ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 29.09.2024. u 13:22
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
49,39
8.347
169
48,10
50,00
3,34%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Jaooo nisi ovo trebao staviti! Pa zar ti nisu rekli da BDI s cijenom ATPL nema veze? [wink]

Valjda ce i zadnjim skepricima sad postati neke stvari jasnije

BDI ne bi trebao imati veze sa cijenom dionice ATPL. To je ono sto se provlacilo u vrijeme dok je BDI bio iznad 5000. Tada to stvarno nije bilo bitno jer si mogao ugovoriti TC dobrano iznad nekakvog prosjeka.

ATPL je imala dobre ugovore i definitivno nije ovisila o tome hoce li BDI 100 ili 200 bodova gore…Mislim da smo uglavnom ukazivali na to. No priznajem da je to bio Sizifov posao….

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje


http://finance.yahoo.com/q/cq?s=DRYS,DSX,EGLE,ESEA,EXM,GNK,NM,QMAR,TBSI&d=v1

Ma pun mi je k…. ove naše burze. Ovaj Drys je dužan ko Grčka, ( a i jesu Grci) ogromnu floturinu koja valjda sada negdi pluta, a već drugi dan zaredom up. Svi ovi imaju više manje odlične pokazatelje, samo im je većini dug 10 puta veći od keša. AL hebi ga nekome se sviđa da atlanska bude 800 pa je 800. Doduše ne bi ni ja puno protestira, nego nestalo mi keša već kod 1000 [undecid]

I u slučaju usporavanja gospodarskog rasta brodovi će voziti i prevoziti robe. Ako je prosle godine Kina rasla 12 %, a prognoza je 9 %, to je pad za 25 %. Neka se kretanje BDI smanji za isti postotak ili čak duplo na 50 %, to su opet solidne cijene prijevoza pogotovo za brodara koji se obnovio flotu i ne mora ulagati u nove brodove. Veće štete će pretrpjeti brodograditelji jer brodari neće naručivati nove brodove.
Trenutni pad i stagnacije BDI rezlultat su trajanja pregovora Kineza i Brazila. Kada se oni dogovore, krenuti će isporuke i cijene će otići gore. Kinezima se zalihe rudača polako tope i nemaju baš puno vremena niti manevarskog prostora, ali im svakako odgovara pad vozarina. Bolje išta nego ništa.

@Sakai

Znam da znaš, znaš da znam ali…… nije na odmet se podsjetiti….

The Baltic Exchange is similar to the New York Merc in that it is a medium for buyers and sellers of contracts and forward agreements (futures) for delivery of dry bulk cargo. The Baltic is owned and operated by the member buyers and sellers. The exchange maintains prices on several routes for different cargoes and then publishes its own index, the BDI, as a summary of the entire dry bulk shipping market. This index can be used as an overall economic indicator as it shows where end prices are heading for items that use the raw materials that are shipped in dry bulk.
http://www.wikinvest.com

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

ako sutra ne popratimo ovaj rast stranih brodara, onda mislim da nam tržište ima ozbiljnih problema.

Jel njima pada BDI ili samo ATPL a i jučer su rasli

GNK 2:59PM ET 18.54 Up 3.46 Up 22.94% 3,182,233

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????

ATPL na 800 je sramota u odnosu na Drys od 18 uz dva dokapa i riskantnu bilancu.
Ja i dalje ne vjerujem da se ovo nama događa. Nek me netko probudi. Koji sam tikvan [undecid]

I'LL BE BACK


ATPL na 800 je sramota u odnosu na Drys od 18 uz dva dokapa i riskantnu bilancu.
Ja i dalje ne vjerujem da se ovo nama događa. Nek me netko probudi. Koji sam tikvan [undecid]

Bit će tu još svašta nije sve gotovo…Kako si i sam napisao u nekom od postova protrgovano pun k..rac u zadnjih desetak dana ako nevalju što će onome ko kupuje….Nezanam možda sam tenkre al osobno u uovakvim vremenima mislim da veću težinu sad ima promet od 10K komada dnevno po 800kn nego 2K komada po 3000kn.-ako sam se uspio dovoljno dobro izraziti

LEAVE THE WORLD BEHINED

http://www.imarex.com/home/bdi_futures_closing_prices

evo i futuresa

Ma ne bih htio zvučati kao oni što vjeruju u teorije zavjere, ali neka mi netko objasni ovu situaciju.

U mjesecu listopadu je dosad (bez sutrašnjeg dana) u 21 trgovinskih dana protrgovano ukupno 211.292 komada ili dnevni prosjek više od 10.000 komada!!! A nitko novi u prvih 10?

Još jednom ću ponoviti, ne prizivam Hanfu, Samodola, Muldera i Scully…i ne znam koga već ne, a također uzimam u obzir i određen broj malih investitora koji su se i nekoliko puta izmjenili kao vlasnici dionice u posljednjih mjesec dana, ali mislim da ovdje netko xebe naše koke a nije pijetao!

A vašoj mašti prepuštam na volju, šta bi to mogli raditi ovi ispod prvih 10?!
Naravno, možete se i popišati na ovo!

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!


Jel njima pada BDI ili samo ATPL a i jučer su rasli

GNK 2:59PM ET 18.54 Up 3.46 Up 22.94% 3,182,233

1 $ divedende po dionici za 3Q možda ima veze …

Ili možda činjenica da im je gotova cijela flota na timecharteru, preostalog trajanja uprosječeno 18 mjeseci.


Ma ne bih htio zvučati kao oni što vjeruju u teorije zavjere, ali neka mi netko objasni ovu situaciju.

U mjesecu listopadu je dosad (bez sutrašnjeg dana) u 21 trgovinskih dana protrgovano ukupno 211.292 komada ili dnevni prosjek više od 10.000 komada!!! A nitko novi u prvih 10?

Još jednom ću ponoviti, ne prizivam Hanfu, Samodola, Muldera i Scully…i ne znam koga već ne, a također uzimam u obzir i određen broj malih investitora koji su se i nekoliko puta izmjenili kao vlasnici dionice u posljednjih mjesec dana, ali mislim da ovdje netko xebe naše koke a nije pijetao!

A vašoj mašti prepuštam na volju, šta bi to mogli raditi ovi ispod prvih 10?!
Naravno, možete se i popišati na ovo!

I meni je malo čudno…

Nego onih 700 kn što smo pričali.. pogodio si ko prstom u govno [lol]

I'LL BE BACK

New Report

Close