ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 29.09.2024. u 01:35
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
49,39
8.347
169
48,10
50,00
3,34%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Vidim da ovo iz Busines.hr jos nitko nije komentirao:

"Svjetske luke zatrpane "parkiranim" brodovima, hrvatski brodari plove na ugovore

Nakon vrhunca u svibnju 2008. mjera tržišne vrijednosti prijevoza suhog tereta Baltic Dry Index stropoštao se 93 posto.
BDI je dosegao najveću vrijednost u svibnju ove godine sa 11.793 bodova da bi od lipnja slijedio gotovo kontinuirani pad na današnjih 851 bod.

Zastrašujuće zvuči podatak da je dnevni najam capesizea brodova pao s 234.000 dolara na samo 7.340 dolara.

Svjetske luke zatrpane su brodovima koji su ostali bez posla, a mnogima je postalo gotovo nemoguće osigurati i bankarske garancije za teret bez čega je nemoguće isploviti iz luke.

Svjetske luke zatrpane "parkiranim" brodovima, hrvatski brodari plove na ugovoreTakav strmoglavi pad BDI-a govori da je svjetska trgovina sirovinama poput ugljena, željeza i žitarica dramatično usporila, a glavni indikator je bio pad potražnje za sirovinama u Kini. Kina je npr. najveći svjetski uvoznik željeza.

Iako glavnina razloga za urušavanje vrijednosti brodskog prijevoza na usporavanju svjetskog gospodarstva na veću ponudu brodova u odnosu na potražnju zasigurno je utjecala i činjenica da je u trenucima krize na tržištu znatno povećan broj novih brodova. Naime, prije dvije godine BDI je bio u porastu i brodarskim kompanijama se ulaganje u nove brodove, koji se grade prosječno dvije godine, činilo isplativim no kada su ti brodovi došli na tržište potreba za njima je znatno pala.

Od hrvatskih brodara najizloženija promjenama je Atlantska plovidba koja 30 do 40 posto svojih poslova ugovara na spot tržištu po aktualnoj vrijednosti BDI-a dok su ostali brodovi za prijevoz rasutih tereta u vlasništvu hrvatskih brodara većinom vezani uz dugoročne ugovore.

Dok ugovori traju gubitke zbog pada BDI-a snose posrednici, a ne brodari no nakon što isteknu ugovori potpisani u vrijeme kada su prijevozničke tarife rasle na nove ugovor primijenit će se nova korigirana cijena prijevoza."

Odluku donosim sam, ali pazljivo slusam ostale.

Ovo je prestrašno! Jednostavno smo prespavali i gurnuli pod tepih dvoznamenkast rast brodara vani već peti dan zaredom. DRY, GOGL i sl. su se skoro 100% digli od početka prošlog tjedna, a mi se liparimo do iznemoglosti. Kad se padalo rokali smo po 16% dnevno danima. Ovim tempom uhvatit ćemo 1000 kn za 5 godina. Više mi je pun k(ufer) i ZSE i fondova i špekulanata . Prestrašno!!


Ovo je prestrašno! Jednostavno smo prespavali i gurnuli pod tepih dvoznamenkast rast brodara vani već peti dan zaredom. DRY, GOGL i sl. su se skoro 100% digli od početka prošlog tjedna, a mi se liparimo do iznemoglosti. Kad se padalo rokali smo po 16% dnevno danima. Ovim tempom uhvatit ćemo 1000 kn za 5 godina. Više mi je pun k(ufer) i ZSE i fondova i špekulanata . Prestrašno!!

Uvijek kasnimo za Amerima u prosjeku 2 do 3 dana. tako je bilo i kad smo padali. Tako je i sad dok vani rastu. Drys je narasao za 70% u zadnjih nekoliko dana. Ja vidim ATPL na 1000 kn za koji dan. Još nekako mogu shvatiti taljiganje ATPL na ovim razinama jer ulagači su skloniji manje rizičnim konstrukcijama u ova vremena, ali JDPL na 180 kn mi je totalna misterija.

I'LL BE BACK

@ Tabasco,

Kompa nemoj se uzrujavat. Vidim da je DRYS danas do sad 20% u plusu a i ostali koje pratim poput GENCo, DIANA i drugi su u plusu izmedju 5i 10%. I mi cemo doci na red i to vrlo brzo. Pazi samo da ne zaspis. Som je tu iza ugla.

VIVA LA REVOLUCION !!!

Dajte ljudi kupujte.. ako već ne zbog toga što je jeftino ni zbog toga što se vani već danima zelene brodarski pašnjaci.. a onda stoga što sam se ja nakrc’o.. Pretty please? :):

da. To je vjerojatno datum kada treba stici u indoneziju po teret, odnosno ne smije zakasniti vise od ovih 6 dana (bojazljivo i pun strahopostovanja iznosim ovu misao).

:)) Vidim da vježbaš.. ajde ajde možeš ti to. Još Molim lijepo, Hvala također.. i spreman si za britansku aristokraciju.

Bilježim se sa osobitim štovanjem.


:)) Vidim da vježbaš.. ajde ajde možeš ti to. Još Molim lijepo, Hvala također.. i spreman si za britansku aristokraciju.

Bilježim se sa osobitim štovanjem.

Molim Vas, barba Smootko, kakvo je Vaše cijenjeno misljenje o mom prethodnom postu? Jesam li to tocno naveo ili, unaprijed Vam se (a i Svima ostalima) ispricavam, pogrijesio u odgovoru?

Vas pokorni
Sakai

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

I vi se čudite zašto ljudi ne kupuju….

1.za kupnju treba CASH-P-A …(momentalno povlaštena dionica)
2.investitori su zadnjih mjeseci previše izgubili na ovoj dionici (uključujuči mene)
3.BDI još uvijek pada
4.čeka se izvještaj za 3Q
5.nizvjesnos na burzi je velika te su investitori zbunjeni

Treba li još nabrajati?

p.s.ja bi stvarno dokupio AP na 800kn…sreča prati hrabre ali i ja sam bio prije hrabar pa sam potonuo…:(

na 4300 sve prodajem...

Vidim da nema onih grobara od neki dan koji su kad je vanka padalo po pet puta stavljali stanje vanka.

Evo ja moram kada oni neće

Columnar Edit
Symbol Time Trade Change % Chg Volume Intraday Related Info
DRYS 10:48AM ET 23.40 Up 4.15 Up 21.56% 5,360,468 Chart, Messages, Key Stats, More
DSX 10:47AM ET 17.43 Up 0.80 Up 4.81% 644,295 Chart, Messages, Key Stats, More
EGLE 10:48AM ET 10.73 Up 0.76 Up 7.62% 627,710 Chart, Messages, Key Stats, More
ESEA 10:46AM ET 5.24 Up 0.37 Up 7.60% 88,469 Chart, Messages, Key Stats, More
EXM 10:48AM ET 12.54 Up 1.10 Up 9.62% 1,008,385 Chart, Messages, Key Stats, More
GNK 10:48AM ET 22.52 Up 1.67 Up 8.01% 1,064,083 Chart, Messages, Key Stats, More
NM 10:48AM ET 3.04 Up 0.25 Up 8.96% 795,507 Chart, Messages, Key Stats, More
QMAR Apr 15 24.29 0.00 0.00% 0 Chart, Messages, , More
TBSI 10:48AM ET 9.40 Up 0.84 Up 9.81%

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????



:)) Vidim da vježbaš.. ajde ajde možeš ti to. Još Molim lijepo, Hvala također.. i spreman si za britansku aristokraciju.

Bilježim se sa osobitim štovanjem.

Molim Vas, barba Smootko, kakvo je Vaše cijenjeno misljenje o mom prethodnom postu? Jesam li to tocno naveo ili, unaprijed Vam se (a i Svima ostalima) ispricavam, pogrijesio u odgovoru?

Vas pokorni
Sakai

[/quote]

Moje precijenjeno mišljenje kao takvo nije bitno. Ono što je bitno jest Vaša dobra volja da, glede i unatoč kvaliteti originalno postavljenog pitanja savladate Vaš prvotni impuls i ostanete sasvim pristojni, štoviše, do te mjere izađete iz vlastite kože da biste vrlo vjerovatno u idućih par postova mogli naići na odgovor uvaženog kolege koji je postavio izvorno pitanje, a u kojem Vas On podučava u kojem dijelu Vašeg rezoniranja se omanula omaška i upućuje na ulaganje u znanje. Eh.. dokle smo došli.. izgleda da je stvarno buy-signal kad je i kolega Sakai izgubio svoju britku oštricu :):

Kupujte, kupujte.. a ako budete vrijedni možda vam i ja nešto prodam :)))




:)) Vidim da vježbaš.. ajde ajde možeš ti to. Još Molim lijepo, Hvala također.. i spreman si za britansku aristokraciju.

Bilježim se sa osobitim štovanjem.

Molim Vas, barba Smootko, kakvo je Vaše cijenjeno misljenje o mom prethodnom postu? Jesam li to tocno naveo ili, unaprijed Vam se (a i Svima ostalima) ispricavam, pogrijesio u odgovoru?

Vas pokorni
Sakai

[/quote]

Moje precijenjeno mišljenje kao takvo nije bitno. Ono što je bitno jest Vaša dobra volja da, glede i unatoč kvaliteti originalno postavljenog pitanja savladate Vaš prvotni impuls i ostanete sasvim pristojni, štoviše, do te mjere izađete iz vlastite kože da biste vrlo vjerovatno u idućih par postova mogli naići na odgovor uvaženog kolege koji je postavio izvorno pitanje, a u kojem Vas On podučava u kojem dijelu Vašeg rezoniranja se omanula omaška i upućuje na ulaganje u znanje. Eh.. dokle smo došli.. izgleda da je stvarno buy-signal kad je i kolega Sakai izgubio svoju britku oštricu :):

Kupujte, kupujte.. a ako budete vrijedni možda vam i ja nešto prodam :)))

[/quote]

Hvala na opazanju Smootko-sama. Ako mi dozvolite, kvaliteta originalno postavljenog pitanja je bila sasvim zadovoljavajuca, te sam pokusao svladati ove osnove i pruziti dostojan odgovor.

Buduci da nisam iz ship operator branse, ne znam jel mi uopce dozvoljeno pruzati odgovor, pa sam eto pokusao. Stoga i Vas molim za cijenjeno misljenje o gore navedenom postu.

Nego, Smootko sama, vise nesto niste revni u postanju BDI-a?

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

Nego, Smootko sama, vise nesto niste revni u postanju BDI-a?

Izgubio sam licencu za BDI.. obe nule i sedmicu.
Uostalom, zna se kad se posta BDI.. pred ukrcaj i prije iskrcaja.

Šalim se nacijo, nemam više pristup toj informaciji.. sad i ja virim po popularnim sajtovima koji objavljuju BDI sa zakašnjenjem pa ne osjećam više patriotsku dužnost da tu zakašnjelu informaciju postam na forum. Eto ti na! [tongue]

New Report

Close