ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 29.09.2024. u 09:30
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
49,39
8.347
169
48,10
50,00
3,34%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Eto vam kako se radi u svijetu… a ne ova pisljiva podjela dionica managerima [lol]

Even with spot rates plummeting, DryShips (nasdaq: DRYS – news – people ) announced earlier this month it plans to take over 9 Cape-size ships that had been owned by DryShips Chief Executive George Economou’s privately-held Cardiff Marine. (See " Curious George.") DryShips said it will pay $689.6 million in exchange for the shares of the single-purpose companies that owned the ships. It will also assume $216.3 million of existing debt and $262 million in remaining shipyard installments. With over 50.0% of its ships spot-exposed and its total debt increasing 131.3% over the prior year, DryShips is ailing.

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje


I još bih nadodao da će ovdje najbolje proć ekipa poput Hangera, koji imaju namjeru ovo sakupljat dugi niz godina. Njima ovakvo stanje zapravo i odgovara, a cikličnost sektora to i omogučava. I sam razmišljam o sličnoj strategiji. Razmislite koliko dionica nožete sakupiti (ako vam redovni prihodi takvo što omogućavaju) na periodu od nekoliko godina ako cijena bude u intervalu od 500 do 1000 kuna, ili čak i niža. A ako dođe do iznenadnog pozitivnog obrata raste vam ovo što imate od prije, a niste prodavali. Win win situacija. samo treba gledat 5 do 10 godina unaprijed. A to je teško. Znam… svi bi pare odmah, a to tako ne može.

jedini investitor je dugoročni investitor.
manje više svi to na kraju shavtimo.neko popusi vise netko manje.

Good artists copy. Great artists steal.

kako danas stoje brodari u svijetu kad je kod nas ovako trulo

ZSE je čisti financijski inženjering, kako drukčije opisati kaos na njoj. Nijedan matematički model ovo nemože opisati. Sve puste teorije padaju u vodu kad dođe deset sati ujutro. Neki dan gledam situaciju koja se dosad ponavlja mali milijun puta, ZSE tj. Atlanska pada do negdje 12 sati sa relativno malim prometom od 4 mil. kn, zatim slijedi nagli rast iz minusa u plus da bi u roku odma promet odletio na 7 milja. kn i do 16 nula nula opet u minus, klasične navlakuše kad mali ulagači čekaju i malo zelenog da pritisnu gas za ulet, jer misle ide gore, zeleni se azija, eu, amerika. Prodaja zbog straha i panike sada nema smisla jer već sutra će te biti bijesni kad odu gore. Ponekad mislim da mi je mozak priključen na ZSE i da tamo jednostavno rade sve da te slomiju i oderu.

Sveti Vlaho učini nešto, il je sruši na 500 il je digni na 5000.

Jel ovo Zagreb plovi za 3000 dolara? http://reports.platou.com/OnlineServices/Pages/BulkPeriodFixtures.aspx

Nisam opasan.

Neko se lagano istresa na 790.

IMT?


nisi izgubio dok nisi prodao..mogao si spustiti prosjek,tj jos uvijek mozes..ja sam sa identicnim cashom,s kojim sam kupovao na 3400 kn,i 2200 kn,kupio na 700 i 930,i vjerujem da cu biti na pozitivnoj nuli jos ove godine..
pozdrav

uff, ovo je optimisticno (1800).., iako fundamentalno ok..

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/



nisi izgubio dok nisi prodao..mogao si spustiti prosjek,tj jos uvijek mozes..ja sam sa identicnim cashom,s kojim sam kupovao na 3400 kn,i 2200 kn,kupio na 700 i 930,i vjerujem da cu biti na pozitivnoj nuli jos ove godine..
pozdrav

uff, ovo je optimisticno (1800).., iako fundamentalno ok..

[/quote]
?????10 dionica po 3400 =34000 kn,34000 u 2200 kn jest….34K u 700 i 34k u 900kn..dakako nisu te cifre u pitanju ali tako racunaj…racunica ti je kriva..prosjek mi je oko 1400 kn

KADA NARASTEM BIT ČU BROKER

Jedan put sam skakao na glavu u ZSE,razbio sam glavu.

KADA NARASTEM BIT ČU BROKER




nisi izgubio dok nisi prodao..mogao si spustiti prosjek,tj jos uvijek mozes..ja sam sa identicnim cashom,s kojim sam kupovao na 3400 kn,i 2200 kn,kupio na 700 i 930,i vjerujem da cu biti na pozitivnoj nuli jos ove godine..
pozdrav

uff, ovo je optimisticno (1800).., iako fundamentalno ok..

[/quote]
?????10 dionica po 3400 =34000 kn,34000 u 2200 kn jest….34K u 700 i 34k u 900kn..dakako nisu te cifre u pitanju ali tako racunaj…racunica ti je kriva..prosjek mi je oko 1400 kn
[/quote]
je.. ja sam uzeo broj dionica… cost averaging effect, se to tako zove :)?

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

@dakladd

sličan nam je put s ovom dionicom, slično razmišljanje, i ja sam na prosjeku trenutno cca 1500kn, ali sa spremnih 70% CASHA, ovaj zadnji mali porast je odradio svoje i sad sam si prepisao MIROVANJE, jer više ne vjerujem nikome pa ni samom sebi

…..dan

-Je li danas dan zaustavljanja pada BDI-a …????
…. neki tajni brojevi govore kako je to ovih dana ….

-Sve ima svoj početak i kraj …. , ali to nisu "targeti" …… [smiley]

….kada su ti brojevi iz skandinavije …???

Dr M Wagner

New Report

Close