ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Baltic Indices 31/10/2008 BDI 851 (-34)
BCI 1265 (-42)
BPI 677 (-20)
BSI 583 (-34)
BHSI 329 (-17)

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje


http://shipping.capitallink.com/baltic_exchange/stock_chart.html

niti 2003 nije BDI bio tako nisko….nadam se da će zaokret krnuti brzo…

Preostalo je samo da se veselimo tome što BDI ne može biti negativan [smiley].


Opet se ovi sa skrivenima na 32 i 51 komad preskaču za lipu i igraju igrice…

HANFAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Zasto Hanfa? Zabranjeno je mjenjati naloge ili?

Tko nema ni jednog prijatelja ide kao stranac po zemlji.


Baltic Indices 31/10/2008 BDI 851 (-34)
BCI 1265 (-42)
BPI 677 (-20)
BSI 583 (-34)
BHSI 329 (-17)

Ima li ovo kraja, ovo već postaje vrlo ozbiljno za opstajanje firmi iz brodarskog sektora, a neke već i propadaju.

Sickboy, 31.10.2008. u 14:41
Britannia Bulk to post loss, considers bankruptcy

By Chelsea Emery

NEW YORK, Oct 28 (Reuters) – Dry goods shipper Britannia Bulk Holdings Inc (DWT.N: Quote, Profile, Research, Stock Buzz) said on Tuesday it would post a third-quarter loss and that it is considering alternatives including liquidation or bankruptcy protection.

An unexpectedly sharp drop in dry bulk shipping demand and the subsequent decline in rates charged for shipping services caused "a significant net loss" for the quarter. In addition, the company paid more to retain shipping vessels than it received for chartering them to customers, Britannia said in a release.

The company, which transports goods in and out of the Baltic region, said that there was a "very high risk" of default for its loan facility with Lloyds TSB Bank Plc and Nordea Bank Denmark A/S.

The company is in discussions with lenders but said there can "be no assurance that a resolution of the issues surrounding the facility will be reached."

"The company is considering its alternatives if it is unable to reach an accommodation with the lenders, including liquidation or protection under applicable bankruptcy or insolvency laws," the company said in its statement.

FUEL HEDGE

An unexpected drop in fuel prices has also hurt Britannia.

In the third quarter, "the company entered into a bunker fuel hedge which is currently uncompetitive because it is hedged to prices which are significantly above the current market price of bunker fuel," the company said, adding that the aggregate bunker fuel hedging losses for quarter "will be significant."

Britannia has hired corporate advisory firm AlixPartners to advise on negotiations with lenders and trade counterparties, and to help it cut costs and conserve cash.

Shares of Britannia last traded at 96 cents, down 94 cents, on the New York Stock Exchange, before trading was halted. In composite trading, which was not halted, shares had fallen to 26 cents in afternoon trading. (Reporting by Chelsea Emery, editing by Matthew Lewis)

http://www.reuters.com/article/marketsNews/idINN2839963820081028?rpc=44


Mislim da je na ZSE nastao problem, a vrijeme će pokazati da li sam u pravu, a to je da su i mali ulagači donekle ispekli zanat i počeli su ulagat kad i krupne ribe a to je zna se kad se gaće tresu. I sad je problem kako ih natjerat u stampedo i prodaju. Daljnim ispumpavanjem to ne ide, jer izgubit se više nema šta i sad treba nać novu odgovarujuću taktiku. Jedan dio malih je nestao, izgubilo se povjerenje u ZSE i sigurno se neće vraćati jer više nemaju čim. Ja ostajem taman ovo palo na kunu i sve propalo, u što ne vjerujem mada je moguće. Uložio sam dosta u Atlansku jer sam mislio i na dividendu ako je bude da malo amortiziramo gubitak. Test razuma i pohlepe imam na 1900 i to me drži da vidim reakciju tj. da li sam naučio lekciju, jer u plusu sam bio 22k kuna i to mi nije bilo dosta.

neki su ispekli ali uvijek ima novih…
samo treba netko ko će potjerat dionice gore ili dolje

hvala

I noga u guzicu je korak naprijed



Mislim da je na ZSE nastao problem, a vrijeme će pokazati da li sam u pravu, a to je da su i mali ulagači donekle ispekli zanat i počeli su ulagat kad i krupne ribe a to je zna se kad se gaće tresu. I sad je problem kako ih natjerat u stampedo i prodaju. Daljnim ispumpavanjem to ne ide, jer izgubit se više nema šta i sad treba nać novu odgovarujuću taktiku. Jedan dio malih je nestao, izgubilo se povjerenje u ZSE i sigurno se neće vraćati jer više nemaju čim. Ja ostajem taman ovo palo na kunu i sve propalo, u što ne vjerujem mada je moguće. Uložio sam dosta u Atlansku jer sam mislio i na dividendu ako je bude da malo amortiziramo gubitak. Test razuma i pohlepe imam na 1900 i to me drži da vidim reakciju tj. da li sam naučio lekciju, jer u plusu sam bio 22k kuna i to mi nije bilo dosta.

neki su ispekli ali uvijek ima novih…
samo treba netko ko će potjerat dionice gore ili dolje

[/quote]

uvijek može niže.
a što se tiće malih koji su izgubili povjerenje , zanemario si moć pohlepe 🙂

Good artists copy. Great artists steal.


FUEL HEDGE

An unexpected drop in fuel prices has also hurt Britannia.

In the third quarter, "the company entered into a bunker fuel hedge which is currently uncompetitive because it is hedged to prices which are significantly above the current market price of bunker fuel," the company said, adding that the aggregate bunker fuel hedging losses for quarter "will be significant.";

Necu nista komentirati, da ne bi bilo opet grubih rici.

Ajde ti ljudima objasni sto kaze ovaj tekst….i probaj to povezati sa "Ima li ovo kraja, ovo već postaje vrlo ozbiljno za opstajanje firmi iz brodarskog sektora, a neke već i propadaju."

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

Brodari ponovno rone:

http://finance.yahoo.com/q/cq?s=DRYS,DSX,EGLE,ESEA,EXM,GNK,NM,QMAR,TBSI&d=v1

pa i nije ba neki zaron….2%

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak



FUEL HEDGE

An unexpected drop in fuel prices has also hurt Britannia.

In the third quarter, "the company entered into a bunker fuel hedge which is currently uncompetitive because it is hedged to prices which are significantly above the current market price of bunker fuel," the company said, adding that the aggregate bunker fuel hedging losses for quarter "will be significant."

Necu nista komentirati, da ne bi bilo opet grubih rici.

Ajde ti ljudima objasni sto kaze ovaj tekst….i probaj to povezati sa "Ima li ovo kraja, ovo već postaje vrlo ozbiljno za opstajanje firmi iz brodarskog sektora, a neke već i propadaju."
[/quote]

da ode konkurencija…

Ovaj tjedan su skočili više od 30%

GNK 1:30PM ET 19.72 Up 1.60 Up 8.83%

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????

New Report

Close