ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Kd ce bit objava 3Q

koji datum ce to biti?

hvala


Kako je rok za objavu 15.11. a Atlantska među zadnjima dostavlja izvješče, ga ja očekujem krajem drugog tjedna

[emo_cool]



Ja mislim da je postavio dobro pitanje, jer je jučer atlantska napravila dobar rast i ako se to nastavi i danas i sutra, lako je moguče da če ljudi prodavat zbog uzimanja profita….a kakva su vremena, promjene su jako brze i sa velikim postocima….naravno to je samo moje mišljenje i poštujem druge, koji imaju drugačije

Mateja, sigurno će biti profit takinga i to već danas, no isto tako je bilo i jučer i prekjučer pa se sad lupaju po glavi. Evo jučer se to dogodilo na Drys-u, na ostalima nije, ali on je rastao gotovo 80% u tjedan dana. Svatko tko je ušao oko 800 ima lijep prinos na 1000, al to za 99% igrača nije prinos već samo smanjivanje ukupnog gubitka od prije. Nema ovdje dobitnika i neće ih bit još dugo.

[/quote]
Kako ja još uvijek vjerujem da če Atlantska izač ko pobjednik iz ovog sranja kojeg imamo na burzi, nikako ne vjerujem da je trenutna cijena dionice realna cijena nego je podcjenjena ali upravo zbog situacije na tržištu, gdje su ljudi izgubili dosta novaca, sad su zadovoljni več sa manjim odstotkom plusa samo da si malo poboljšaju portfelje jer kako se situacija jako brzo mjenja, bolje je da imaš sigurnih 10% zarade nego nesigurnih 30% a dionica Atlantske je na moju žalost idealna za ljude koji hvataju valove….ja sam samo spomenula što radi psiha i da več na najmanju lošu vijest, krdo okrene svoj put…

[emo_cool]

Evo i odgovora http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=d883bb1a-cedd-4a0d-8d62-9b3c7bc564e8&open=sec

KADA NARASTEM BIT ČU BROKER


Governor, ti sam znaš da cijena od 1500 nije realna već žestoko podcijenjena, pa ATPL je za trezor kupovala na razinama od 1700-1900, no digli su ruke kad su vidjeli da buicu na mogu zaustaviti, a oni ipak znaju nešto što mi ne znamo je li? [tongue]

he he, pa ja nisam rekao što ja mislim, samo da svatko sam procjeni da li je 1500 realno ili ne. [smiley]

ATPL fundamentalno vrijedi puno više od tog, ali ako će se Drys taljigat na cca 20 dolara, onda ATPL ne može biti 1500. Odnosno može i trebala bi u nekoj utopiji i trebala bi imati svoj neovisan put i bit fundamelnalno vrednovana s obzirom na bilancu, ali neće. A neće zato jer krdo gleda Drys, a krdo određuje trend i smjer. I fondovi su krdo. Krdo bizona. I to je tako. Do kad će bit tako? Ne znam, ali za sad je tako.

I'LL BE BACK

kada kreće trgovanje
hvala

pepe7




@dalmatico
. Dalmosu cini se meni da si ti prodao a nemas m… uci nazad. Moje je misljenje da ce potegnuti do oko 1700 jer to nitko ne ocekuje pa opet zveknuti i to na 600-700 ali tamo negdje u Sijecnju/Veljaci 2025 [cool]

Ljudi ne budite naivni, tržište je strogo kontrolirano, oni što odlučuju, a tu mislim prvenstveno na mirovinske i ine fondove, će odlučiti hoće li dionica na 1700 ili na 500. Obzirom na rezultate FI 3Q, period godine u kojem se nalazimo etc. držim da fondovima do Nove godine neće odgovarati rušiti dionicu pa će ATPL djeliti sudbinu Crobexa i očekujem daljni rast, uz djelomični i permanentni profit taking. Sljedeće rušenje možemo prognozirati u veljači nakon sezone skijanja, valja male investitore uvjeriti da nisu sposobnio sami ulagati na zse, već sve male investitore prisiliti da zaključe "najbolje mi je ulagati u OIF-e, tamo rade profesionalci, oni će sa mojim novcima upravljati najbolje jer ja ću sam popušiti na ovako plitkom i volatilnom marketu". To je poanta cijele priče. Međutim, neće proći makar kad je moja glava u pitanju, naime, ja držim da nitko ne može upravljati mojim dolarima bolje nego ja sam, zato sam trećinu na TK, trećinu u nekretninama i trećinu u kešu, a ostalo je čisti hedonizam, pa mi svi scenariji odgovaraju. Živjeli i pamet u glavu.
Governor, ti sam znaš da cijena od 1500 nije realna već žestoko podcijenjena, pa ATPL je za trezor kupovala na razinama od 1700-1900, no digli su ruke kad su vidjeli da buicu na mogu zaustaviti, a oni ipak znaju nešto što mi ne znamo je li? [tongue]
[/quote]
Bravo gardist, uštedio si mi vrijeme za pisanje, pogledajte što se dogodilo poslije ljeta kad su se fond manageri vratili sa Zrča. Cijelo ljeto je bila teška bonaca i Crobexu je sunce lupilo u glavu. A promet ni za kuglu sladoleda. Nakon toga potop. Sad ni Sveti Vlaho nezna kud će ovo ali feeling je neki ludi da će ovo eksplodirat za navuć nove male brokere željne brze zarade. A vaja poć i na skijanje nekima. Već vidim Karduma kako sa sugerira ulaganje na duge staze, moš mislit, i sva jaja ne u istu košaru, ja moja bogme teško da mogu odvojit, zato odredite izlaze i zadovoljite se očekivanim jer već sutra je novi dan. Ja iskreno ovo mogu trpit još barem sto godina pa kud puklo da puklo. Što se tiče fondova
i ja sam mislio dać ću lovu sposobnima pa nek rade za mene, i sad ispada da se ja ko laik u ovem još mogu izvuć sa nekom zaradom, sumnjam da će itko riješit egzistenciju jer ipak je stvar po nadzorom velikih koji btw ipak ne ulažu svoje novce već bacaju opet naše.

Sveti Vlaho učini nešto, il je sruši na 500 il je digni na 5000.

Čini se da će ipak biti plusić za brodare danas [thumbsup]

Od pereca rastu deca

12 h

KADA NARASTEM BIT ČU BROKER


kada kreće trgovanje
hvala

Atlantska plovidba d.d. – nastavak trgovanja

Postovani,

obavjestavamo vas da ce se trgovanje dionicama ATPL-R-A nastaviti u 11:45.

Na upit Upravi Atlantska Plovidba d.d., o postojanju novih materijalnih cinjenica, ista je odgovorila da nema materijalnih cinjenica koje bi utjecale na promjenu cijene dionica.
Ukoliko cijena nakon obustave opet probije utvrđene dnevne kriterije, trgovanje se nastavlja bez limita.

Heaven or Las Vegas

nastavak u 11:45

Na putu prema gore



kada kreće trgovanje
hvala

Atlantska plovidba d.d. – nastavak trgovanja
obavjestavamo vas da ce se trgovanje dionicama ATPL-R-A nastaviti u 11:45.

[/quote]

Bit će sell sell sell… malo će mirovinci spašavati da ne padne previše, ali takav je trend što se tu može. Dobro je da sam jučer prodala.

Eto mislio sam danas prodati ono kaj sam kupio prošli pon i utorak,
ali čemu???

U prva dva sata protrgovano je oko 8000 komada???
Izgleda da nekome nije skupa.
Svaki dan se kupi više od 10k komada.

A to se ne može zanemariti.

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

New Report

Close