ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 02:43
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
48,60
535
11
48,70
49,40
0,21%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Možda bi ovo moglo objasniti:

Vaš link

jer bas moramo na otvaranju past 5%,zar ne moze barem malo ozbiljnije to izgledat.grozno.ocekivao sam veci minus,tako da tih 5 nije tako puno..

KADA NARASTEM BIT ČU BROKER

Svaki dan netko piše kolika je ukupna kupnja i prodaja na ATPL, evo dokaz zašto to ne mora apsolutno ništa značiti.

Još jedan bezupješan pokušaj rušenja cijena naših fondova , sami su napravili promet od jedva 600 tisuća kuna prodavajući sami sebi!
Pri ovim cijenama kad je BDI na donjoj granici i može samo gore nitko više ne želi podavat po ovim smješnim cijenama!
Ljudi su više otvrdnuli na gubitke ,i nema više onakvog istog stampeda kada su im išli na ruke ,margin krediti koji su na nižim cijenama davno popucali!
Svi su se nakrcali ako padne još će se !
Ugodan dan!


Svaki dan netko piše kolika je ukupna kupnja i prodaja na ATPL, evo dokaz zašto to ne mora apsolutno ništa značiti.

Hahahaa.
Pa ne mora u ovom tvom slucaju jer se neki luzer postavio sa svojih 10000 kn i misli da ce profitirat ako kupi sve po 1kn, ali valjda i on zna da mu onda to i vrijedi 1kn. Ovde je situacija malo drugacija, jer se ne moze bas svatko igrati sa nalozima. Ali donekle si u pravu jer zadnjih dana se i na ovoj dionici netko igra s istima. Ali kad sve zbrojis i oduzmes, taj koji misli da je jako pametan i misli da upravlja sa cijenom ATPL, jako grijesi. Jer spusti li cijenu dovoljno nisko (ako mu je u cilju ukrcavanje) valjda zna da da su i ponuda i potraznja ogranicena. Ali kao sto je netko vec rekao, ovo je forsiranje pada i apsolutno nepotrebno. Jer jos neko vrijeme ova dionica ce padati i sama. Znace koliko ja vidim svako forsiranje je samo na njegovu stetu, pa nek forsira ako to zeli. Dugorocnim ulagacima je svejedno.

Pobogu pa on ne misli da će mu itko prodati po 1kn, očito je zašto je stavio takav nalog.

Samo kažem, može netko staviti nalog za kupnju 5000 komada ATPL po 1kn, ne zato što se nada da će kupiti po toj cijeni, nego da bi ljudi mislili da je kupnja jača nego što jest, dok se on lagano iskrcava.
Isto tako može netko staviti da prodaje 10.000 komada po 10.000kn, normalno da ga nitko neće poklopiti ali na nekoga će to možda negativno utjecati i potaknuti ga na prodaju.
Zato kad netko napiše kolika je ukupna kupnja i prodaja na nekoj dionici to ništa ne znači.

Što se same ATPL tiče, neobično je vidjeti ovako mali promet u usporedbi sa prijašnjim danima. Utješno je da trenutno nema više paničnih prodavača.

totalno je nebitno kolika je ukupna k/p jer se to ni ne vidi.. bar ja ne vidim sa svojim brokerajima.. niti je to ikad bilo bitno..

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

ako ovo opet padne ispod 700 definitivno je slučaj za kriminalnu obradu.. trebalo bi dobro ispitati tko je kupio po 1050 i prodao po 1500, kupio po 650 i prodao po 1050.. ne bi me čudilo da je ista osoba..

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/


ako ovo opet padne ispod 700 definitivno je slučaj za kriminalnu obradu.. trebalo bi dobro ispitati tko je kupio po 1050 i prodao po 1500, kupio po 650 i prodao po 1050.. ne bi me čudilo da je ista osoba..

minimum je bio 651 i priznajem da me poklopilo ali samo 4 dionice i isto tako priznajem da ih nisam prodao na 1050 i zbog toga mi je iskreno žao

Slabo se nesto pise zadnjih dana,ne samo na ovoj temi,na cijelom forumu.Svi su vani,ne bih rekao,svi su unutra-ali bez naznaka za daljnju kupnju,barem ne na ovoj razini.Cekamo ili niže,ili val pozitivnih vijesti,da se ukljucimo opet u igru.Brokerima gori tlo pod nogama,fondovi su u banani,ja sam u banani.
Atpl na 3000 kn sada izgleda kao znanstvena fantastika.Tjesi me cinjenica sto je kada je bila na 3000 kn kao nemoguce izgledalo to da bude 650 ili 900,pa se ipak i to dogodilo.

KADA NARASTEM BIT ČU BROKER


ako ovo opet padne ispod 700 definitivno je slučaj za kriminalnu obradu.. trebalo bi dobro ispitati tko je kupio po 1050 i prodao po 1500, kupio po 650 i prodao po 1050.. ne bi me čudilo da je ista osoba..

Što ti je krivo što nisi ti možda? Da jesi bi li onda tražio kriminalističku istragu?
Svak čast onome tko je, ja se nisam usudio jer ne mogu biti 6 sati u komadu na burzi.
Stvarno mi postaju smiješne te izjave o kriminalu…
A svi bi iskoristili svaku nedozvoljenu insajdersku informaciju i čapali lovu kad ih nitko ne vidi.


Slabo se nesto pise zadnjih dana,ne samo na ovoj temi,na cijelom forumu.Svi su vani,ne bih rekao,svi su unutra-ali bez naznaka za daljnju kupnju,barem ne na ovoj razini.Cekamo ili niže,ili val pozitivnih vijesti,da se ukljucimo opet u igru.Brokerima gori tlo pod nogama,fondovi su u banani,ja sam u banani.
Atpl na 3000 kn sada izgleda kao znanstvena fantastika.Tjesi me cinjenica sto je kada je bila na 3000 kn kao nemoguce izgledalo to da bude 650 ili 900,pa se ipak i to dogodilo.

Kolega, uvijek je lakše doći na niže nego na više.
Možda više nikada ne bumo gledali atlantsku na 3900 ili tek u dalekoj budućnosti.
Možda će tek naši unuci kupovati opet iznad 3500.

New Report

Close