ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 29.09.2024. u 03:25
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
49,39
8.347
169
48,10
50,00
3,34%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Danas je bilo ukrcavanje kod amera,pogledajte promete

DRYSHIPS INC. +8.26%
Volume: 6,914,566
Avg Vol (3m): 3,913,170

Diana Shipping Inc -0.57%
Volume: 2,567,082
Avg Vol (3m): 1,549,900

EAGLE BULK SHIPPING +7.48%
Volume: 2,282,275
Avg Vol (3m): 1,300,230

Genco Shipping +4.36%
Volume: 3,233,364
Avg Vol (3m): 1,611,680

When wealth is lost, nothing is lost; when health is lost, something is lost; when character is lost, all is lost. ~Billy Graham

Nije bulk, ali problemi su isti …

Containers
NOL vessels head for lay-up

Marcus Hand, Singapore – Wednesday 29 October 2008

NEPTUNE Orient Lines has started to lay-up vessels as it looks to save over $200m a year, and has warned that the boxship market faces much worse to come.

NOL president and chief executive Ron Widdows told reporters today that it would start to fully lay-up some of its containerships from next week as it implements major capacity cuts.

The shipping company already has a number of vessels at anchor empty in Singapore waters, and is the first major line to say it will start the process of full lay-up. Other companies have vessels sitting idle, including Mediterranean Shipping Co and Hapag-Lloyd, which have vessels lying empty in Singapore port waters, but as yet have not started a full lay-up procedure.

NOL’s liner arm APL is reducing capacity by 25% in the Asia-Europe trade, around 20% in the transpacific trade, as well as unquantified changes to its presence in the intra-Asian trades.

NOL aims to save over $200m annually through savings in fuel, crew and other costs from laying-up ships, Mr Widdows explained. “It’s a substantial amount of cost,” he said.

The amount which the company could save through returning ships to charterers was limited, however. Mr Widdows said that it would only return vessels where the charter was completed.

Some companies are expected to try and renegotiate or break charter agreements as times get tougher.

In total, NOL, along with alliance partners MOL and Hyundai Merchant Marine, will be taking around 40 ships out of service, the majority of which will be laid-up. Mr Widdows said that a “little less than half” of the 40 vessels were operated by APL.

NOL is choosing its homebase of Singapore to lay-up its ships. “Obviously, this is a very attractive place to even lay-up ships,” Mr Widdows said.

The container shipping business environment is expecting conditions to get much tougher as the real impact of the global financial crisis starts to work its way into global container trades.

NOL reported a third quarter net profit of $35m, 82% lower than the corresponding period last year, and warned that it expected an operating loss in the fourth quarter, its first since the fourth quarter of 2002.

The forecast loss for the fourth quarter is a result of the industry starting to feel the knock-on effects of the global financial meltdown of the last month, Mr Widdows said.

“There is no precedent for what we are about to see. You have things that have changed the fundamentals in the world,” he said.

Mr Widdows added that consumers are not spending, and this was having a knock-on effect right through the supply chain to manufacturers and their suppliers.

“In our industry, we have never had a situation develop that is anything like this,” he said.

“The downturn that was envisaged by our industry, analysts and experts to be coming at us over the next two years had to do with the superficial issue of building too many ships. The fact is there are too many ships will be an issue because the underlying demand is gone, so whatever supply overhang was envisaged not very long ago will obviously be larger because the underlying [trade] flows are just not there.”

The Asia-Europe trade had seen a dramatic collapse in freight rates to levels he described as “truly horrible”.

A ako se pitate tko nam ga je uvalio. Jasno, mislim na kejp …

Send to Colleague Printer Friendly Format Email the Editor

Dry Bulk
Capesize fears spark ‘just in time’ Alba resales
Athens company managed to trim its orderbook to reduce exposure to the downturn

Wednesday 29 October 2008

HAVING rapidly built up what was believed to be the industry’s largest private orderbook for capesize bulk carriers, Athens based Alba Maritime Services moved swiftly over the summer to adjust its huge exposure to the sector.

Nine capesize orders were sold on to other owners between late July and early September at what today are looking like …

Je li se zna kako je plaćen ovaj cape što su uzeli?
Odmah u kešu, skroz na kredit, 30% keš ostalo kredit?
Kad se to uopće knjiži (ciljam na to kako će to utjecati na neto dobit za 3Q)?

Sorry ako se o tome već pisalo, ja nisam vidio.

Nisam opasan.

Copy sa drugog foruma:

Danas je na Platou nakon dugo vremena izašao dobar TC ugovor za capesize.
Citat:

29.10 ALPHA COSMOS TC 169,770 01 2-5/11 12 MOS USD 25,000 DAILY SWISS MARINE

3x veća cijena od spot tržišta…


Sorry Tech ali ti mijenjas misljenja ka Vllaska mlada. Te jedan dan ide sve u propast, te drugi dan bit ce bolje..itd.

A znamo kako zovemo takve ljude.


Adio pameti. Izgubija i ti busolu. Pa vec misec dana pisem kako je lose, pisem da nema mjesta euforiji, i ovo danas u Amera i danas i jucer kod nas nazivam rast bez mandata. Prozivan sam da drukam prema doli sa svih strana. Jednom od takvih sam upravo odgovorio u postu iznad. Mozda neprimjereno ali pun mi je k…c zalutalih na topicu. A ja po ko zna koji put ponavljam da su vozarine niske, da su i dalje garancije na kapaljku, da je BDI u padu, da brodovi besposleni plutaju, da je lockout na relacioji Kinezi-brodari. Kolege koji citaju pazljivo i temeljito za razliku od tebe (na to sam te upozorio i nekidan) koji si umislio da si brodarski guru a ni popisao se nisi preko bande pisu da jedino ja i Misko u ovim danima zovemo na oprez. Zato brale za ozbiljnu diskusiju uvjek a etiketiranje koristi u internoj kucnoj komunikaciji.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"


day traderi?

Ma naravno ali jednosmjerni. Svecano izjavljujem da zadnja mislim 3 tjedna nisam kupio ni jednu dionicu. Samo prodaja. Mozete slobodno provjeriti i nazvati mog brokera Fintrade i pozovite se na ovaj post. On znaj moj nick. Kupovati cu a dali ce to biti brodari danas vise nisam siguran. Imam ih dovoljno a moglo bi uz malo pegule biti visegodisnje kiseljenje. Ovo sta cu kazati ponavljam po neznam koji put. Ako je pad trzista brodara uvjetovan kreditnom krizom u Amera imamo sanse da se izvucemo u razumnom roku. Ako su problemi dublji, ako smo na pragu ili vec u svjetskoj recesiji moze se desiti da sljedecih nekoliko godina bude veci prinos od orocene stednje nego dionica brodara. Za Sakaia: molim te da ovo ne protumacis kao poziv na kupnju.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

Kolega Techman, sa dužnim štovanjem, ali vi ovdje niste napisali ništa što bar 99% ljudi ne zna: pad BDI-a, vozarina, financijska kriza, recesija i OK je to bilo upozoriti možda prije 6 mjeseci kada se ovome svemu nisu znali razmjeri, ali sada???
Ono što vi ne vidite ili ne želite vidjeti je opća situacija koja prije ili kasnije mora iznjedriti bar solidne vozarine, a u kojoj Kina poduzima sve da se nastavi razvijati tempom od prije godinu dana. Ovo nije uobičajena recesija koja može naštetiti brodarima jer imamo s druge strane doslovno crnu koja je spremna usisati sve što se na tržištu nađe po pitanju suhih tereta.

čudni se ovdje sveci slave....


Adio pameti. Izgubija i ti busolu. Pa vec misec dana pisem kako je lose, pisem da nema mjesta euforiji, i ovo danas u Amera i danas i jucer kod nas nazivam rast bez mandata. Prozivan sam da drukam prema doli sa svih strana. Jednom od takvih sam upravo odgovorio u postu iznad. Mozda neprimjereno ali pun mi je k…c zalutalih na topicu. A ja po ko zna koji put ponavljam da su vozarine niske, da su i dalje garancije na kapaljku, da je BDI u padu, da brodovi besposleni plutaju, da je lockout na relacioji Kinezi-brodari. Kolege koji citaju pazljivo i temeljito za razliku od tebe (na to sam te upozorio i nekidan) koji si umislio da si brodarski guru a ni popisao se nisi preko bande pisu da jedino ja i Misko u ovim danima zovemo na oprez. Zato brale za ozbiljnu diskusiju uvjek a etiketiranje koristi u internoj kucnoj komunikaciji.

Vidim, gube se zivci i pristojnost u ophodjenju. Sto se tice umisljenosti, ne znam tko je tu umisljen i bahat. Vjerojatno se dobro sjecas kad sam ti na PM iznio svoje misljenje o hrvatskom trzistu kapitala i brodarima opcenito, a tad je Atpl bila na 1900. Naravno, na to nisi odgovorio, no briga me.. tvoje su pare pa radi sto hoces. A sto se tice upozoravanja, ja sam prestao pisati upravo zbog gomile priglupih postova koje si i ti izmedju ostaloga pisao (evo da napakostimo drukerima itd)….

Upozoravanje forumasa – drago mi je da ih upozoravas….bas na vrijeme! Kad je ATPL stigla na ispod nerevaloriziranog BV.

Ja sam svima koji su mi se obratili putem PM, rekao svoje misljenje – ne kazem da sam u pravu no nastojao sam biti objektivan i pomoci ljudima. Jer pisanje tipa "idemo dole, joj evo ameri osli gore pa bismo trebali i mi, joj zasto ne idemo gore kad idu ameri" su definitivno infantilni, sto ne ocekujem od brodarskog strucnjaka. A ja se nikad nisam prozvao guruom, uvijek sam isticao da sam najvise naucio od tebe i jos nekih. Molim te da i ti citas pazljivo i s razumijevanjem (eto ja tebe sada upozoravam).

Osnovno pitanje jest: hocemo li se izvuci iz zagrljaja financijske krize ili ne? Sve drugo (bolje da trezor ne kupuje dionice jel ce dijeliti upravi (pazi prvi post ti je upravi ne Zelimiru, dosegnuli smo dno, mozda jesmo) je irelevantno u ovom trenutku.

I jos nesto: prehrambena industrija bi trebala prezivjeti eventualnu recesiju i biti dobar pick. No s obzirom na to pripada Todi, pitanje je jel to dobar pick (nemojte ovo shvacati kao poziv na kupnju ili prodaju istih!)

Znanje definitivno imas i to nitko ne spori (samo je upitan nacin kako to znanje koristis): samo je cudno da su se ama bas svi stari "brodarski" forumasi (koje cijenim i postujem) zakacili s tobom. Ma da, bit ce da smo svi eto u kujcu, a ti Sv. Techman.

Eto, da ja vise ne bi ti kontaminirao prostor evo pisi. [bye]

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

Ode danas Atlanska u pozitivnu blokadu. Pogledajte kako brodari u Americi počeli rasti (po 8 i više posto):
http://finance.yahoo.com/q?s=drys

http://finance.yahoo.com/q/cq?s=DRYS,DSX,EGLE,ESEA
,EXM,GNK,NM,QMAR,TBSI&d=v1

BRODARI U ZELENOM ?????

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


[Vidim, gube se zivci i pristojnost u ophodjenju. Sto se tice umisljenosti, ne znam tko je tu umisljen i bahat. Eto, da ja vise ne bi ti kontaminirao prostor evo pisi. [bye]

Tko se maca laca od maca i pogine. Zar si mislio da ti necu primjereno odgovoriti. Nisam od ljudi koji kad dobiju po ljevom obrazu okrenu i desni. Da li ovo nazivas pristojnm pisanjem?

Quote
Sorry Tech ali ti mijenjas misljenja ka Vllaska mlada. Te jedan dan ide sve u propast, te drugi dan bit ce bolje..itd.
A znamo kako zovemo takve ljude.
Unquote

Vidis ja to zovem etiketiranje bez osnove. Da si savio moja dva posta u kojima demantiram sam sebe kao sto je to nekidan napravio Hanger moja reakcija bi bila drukcija. Imao sam priliku demantirati odnosno malo detaljnije pojasniti na sta sam ciljao u oba posta i to je zavrsilo vrlo pomirljivo. A isto tako znamo i kako se zove vrsta novinarstva kakvu reprezentira tvoj post. Jesi mlad ali nadam se da se sjecas pokojnog Bozica i njegovog "ST". Naj lakse je viknut eno lopova a onda nek se doticni pere sta je visestruko teze nego optuziti.

Kad sam rekao da ti je slava malo udrila u glavu nisam samo ciljao na tvoj zadnji post. Ima nesto vremena da ti je porasla vaznost u vlastitim ocima. Sjeti se posta od prije par mjeseci kad si napisao da je doslo vrijeme da ucenik (ti) ukrsti mac sa uciteljem (ja). Nisam se nikad smatrao uciteljem vec sam pokusavao nesebicno djeliti svoje znanje steceno dugogodisnjim radom u sektoru. Pogledaj malo postove unatrag. Ja tacno znam svoje dosege i ako si primjetio nikad se nisam upustao u duboke analize financiskog djela brodara jer sam tu priucen i ima kolega koje to znaju puno bolje od mene. Vristao sam na Papinja zbog njegovih bilanci i poteza koje nisam odobravao i to je to. kako sam ja priucen u financijama tako si ti priucen u brodarima (pretpostavljam i u financijama) ali te to ne prijeci da se u oba segmenta postavljas kao meritum.

I da ne zauzimam previse prostora ponavljam kao papagaj. Uvjek sam za debatu pa ma kako ostra bila ali na vrijedjanje i etiketiranje uzvracam istom mjerom a ako imam sanse i nesto jace tu sansu ne propustam.

Ispricavam se ostalim forumasima za off topic ali stvari ne volim ostavljati nezavrsene.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

New Report

Close