ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 29.09.2024. u 07:23
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
49,39
8.347
169
48,10
50,00
3,34%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Može li netko staviti k/p atpl?

zahvaljujem


Techman, sukus cijele priče je da "upozoravaš" puno prekasno. Taj čemer i jad u dry sektoru je anticipiran u cijenu ATPL-a ispod 800 kuna. Sve što se trenutno događa u makroekonomiji i/ili sektoru čiju dionicu pratimo mora se istovremeno stavljati vs. cijena dionice. Ne možeš pratiti sektor i upozoravati na loše stanje i istovremeno očekivato veliki pad dionice kad se on zapravo već dogodio. Tržište kapitala anticipira budućnost i stavlja ga u korelaciju s trenutnom bilancom poduzeća. Evo malo budućnosti: kad izađe FI 3Q, ttm P/E ATPL-a pri cijeni od 800 kuna bit će cca 1,4. Što nalaže da ako ATPL sljedećih 5 godina radi sa dobitkom 0 (prosjek razine tih 5 godina), P/E prosjek na tih 5 godina je manji od 10. E sad, drugi par opanaka je ako će ATPL tih 5 godina raditi s gubitkom, no to je ukalkulirani rizik i vjerojatnost za takvo što se smanjuje s većim brojem anticipiranih godina. Npr. vjerojatnost da ATPL radi s gubitkom sljedeću godinu je puno veća nego da radi svaku sljedeću još 4 godine nakon. Što bi u prosjeku vjerojatno prešlo čak i u pozitivu na kumulativu tih 5 godina. Zato sam ja uzeo 0 kao neku hipotetsku bazu zašto smatram da cijena dionice ATPL ne bi trebala još puno padati sve da BDI dođe na 0.

Zagreb danas ili sutra, ako Bog da, ide na prvo putovanje, poželimo mu mirno more i sretan put. Governor, ne brini, ATPL je zdrava firma, nema puno interesantnih i likvidnih d.d. na zse, sve će to sjesti na svoje mjesto. Uprava ima iskustvo upravljanja krizama, a dividenda će nam pomoći da lakše prebrodimo 2009. Strpljen, spašen. U svim scenarijima cijena od 800 kuna je nerealno nisko, zato oprez sa prodajom.

Prije dva koraka naprijed, tri nazad…

bravo

I još bih nadodao da će ovdje najbolje proć ekipa poput Hangera, koji imaju namjeru ovo sakupljat dugi niz godina. Njima ovakvo stanje zapravo i odgovara, a cikličnost sektora to i omogučava. I sam razmišljam o sličnoj strategiji. Razmislite koliko dionica nožete sakupiti (ako vam redovni prihodi takvo što omogućavaju) na periodu od nekoliko godina ako cijena bude u intervalu od 500 do 1000 kuna, ili čak i niža. A ako dođe do iznenadnog pozitivnog obrata raste vam ovo što imate od prije, a niste prodavali. Win win situacija. samo treba gledat 5 do 10 godina unaprijed. A to je teško. Znam… svi bi pare odmah, a to tako ne može.

I'LL BE BACK



Techman, sukus cijele priče je da "upozoravaš" puno prekasno. Taj čemer i jad u dry sektoru je anticipiran u cijenu ATPL-a ispod 800 kuna. Sve što se trenutno događa u makroekonomiji i/ili sektoru čiju dionicu pratimo mora se istovremeno stavljati vs. cijena dionice. Ne možeš pratiti sektor i upozoravati na loše stanje i istovremeno očekivato veliki pad dionice kad se on zapravo već dogodio. Tržište kapitala anticipira budućnost i stavlja ga u korelaciju s trenutnom bilancom poduzeća. Evo malo budućnosti: kad izađe FI 3Q, ttm P/E ATPL-a pri cijeni od 800 kuna bit će cca 1,4. Što nalaže da ako ATPL sljedećih 5 godina radi sa dobitkom 0 (prosjek razine tih 5 godina), P/E prosjek na tih 5 godina je manji od 10. E sad, drugi par opanaka je ako će ATPL tih 5 godina raditi s gubitkom, no to je ukalkulirani rizik i vjerojatnost za takvo što se smanjuje s većim brojem anticipiranih godina. Npr. vjerojatnost da ATPL radi s gubitkom sljedeću godinu je puno veća nego da radi svaku sljedeću još 4 godine nakon. Što bi u prosjeku vjerojatno prešlo čak i u pozitivu na kumulativu tih 5 godina. Zato sam ja uzeo 0 kao neku hipotetsku bazu zašto smatram da cijena dionice ATPL ne bi trebala još puno padati sve da BDI dođe na 0.

Zagreb danas ili sutra, ako Bog da, ide na prvo putovanje, poželimo mu mirno more i sretan put. Governor, ne brini, ATPL je zdrava firma, nema puno interesantnih i likvidnih d.d. na zse, sve će to sjesti na svoje mjesto. Uprava ima iskustvo upravljanja krizama, a dividenda će nam pomoći da lakše prebrodimo 2009. Strpljen, spašen. U svim scenarijima cijena od 800 kuna je nerealno nisko, zato oprez sa prodajom.
[/quote]

takvih postova imali smo priliku pročitati kad je AP bila na 2200kn pa opet vidiš di smo stigli.
Mene više ništa ne može iznenaditi usput to je dionica na kojoj sam daleko najviše izgubio…

na 4300 sve prodajem...

nisi izgubio dok nisi prodao..mogao si spustiti prosjek,tj jos uvijek mozes..ja sam sa identicnim cashom,s kojim sam kupovao na 3400 kn,i 2200 kn,kupio na 700 i 930,i vjerujem da cu biti na pozitivnoj nuli jos ove godine..
pozdrav

KADA NARASTEM BIT ČU BROKER


Techman, sukus cijele priče je da "upozoravaš" puno prekasno.

Složio bih se s kolegom governerom i zato se ne usuđujem u ovom trenutku išta savjetovati, ali dodao bih nešto jer vidim da se i mene spominje u kontekstu upozoravanja ostalih.

Naime, kada smo se odbili od onih razina na cca 1.100 i cijena je odletila na 1.400-1.500 ja sam napisao da ne vidim niti jedan opravdan razlog zašto rastemo osim euforije zbog rasta svjetskih indeksa i da bi trebalo biti malo oprezniji. Naravno, na tom rastu sam prodao popriličnu količinu dionica i tu sam se složio s Techmanovim razmišljanjem kako treba biti oprezan.

Ali isto tako, priznanje treba dati i Sakaiju koji me je na cijenama od oko 2.300 upozoravao "čuj, gle…ne bu dobro…", a njegova upozorenja nisu dospijela na forum jer je tada pisanje na ovoj temi bilo na nezavidnim razinama (da ne upotrijebim koju grubu riječ) i čovjek jednostavno svoje znanje nije htio miješati s ostalima.

Zato nema smisla da se ijedan od vas stručnjaka prepucava ko je u pravu a ko nije, obojica ste relativno na vrijeme upozorili ostale na ono što nas je ovih zadnjih dana pogodilo.

A što se mojih razmišljanja tiče… U brodarski sektor se ne razumijem dovoljno, ali mi je jasan značaj druge jedne stvari: letter of credit . Sve ostalo mi se u ovom trenutku čini sporednim!

Na 1.400-1.500 sam upozoravao jer sam očekivao ove razine, to može i governor potvrditi jer sam mu u PP napisao da neku potporu očekujem tek na oko 700 kuna, ta brojka mi je bila "simpa" jer je to EPS za ovu godinu, bez obzira što nema veze s očekivanim EPS za iduću godinu a na burzi se uvijek kupuje budućnost.
Ali ovog trenutka se ne usudim išta ikome savjetovati!

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!


nisi izgubio dok nisi prodao..mogao si spustiti prosjek,tj jos uvijek mozes..ja sam sa identicnim cashom,s kojim sam kupovao na 3400 kn,i 2200 kn,kupio na 700 i 930,i vjerujem da cu biti na pozitivnoj nuli jos ove godine..
pozdrav

bez brige trejdao sam ja i smanjio si prosjek , međutim prošla dva tjedna bio sam u Kini i stvarno se nisam nadao takvom scenariju da AP može otići ispod 1100kn računajući kao najniža.
Po tko zna koji put moje prognoze pokazale se pogrešne i tako se moj račun dodatno istopio…

na 4300 sve prodajem...

Jel ovo pala tisućica po 790 ili me oči varaju? A firma ništa ne vrijedi? A nema se para?

Ma samo vi stavite malo veći nalog na bid ili ask, svejedno, odmah biva poklopljen.

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"


Jel ovo pala tisućica po 790 ili me oči varaju? A firma ništa ne vrijedi? A nema se para?

Ma samo vi stavite malo veći nalog na bid ili ask, svejedno, odmah biva poklopljen.

ma nije da firma ne vrijedi nego ZSE je ta koja ne vrijedi. Pogledaj samo jučer i danas svijetske burze se zelene kao alpe u proljeće a mi se borimo da Crobex ostane u pozitivi . Današnji promet
barem za sada nije vrijedan spomena….

na 4300 sve prodajem...

quote=ŠPANCIR]


…..Brodari su trenutno na dnu znači mogu samo up ……

Siguran ?
Ako jesi , ništa ne te priječi da uzmeš recimo 1.000 komada i za koji se dan obogatiš.
[/quote]

Prsneseno sa teme JDPL.

Ja bi upravo to potpisao. Onaj koji vjeruje i kocka(u ovim trenutcima je upravo to jer ljudi budimo realni mi možemo samo predviđati što će se dogoditi i u kojem vremenu) stoga ko ima j.ja neka kupi tko nema neka čeka.Možda će se ovi koji su kupili stvarno profitirati a možda će pak propasti.Uostalom, ljudi su se najviše na krizama obogatili ali i najviše izgubili.Stoga tko voli nek izvoli samo nezaboravite 29 godine Kenedijevi su na krizi zaradili 100mil dolara mislim da je to onda više zančilo nego danas miljarde.

Ja sam opitimista,vrijeme lječi sve!

LEAVE THE WORLD BEHINED

Je da sam dobio jedinicu za post, ali mene ovo zanima, pa ako netko zna:


Je li se zna kako je plaćen ovaj cape što su uzeli?
Odmah u kešu, skroz na kredit, 30% keš ostalo kredit?
Kad se to uopće knjiži (ciljam na to kako će to utjecati na neto dobit za 3Q)?

Sorry ako se o tome već pisalo, ja nisam vidio.

Hvala unaprijed.

Nisam opasan.

New Report

Close