ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 28.09.2024. u 22:13
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
49,39
8.347
169
48,10
50,00
3,34%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Kap. Jerković je upravo bio na Dnevniku.
Rekao je otpilike da imaju dovoljno keša da mogu pokriti gubitke kojih će sigurno biti iduće godine.
Dobro da je danas subota, a ne nedjelja. 😀

Također je rekao da će mnogi propasti, da je trenutna zarada katastrofa i da očekuje oporavak tek 2010 godine…

Jerković upravo s kolegom iz JDPL bio na dnevniku i dok mu se kolega hvalio s viškom casha i da se ne boje ove krize brodara vrli Jerković tužno govorio, ničim izazvan i bez takvog pitanja, kako su na žalost morali prenamjeniti cash, odustati od povećanja flote i kako očekuje loše poslovne izvještaje idućih mjeseci.
Pa tko to priča na centralnom dnevniku, a da ga nitko o tome ništa ne pita??!!!
Kakve veze ima što je to istina, on je zadnji koji bi trebao antireklamu raditi?!
Pored izjave čovjeka iz JDPL koji je samo kratko i bez kukanja odgovarao na ista pitanja Jerković je dijelovao kao čovjek iz firme u ozbiljnim problemima, a čisto sumnjam da stoje lošije od JDPL, baš naprotiv.
Savjet: "Čovjeće uzmi glasnogovornika za dobrobit firme i njenih dioničara jer vidljivo je da je neophodan!"

P.S. Nisam trenutno u ATPL ali mislim samo najbolje o toj firmi i ovo me je toliko iziritiralo da sam morao nešto napisati.

Nevjerovatno, što nije ATPL dovoljno pao pa ga sad Jerković ide dodatno rušiti? [angry]


Jerković upravo s kolegom iz JDPL bio na dnevniku i dok mu se kolega hvalio s viškom casha i da se ne boje ove krize brodara vrli Jerković tužno govorio, ničim izazvan i bez takvog pitanja, kako su na žalost morali prenamjeniti cash, odustati od povećanja flote i kako očekuje loše poslovne izvještaje idućih mjeseci.
Pa tko to priča na centralnom dnevniku, a da ga nitko o tome ništa ne pita??!!!
Kakve veze ima što je to istina, on je zadnji koji bi trebao antireklamu raditi?!
Pored izjave čovjeka iz JDPL koji je samo kratko i bez kukanja odgovarao na ista pitanja Jerković je dijelovao kao čovjek iz firme u ozbiljnim problemima, a čisto sumnjam da stoje lošije od JDPL, baš naprotiv.
Savjet: "Čovjeće uzmi glasnogovornika za dobrobit firme i njenih dioničara jer vidljivo je da je neophodan!"

P.S. Nisam trenutno u ATPL ali mislim samo najbolje o toj firmi i ovo me je toliko iziritiralo da sam morao nešto napisati.

Ja pogledao večeras novi J.Bond sa "zrnom utjehe" za ovo na zse, ona mala ukrajinka mi je puno interesantnija od Dnevnika, cura je zaista komad, a vidim da nisam ništa propustio u međuvremenu.
Nego, da vam barba Gardist nešto objasni. Sjećate se one euforije kad je u nekoj izjavi za poslovni kap.Jerković najavio rezultate za 1Q, bilo je čuđenja, je li to moguće, pa krivo su ga interpretirali etc. Ispalo je u miljun kuna plusa nakon objave. Sad vas pitam, je li neki član Uprave prije objave FI 3Q dao makar naznake rezultata, nije naravno, a mislite da oni nisu znali okvirne rezultate makar 2 mjeseca ranije, moš mislit, pa ovdje su neki na forumu ukazivali na dobit od 150-160 miljuna dolara za one što su htjeli "čuti" ili u prjevodu najjača dobit u 53 godine postojanja tvrtke. No, sad su na glavnom Dnevniku, ako je vjerovati kolegama forumašima, u gro planu nastuplila dva CEO naših bajnih brodara ukazati neukom puku kakva nas katastrofa čeka, zabrino sam se da se iza kuta ne valja kakva revolucija sa uskrslim Mao Ce Tungom i praunukom Đingis-kana na konju i mačem da kosi sve ispred sebe, pa se spremih za evakuaciju na Palagružu.
Ljudi, uozbiljite se, pa na zse caruju mirovinci i dok oni ne dobiju ozbiljnu konkurenciju bit će onako kako oni dirigiraju. Ovo su idealna vremena za investiranje (i posebno špekuliranje) i treba to omogućiti odabranoj maloj skupini (mirovinci i Uprave), a masu prepustiti strahu i nafilovati ih sumornim perspektivama da ih što više pobjegne, pa da teren bude čišći jer neće Crobex biti baš dugo na ovim razinama. Ne mogu se oteti dojmu da je ogromni postotak dnevnog prometa trejdanje i dobro je Governor primjetio lagano pada interes za prodajom, pa treba navuči naivce na promjenu mišljenja i uvjeriti ih da sve ide u 3PM te da moraju spašavati živu glavu. Evo, ja bi odmah potpisao da oporavak bude u 2010 kao što je navodno najavljeno u Dnevniku, no to bi značilo da nema baš previše vremena za ulaz, jer maheri blizu oltara će to "osjetiti" i napuniti se dobro, a tek onda kad se odabrana ekipa nakrca možemo očekivati drugu retoriku jer onda će to trebati nekome i uvaliti, uz profit od 400-500 posto naravno. Eto vas.
P.S. Ako će ove godine neto dobit biti 150 miljuna dolara, a hoće, što bi za ATPL značilo da popuši 30 miljuna u 2009, ako će u 2010 opet "ubrati stoju", a hoće. Nagradno pitanje, koliko će nakon oporavka u 2010 vrijediti dionica ATPL?

Nisam gledao Dnevnik i baš sam otišao na HRT-ov portal ali ni tamo nema ništa.Šteta što sam to propustio, jer jeu Slobodnoj Dalmaciji govorio savim drukčije…..hm, gardist je možda debelo u pravu.

I will ask you one question "Do you feel lucky?"

Ima na internetu za pogledati Dnevnik za one koji su propustili na TV…

Vaš link

Ovo o brodarima počinje negdje u 8-oj minuti.

Zanimljivo je konstatirao Jadroplovac da će brodari koji prežive krizu na kraju pobrati vrhnje i cijelo vrijeme se smješkao. A ovaj iz Atlantske je djelovao ko da su mu sve lađe potonule. Čudan mi je taj nesrazmjer u ponašanju a obje firme imaju dobre rezultate ove godine i solidnu zalihu novaca.

Jerković kaže da će te novce koje imaju prenamijeniti i da ih neće koristiti za obnovu flote nego za pokriće negativnih rezultata koji će uslijediti.

Jel to znači da će platiti penale i otkazati one novogradnje?

Čovjek nije ništa loše rekao,a ni novo samo ono što svi već ovdje znamo.Ukratko,oni koji budu strpljivi i jakih živaca iduće cca 2.godine pobrati će vrhnje.To važi za obadva brodara.A to što se čovjek ne smješka,recite mi kome je od vas zadnjih dana i tjedana do smijeha i ne budi se ujutro bez grčeva u želucu.Ne dajte se navlačiti tu od nekih provokatora i baba gatara kojima izgleda trenutno odgovara pad.Znači NO SIKIRIKI.

Nisam stekao takav dojam. Više mi je izgledalo kao da odustaju od nečeg što je tek trebalo pokrenuti uskoro.

Ovaj komentar predstavlja mišljenje autora i nije nagovor na K/P, autor nema dionice u močvari.



Jerković upravo s kolegom iz JDPL bio na dnevniku i dok mu se kolega hvalio s viškom casha i da se ne boje ove krize brodara vrli Jerković tužno govorio, ničim izazvan i bez takvog pitanja, kako su na žalost morali prenamjeniti cash, odustati od povećanja flote i kako očekuje loše poslovne izvještaje idućih mjeseci.
Pa tko to priča na centralnom dnevniku, a da ga nitko o tome ništa ne pita??!!!
Kakve veze ima što je to istina, on je zadnji koji bi trebao antireklamu raditi?!
Pored izjave čovjeka iz JDPL koji je samo kratko i bez kukanja odgovarao na ista pitanja Jerković je dijelovao kao čovjek iz firme u ozbiljnim problemima, a čisto sumnjam da stoje lošije od JDPL, baš naprotiv.
Savjet: "Čovjeće uzmi glasnogovornika za dobrobit firme i njenih dioničara jer vidljivo je da je neophodan!"

P.S. Nisam trenutno u ATPL ali mislim samo najbolje o toj firmi i ovo me je toliko iziritiralo da sam morao nešto napisati.

Ja pogledao večeras novi J.Bond sa "zrnom utjehe" za ovo na zse, ona mala ukrajinka mi je puno interesantnija od Dnevnika, cura je zaista komad, a vidim da nisam ništa propustio u međuvremenu.
Nego, da vam barba Gardist nešto objasni. Sjećate se one euforije kad je u nekoj izjavi za poslovni kap.Jerković najavio rezultate za 1Q, bilo je čuđenja, je li to moguće, pa krivo su ga interpretirali etc. Ispalo je u miljun kuna plusa nakon objave. Sad vas pitam, je li neki član Uprave prije objave FI 3Q dao makar naznake rezultata, nije naravno, a mislite da oni nisu znali okvirne rezultate makar 2 mjeseca ranije, moš mislit, pa ovdje su neki na forumu ukazivali na dobit od 150-160 miljuna dolara za one što su htjeli "čuti" ili u prjevodu najjača dobit u 53 godine postojanja tvrtke. No, sad su na glavnom Dnevniku, ako je vjerovati kolegama forumašima, u gro planu nastuplila dva CEO naših bajnih brodara ukazati neukom puku kakva nas katastrofa čeka, zabrino sam se da se iza kuta ne valja kakva revolucija sa uskrslim Mao Ce Tungom i praunukom Đingis-kana na konju i mačem da kosi sve ispred sebe, pa se spremih za evakuaciju na Palagružu.
Ljudi, uozbiljite se, pa na zse caruju mirovinci i dok oni ne dobiju ozbiljnu konkurenciju bit će onako kako oni dirigiraju. Ovo su idealna vremena za investiranje (i posebno špekuliranje) i treba to omogućiti odabranoj maloj skupini (mirovinci i Uprave), a masu prepustiti strahu i nafilovati ih sumornim perspektivama da ih što više pobjegne, pa da teren bude čišći jer neće Crobex biti baš dugo na ovim razinama. Ne mogu se oteti dojmu da je ogromni postotak dnevnog prometa trejdanje i dobro je Governor primjetio lagano pada interes za prodajom, pa treba navuči naivce na promjenu mišljenja i uvjeriti ih da sve ide u 3PM te da moraju spašavati živu glavu. Evo, ja bi odmah potpisao da oporavak bude u 2010 kao što je navodno najavljeno u Dnevniku, no to bi značilo da nema baš previše vremena za ulaz, jer maheri blizu oltara će to "osjetiti" i napuniti se dobro, a tek onda kad se odabrana ekipa nakrca možemo očekivati drugu retoriku jer onda će to trebati nekome i uvaliti, uz profit od 400-500 posto naravno. Eto vas.
P.S. Ako će ove godine neto dobit biti 150 miljuna dolara, a hoće, što bi za ATPL značilo da popuši 30 miljuna u 2009, ako će u 2010 opet "ubrati stoju", a hoće. Nagradno pitanje, koliko će nakon oporavka u 2010 vrijediti dionica ATPL?
[/quote]
10 000 Kuna!!! x broj dionica = puno kuna. To ti je sva mudrost ove burze. Gardist je sasvim u pravu. Ekipa koja kolo vodi je malčice zbunjena jer se svi zečevi nisu razbježali a novi ne nailaze jer ih je opravdano strah da ne izgube koju lipu. Ako misle navuć nove regrute na ZSE to se može jedinom na Hrvatski način, a to je nagli skok, blokada i tako dva tri mjeseca. Novi regruti željni i neodlučni ući će kad ona bude već na 8000 i kupovati će baš naše dionice. I kad se ukrcaju onda se povuče čep

Sveti Vlaho učini nešto, il je sruši na 500 il je digni na 5000.

sada sam pogledao taj prilog i moram priznati da ne kužim one koje je jerković zabrinuo. pa bar jerković nikada ali baš nikada ni u najboljim danima nije nastupao s osmijehom od uha do uha. i sad je govorio jednako ozbiljno kao i u vrijeme najviših vozarina. nije rekao ali baš ništa negativno osim da će malo zadržati novce u rezervi za podmirivanje obaveza. meni je bar ovaj prilog djelovao vrlo optimistično.

za koliko firmi u hrvatskoj možete čuti da neki izvještaj o njima završava najavom da će "pobrati vrhnje" iz ove krize? a ovaj o brodarima je završio baš tako.

http://social.stocktock.com/profiles/blogs/the-baltic-dry-index-the-only

14% glasača je glasalo protiv ulaska u EU ....

New Report

Close