ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ako ovi rastu a u totalnoj su gabuli onda bi ATPL trebala u ponedeljak 50%

DRYS 1:32PM ET 18.92 Up 1.75 Up 10.21%

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????

a vidi sad
DryShips Inc. 2:04PM 19.59 +2.38 (13.86%)

I noga u guzicu je korak naprijed


ZSE je čisti financijski inženjering, kako drukčije opisati kaos na njoj. Nijedan matematički model ovo nemože opisati. Sve puste teorije padaju u vodu kad dođe deset sati ujutro. Neki dan gledam situaciju koja se dosad ponavlja mali milijun puta, ZSE tj. Atlanska pada do negdje 12 sati sa relativno malim prometom od 4 mil. kn, zatim slijedi nagli rast iz minusa u plus da bi u roku odma promet odletio na 7 milja. kn i do 16 nula nula opet u minus, klasične navlakuše kad mali ulagači čekaju i malo zelenog da pritisnu gas za ulet, jer misle ide gore, zeleni se azija, eu, amerika. Prodaja zbog straha i panike sada nema smisla jer već sutra će te biti bijesni kad odu gore. Ponekad mislim da mi je mozak priključen na ZSE i da tamo jednostavno rade sve da te slomiju i oderu.

Eto ti vraga nešto slično se dogodilo i danas ali sa malim efektom. Poručujem glavonjama da idu gore na 3000 do Nove 2009 i svečano obećajem da izlazim forever out bez mogućnosti pomilovanja. Da ženici sam obećao novi autić i to je to. [cool]

Sveti Vlaho učini nešto, il je sruši na 500 il je digni na 5000.

Obratite pažnju na posljednji sat trgovanja između 13-14 sati.Digli su je za 15%.
Ima li ko kakvih novih saznanja? Ne virujen da je to slučajno.(a opet kad malo promisliš,vrag će ga znat,ko ga tu kome)
Da je srića da mi u prvi dan odradimo polovicu,već san skoro povirova u nostravladova proročanstva.
ATPL=200 kn.E pa neće moći ove noći,ma koliko on sanja o ten.Ufffffffffffffff [pray]

(P)ostao san dugoročni dokupljivač


Ako ovi rastu a u totalnoj su gabuli onda bi ATPL trebala u ponedeljak 50%

DRYS 1:32PM ET 18.92 Up 1.75 Up 10.21%

Ove perverzno niske vozarine neće se zadržati dugo, baš kao što se dugo nisu zadržale ni one ekstremne na ATH. Nakon izbora u USA, moguće i prije, doći će do kakve takve stabilizacije pa očekujem vozarine za panamaxe u 1Q 2009 na razini od 15000-18000 dolara, što sugerira lošu 2009. godinu za bulk brodare, to sad nema dvojbe. Međutim, kad spot vozarine za panamaxe dođu na app.18000 ATPL će vrijediti na zse 1500 kuna, pa će oni što su ovih dana kupovali po app.800 odlično proći u relativno kratkom vremenskom intervalu, što će biti eklatantan primjer kako se i na recesiji može zaraditi. Kako će proći investitori što su kupovali na 800 a pod uvjetom da dočekaju pravi rally u 2010, što će ATPL "zateći" sa novim kinezima (Pracat i Zagreb), supramaxima iz Vjetnama i perjanicom (cape) iz najboljeg svjetskog brodogradilišta STX, ostavljam vam na radost osobnog računanja.
Uvijek sam se divio američkoj pragmatičnosti i njihovoj brzini na okidaču za investiranje. Još nešto, ne mogu se svi brodari stavljati u isti koš, npr. DRYS je potonuo u jednom momentu na razinu ispod 10% u odnosu na ATH i za to postoje debeli razlozi, dok su neki drugi brodari izlistani na NYSE ostali na 25-30% od ATH.

sorry, zaboravi san link:
http://finance.yahoo.com/q/ta?s=DRYS&t=1d&l=on&z=m&q=l&p=&a=&c=

(P)ostao san dugoročni dokupljivač

pozdrav svima,

ja baš i ne pratim toliko svjetske trendove rasta ili pada vozarina, niti me brinu hipotekarni krediti u Americi, jer što bilo da bilo, prava kompanija, koja ima kvalitetan menadžment, treba se znati snaći, kako u dobrim situacijama tako i u lošim. Mislim da ova firma ima dobar menadžment, koji je navikao ploviti i po buri i po jugu, i po bonaci i po velikom moru.
A s druge strane, bio bi zahvalan onome ko zna koje su to dionice koje će u ovakvim vremenima donositi puno bolje prinose. By the way, jučer sam prodao malo jednog malog građevinara, koji se pati sa likvidnošću, i dokupio ATPL, pa nek bude što bude, jer definitivno ove turbulencije na ZSE baš i nisu normalne, ali bi se situacija mogla izbistriti vrlo brzo, pa ćemo vidjeti jesu pogodili oni koji su ove dane prodavali, ili oni koji su kupovali ATPL.
Kapetane Jerkoviću, samo Ti nama plovi kako najbolje znaš, i neka ti je mirno more ….

sutra je novi dan.

Jedan sličan post sam ja bio neki dan napisao na ovoj temi ali me moderator pobrisao ali ovo vam je živa istina samo što neki to nikako da shvate.

Vaš link

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????

Dow Jones Transportation Averag 3,885.83 Oct 31 158.82 (4.26%) +
……po ovome trebala bi rasti u ponedeljak. Naravno, ako ne useru sa azijom prije otvaranja sa EU.

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.

Tko ima volje i želje za raspravu o ulaganju u brodare na nešto dulji rok:

Vaš link

Svako suvislo izlaganje mišljenja i ideja o ovom je dobrodošlo. [wink]

hanfa je potpuno podbacila–ali,oni će svoj cilj postići,oborit će crobi na 800 bodova,e onda će tek svi biti zadovoljni…..i mirovinci i oif-i i rumeni i luković i vlahović i talijani i nizozemci,jedini koji neće biti zadovoljan kad se to desi,jest mali naivni ulagač,kojemu su pospugali i ono malo ušteđevine što je držao oročeno do 2006….od.–mama stavi i moje,što su to dionice,do ne stavljajte sve u jednu košaru,i hanfa je uz vas–i vozimo se u petoj brzini,naravno spust..


hanfa je potpuno podbacila–ali,oni će svoj cilj postići,oborit će crobi na 800 bodova,e onda će tek svi biti zadovoljni…..i mirovinci i oif-i i rumeni i luković i vlahović i talijani i nizozemci,jedini koji neće biti zadovoljan kad se to desi,jest mali naivni ulagač,kojemu su pospugali i ono malo ušteđevine što je držao oročeno do 2006….od.–mama stavi i moje,što su to dionice,do ne stavljajte sve u jednu košaru,i hanfa je uz vas–i vozimo se u petoj brzini,naravno spust..

Sve stoji što si napisao, osim da će crobi na 800 bodova. Pa krenuo je od 1000……….

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.

New Report

Close