nazad kad je Crobex bio 4500 bodova i da je netko prognozirao da će cijela burza potonuti na 2000 bodova i AP na će se tržiti na 800kn i manje
sigurno bi taj Nostradamus dobi jako puno jedinica . Sjetimo se IVEKA koji je napustio forum iz tih razloga što su mu se svi smijali i držili za budalu …. ipak je čovijek vidio malo dalje od nas ovdije.
Odlična je

na 4300 sve prodajem...


Jerković upravo s kolegom iz JDPL bio na dnevniku i dok mu se kolega hvalio s viškom casha i da se ne boje ove krize brodara vrli Jerković tužno govorio, ničim izazvan i bez takvog pitanja, kako su na žalost morali prenamjeniti cash, odustati od povećanja flote i kako očekuje loše poslovne izvještaje idućih mjeseci.
Pa tko to priča na centralnom dnevniku, a da ga nitko o tome ništa ne pita??!!!
Kakve veze ima što je to istina, on je zadnji koji bi trebao antireklamu raditi?!
Pored izjave čovjeka iz JDPL koji je samo kratko i bez kukanja odgovarao na ista pitanja Jerković je dijelovao kao čovjek iz firme u ozbiljnim problemima, a čisto sumnjam da stoje lošije od JDPL, baš naprotiv.
Savjet: "Čovjeće uzmi glasnogovornika za dobrobit firme i njenih dioničara jer vidljivo je da je neophodan!"

P.S. Nisam trenutno u ATPL ali mislim samo najbolje o toj firmi i ovo me je toliko iziritiralo da sam morao nešto napisati.


sve će vam biti jasnije kroz nekoliko mjeseci kad vidite koliko su se nakrcali ovi iz uprave i rasporedili po skrbničkim računima.

IMT?

Showing values for 14 November 2008
BDI Baltic Exchange Dry Index 841 (UP 3)
BCI Baltic Capesize Index 1016 (DOWN 24)
BPI Baltic Panamax Index 953 (UP 16)
BSI Baltic Supramax Index 556 (UP 13)

Baltic Exchange Capesize Index – 14 November 2008: 1016 (DOWN 24)
sve rute su u laganom padu i koče rast BDI-a

Baltic Exchange Panamax Index -14 November 2008: 953 (UP 16)
na svim rutama rastu vozarine
P1A_03 74000mt Transatlantic RV 74,000 25% 6215 +133
P2A_03 74000mt SKAW-GIB/FAR EAST 74,000 25% 11721 +47
P3A_03 74000mt Japan-SK/NOPAC/RV 74,000 25% 6931 +152
P4_03 74000mt FAR EAST/NOPAC/SK-PASS 74,000 25% 5542 +195

Baltic Exchange Supramax Index – 14 November 2008: 556 (UP 13)
na svim rutama rastu vozarine
S1A Antwerp – Skaw Trip Far East 12.5% 7245 +43
S1B Canakkale Trip Far East 12.5% 7818 +122
S2 Japan – SK / NOPAC or Australia rv 25% 4785 +81
S3 Japan – SK Trip Gib – Skaw range 25% 4375 +75
S4A US Gulf- Skaw-Passero 12.5% 8820 +530

Baltic Exchange Handysize Index – 14 November 2008: 297(UP 6)
na svim osim jedne rute rastu vozarine
HS1 Skaw-Passero trip Recalada 12.5% 3414 +39
HS2 Skaw-Passero trip Boston-Galveston 12.5% 3593 +97
HS3 Recalada-Rio de Janeiro trip Skaw-Passero 12.5% 7225 -8
HS4 US Gulf trip via US Gulf or NCSA to Skaw-Passero 12.5% 6150 +30
HS5 SE Asia trip via Australia to Singaore-Japan 25% 3468 +182
HS6 South Korea-Japan via NOPAC to Singapore-Japan 25% 3679 +100

ovo je definitivno jako dobar znak,trend se okreće,jedino se ceka da i capesize okrene.

Pogledajte BDI Futurese

http://www.imarex.com/home/bdi_futures_closing_prices

When wealth is lost, nothing is lost; when health is lost, something is lost; when character is lost, all is lost. ~Billy Graham

……dan

-Nisam gledao cijenjenog upravitelja , ali možda je i bolje ……
…..tablete su mi pri kraju ……… [smiley]

-Vidim nove projekcije , sada se već zna trend za idućih pet godina (2013)….

-Nisam sklon nekim prognozama , ali ako ne propadne svjetsko gospodarstvo , i to
kompletno …… , a u idućiem periodu propadnu neke brodarske kompanije ( ,a dio
preživjelih smanji kapacitete režući oldtimere …)…

…..to mi sve liči na brži rast od drugih grana ….. , jasno kada rast počne …..

-Čitao sam neke prognoze prije , i uglavnom su to sve bila površna lamentiranja (poput
ovog mog…) , ali pošto je bilo izloženo puno opcija …. , netko je morao pogoditi ….

-Na kraju , nije guverner HNB-a , gosp. Ž.R. uveo depozite na plasmane banaka
zato što je znao da dolazi kriza ….. , već zbog limitiranja rasta zaduženja …..

-Ali sada se svi zaklinju u njega i govore kako smo mi (za razliku od drugih fin. trž)
likvidni …. , jasno imao je sreće da smo već prije bili prezaduženi …… [smiley]

-Za očekivati je kako on neće priznati da je imao sreće , kao i ovi što su najavljivali
neke velike (ali ne ovakve) padove ….. , no to nitko nikada ne prizna …. [smiley]

-Dr M Wagner

P.S.
-Za utjehu ….. , nije ni moja prva žena priznala da je imala sreće kada me upecala ,
već je uvjeravala sve kako je lijepa i pametna ….. [smiley]

Ovi su zaista neumorni:

http://finance.yahoo.com/q/cq?s=DRYS,DSX,EGLE,ESEA,EXM,GNK,NM,QMAR,TBSI&d=v1

Što li nam se sprema ovaj tjedan?

Oooo tupko, pa burza ti cak ni u New Yorku ne radi nedjeljom… [tongue]

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

Jerkoviću LEGENDO!!!!!!!!!!
Osim što si kapetan, još si i izvrstan GLASNOGOVORNIK
Poklanjam ti svoje dionice zbog uspješnog medijskog nastupa, ti najbolje znaš što činiti s njima.
Možda da ih podjeliš ravnopravno ostalim članovima uprave….

semper fidelis


Jerkoviću LEGENDO!!!!!!!!!!
Osim što si kapetan, još si i izvrstan GLASNOGOVORNIK
Poklanjam ti svoje dionice zbog uspješnog medijskog nastupa, ti najbolje znaš što činiti s njima.
Možda da ih podjeliš ravnopravno ostalim članovima uprave….

Ja cu bit solidaran sa tobom,pa cu mu vratit onaj sugavi kalendar za 2008,ne brini podjelit ce oni sebi …………

Ako me nema ,znaci da nisam tu.

sve će vam biti jasnije kroz nekoliko mjeseci kad vidite koliko su se nakrcali ovi iz uprave i rasporedili po skrbničkim računima.

[wink]

I'LL BE BACK

New Report

Close