ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 14:24
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
48,05
45.458
946
47,60
48,80
-2,06%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


DRYS pada preko 19% dok ostali brodari ispod 10% i nije prvi puta zadnjih dana ovakav nesrazmjer.
Zna li netko zašto?
Onako čisto informativno, ne povezujem to s atpl samo sam radoznao.

Drys ima 2,5 milijardi dolara duga i 2,5 milijuna casha na računu i ogromnu flotu. Ako se nešto ne dogodi ubrzo na tržištu kejpova bit će vrisak, jer trenutno cape na spotu radi s gubitkom. To ti je ko investitor s ogromnom kreditnom plugom u padajućem tržištu.Kad sve raste onda je bog, kad pada onda je siroče. ATPL ima puno manu polugu i dovoljno likvidnih sredstava da bude mirna dulje vrijeme ako se nešto na dry marketu ne promijeni. JDPL s druge strane uopće nema polugu jer im je cash pozicija veća od duga. I tako je to. Nadam se samo da ekipa neće zabrijat na Drys jer smo na 500 kuna u 5 minuta. [undecid]

I'LL BE BACK



Slabo se nesto pise zadnjih dana,ne samo na ovoj temi,na cijelom forumu.Svi su vani,ne bih rekao,svi su unutra-ali bez naznaka za daljnju kupnju,barem ne na ovoj razini.Cekamo ili niže,ili val pozitivnih vijesti,da se ukljucimo opet u igru.Brokerima gori tlo pod nogama,fondovi su u banani,ja sam u banani.
Atpl na 3000 kn sada izgleda kao znanstvena fantastika.Tjesi me cinjenica sto je kada je bila na 3000 kn kao nemoguce izgledalo to da bude 650 ili 900,pa se ipak i to dogodilo.

U pravu si malo se piše. Mislim da je dobar dio ljudi digao ruke od zse na način da su izašli ili jednostavno sve ostavili da vrijeme učini svoje i vrati stare vrijednosti. Velik dio od onih koji su ostali aktivni ne ostaju u nekoj dionici duže od nekoliko dana i kapitaliziraju kad god se ukaže i najmanja prilika (u glavnom da si ublaže minuse).
Nitko od njih nema neku veliku potrebu pisati o pojedinoj dionici.
Bar su moja iskustva takva sa ljudima koje znam.
A i teško se motivirati za pisanje o pojedinoj firmi kada očigledno cijene dionica već duže vrijeme ne ovise o poslovanju i uvjetovane su isključivo vanjskim kretanjima indexa i utjecajem domaćih fondova.
Valjda će se do proljeća promijeniti stanje, možda jednog dana čak i fundamenti postanu bitni [wink]
[/quote]

kao što mnogi znaju ja sam duuuugo u ovoj dionici i moram priznati da sam prilikom svakog većeg pada kratio i odmah to na + prodavo ( čista sanacija ) . Dugo vremena bio u vjeri da se preokret mora dogoditi , ako ne prije onda nakon izbora u SAD -u. Ali nije….
Davno sam prestao gledat fundamente i BDI , te DRY i ine korelative….
Ovo što se događa u zadnjih nekoliko mjeseci je PRVA BURZOVNA KLADIONICA, ili ti PBK e a u njoj je najvažnije ući u pozitivan ritam , a u njega možeš ući sam uz pomoć velike sreće . Imao sam sreću samo kad nisam svaki dan palio i nervirao se . Ostavio bezobrazno niske naloge – poklopilo ih. Na prodaji stavio čistu zajebanciju + 30% poklopilo. Sve se desilo u manje od tjedan dana.

Vjerujte opet sam odlučio napraviti isto , i to ne samo na ATPL , postavio se bezobrazni nisko a ono što imam bezobrazno visoko i sad ću se ugasiti na tjedan dana . S tim da mi je 60 % portfelja u cashu .
Kaj se tiče starih vrijednosti dionica , po meni to je čisti AORIST ( prošlo svršeno vrijeme ). Postavlja se razumno pitanje koliko nisko mogu ići pojedine dionice ( znamo tehnički 1 lipa ) , dali je moguće da ćemo za mjesec dana imati ATPL po 500? Dali će biti JDPL ispod 100 kuna?

Sve sam sigurniji da ništa više neznam i jednostavno ne volim prespavati s dionicama na računu jer nemam blagog pojma što me čeka na otvorenju.

Ovo nije nagovore ni za kupnju ni prodaju . Imam dionice ATPL, JDPL , TNPL, KOEI …

Sve vas pozdravljam u nadi da će ipak biti bolje [thumbsup]

Ono što me veseli jest operativna dobit, što se mene tiče može ostati na tim razinama u ovoj godini, pa onda idemo podjeliti dividendu od 40 miljunčića malih zelenih kako je prethodno najavljeno od kapetana, što znači da bi bez trezorskih to ispalo "svega" 30-ak dolara. Potpisujem, ima li netko protiv? [tongue]

Imam ja. Sorry, al ja ne bih dividendu. Tih 150 kuna PS mi ništa ne znaći jer je gotovo dnevna volatilnost ove dionice, a u bilanci poduzeća u ovakvom okruženju znači puno više.
Slažem se što se tiće operativne dobiti. Premašili su moja očekivanja i u 3Q odradili nevjerojatnih 130 milja kuna minimum. Strava.

I'LL BE BACK


dobro kad će više ta ATPL pošteno pasti da se nakupujem i mirno čekam mirovinu…ide mi na jetru to +/-5 % …srušite je više jedom na kunu da se nakrcam i konačno dobijem pravu priliku da se obogatim za godinu-dvije….previše je prilika prošlo kraj mene ovu ne želim propustiti…

Da znaš da sam i ja posto osoran. Pun mi je k..c više i baš navijam da se skljoka na 500 kuna. I fino za 100K kupim još 200 komada i na spavanje na 3 godine.

P.S. Imam ATPL.

I'LL BE BACK



DRYS pada preko 19% dok ostali brodari ispod 10% i nije prvi puta zadnjih dana ovakav nesrazmjer.
Zna li netko zašto?
Onako čisto informativno, ne povezujem to s atpl samo sam radoznao.

Drys ima 2,5 milijardi dolara duga i 2,5 milijuna casha na računu i ogromnu flotu. Ako se nešto ne dogodi ubrzo na tržištu kejpova bit će vrisak, jer trenutno cape na spotu radi s gubitkom. To ti je ko investitor s ogromnom kreditnom plugom u padajućem tržištu.Kad sve raste onda je bog, kad pada onda je siroče. ATPL ima puno manu polugu i dovoljno likvidnih sredstava da bude mirna dulje vrijeme ako se nešto na dry marketu ne promijeni. JDPL s druge strane uopće nema polugu jer im je cash pozicija veća od duga. I tako je to. Nadam se samo da ekipa neće zabrijat na Drys jer smo na 500 kuna u 5 minuta. [undecid]
[/quote]

Friday 7 November 2008

George Economou.
DRYSHIPS boss George Economou has confirmed that his Nasdaq-listed company is in good health after a warning-laden share prospectus filing spooked the market, already jittery from the dry bulk crash.

Shares in the Athens-based bulker owner plunged by about 20% in a generally rough day for US-listed dry bulk shipping stocks on Thursday, following a move by DryShips to register up to 25m new shares in a prospectus filed with the Securities and Exchange Commission.


, dali je moguće da ćemo za mjesec dana imati ATPL po 500? Dali će biti JDPL ispod 100 kuna?
Sve vas pozdravljam u nadi da će ipak biti bolje [thumbsup]

ATPL na 500 kuna može bez problema. Teže će ići JDPL ispod 100. Ima nešto i u vlasničkoj strukturi, krdu, povijesti dionice, bilanci i tako. To je moje mišljenje i nastojim biti objektivan. Imam obje dionice trenutno, malo više ATPL, ali ju ne mislim dokupljivati iznad 500 kuna niti komad jer krdo gleda Drys.

I'LL BE BACK


al stvarate paniku koji bi vi bili vojnici

Vojnici koji bi spasili dupe a tebi bi digli spomenik [lol]
A sad ozbiljno o tužnom brodarskom danu. Što tek nas sutra čeka? ehhh…

prodali smo za šaku EUra svoju slobodu, ponos i samostalnost .....amen

ako se ostvari Jerkovićeva prognoza o još 2-3 miliona $ dobiti do kraja godine bio bih presretan jer već par dana pokušavam izračunati kakvi bi mogli biti prihodi 4Q sa ovim niskim vozarinama … sve što nije gubitak kod mene izaziva prilični optimizam jer ako na razinama BDI-a ispod 1000 ne bude gubitaka onda se ne bojim za dalje…



, dali je moguće da ćemo za mjesec dana imati ATPL po 500? Dali će biti JDPL ispod 100 kuna?
Sve vas pozdravljam u nadi da će ipak biti bolje [thumbsup]

ATPL na 500 kuna može bez problema. Teže će ići JDPL ispod 100. Ima nešto i u vlasničkoj strukturi, krdu, povijesti dionice, bilanci i tako. To je moje mišljenje i nastojim biti objektivan. Imam obje dionice trenutno, malo više ATPL, ali ju ne mislim dokupljivati iznad 500 kuna niti komad jer krdo gleda Drys.
[/quote]

Opa kolega! Pa vi to kažete 500 kuna bez problema.
Pa otkuda ta promjena?
***obrisano***
[smiley]



, dali je moguće da ćemo za mjesec dana imati ATPL po 500? Dali će biti JDPL ispod 100 kuna?
Sve vas pozdravljam u nadi da će ipak biti bolje [thumbsup]

ATPL na 500 kuna može bez problema. Teže će ići JDPL ispod 100. Ima nešto i u vlasničkoj strukturi, krdu, povijesti dionice, bilanci i tako. To je moje mišljenje i nastojim biti objektivan. Imam obje dionice trenutno, malo više ATPL, ali ju ne mislim dokupljivati iznad 500 kuna niti komad jer krdo gleda Drys.
[/quote]
.

Kako tumačiš ove u zadnje vrijeme velike promete na ATPL ( jbg postala je " narodna " dionica ),a i ovako male promete na JDPL..?? ( nitko ju ne želi ??? dali baš zbog vlasničke strukture i nevjere u naredne poteze države ??? napr . na 170 kuna NEMA kupaca. To više nema nikakve veze ni sa čime a kamoli s fundamentom …..????? neki dan na 210 kuna lom na kupnji ..

ove priče o navlakušama i iskrcaju , ukrcaju, i neznam čemu naravno da ne drže vodu….
OVCE….. sve potencijalne ulagače i one koji već debelo gube je strah da lift ne krene brzo gore a oni ostali vani..

Definitivno se nalazimo pred velikom dilemom ( mislim na kompletan ZSE) i na sam način rada koji
je do sada bio . Osobno sam u velikoj dilemi :
1) da stisnem zube , prihvatim nastali gubitak… i kompletno izađem van i jednostavno vani čekam da se pokrene ( jednom tko zna za koliko godina ) novi ciklus.
2) spes in rei . čekanje u cash poziciji…. i redovito kraćenje

a yahoofinance i ostale više ni ne gledam [thumbsup]

Prijatelju, vece zanimanje za >ATPl vidim u vecem free floatu i vecoj firmi.

O cemu ti pricas, kakvi mrtvi fundamenti.

atpl ima 35% u top 10 a 65% je ispod i kod malih pa se puno upuje i prodaje.
JDPL ima 80 % fiksno a 20% se prodaje.

I manja je firma pa su i zato manji prometi.

Zasto CROS ima manji promet od recimo ADRS?

ista stvar.

mako koji likovi na burzi…

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Brodari u USA jos plove …. stanje na kraju nije obečavajuće [cry] [pray]

New Report

Close