ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 28.09.2024. u 23:34
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
49,39
8.347
169
48,10
50,00
3,34%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Oni koji vide Atlansku plovidbu na ovim razinama kao lošu priliku iznenadit će se kad se
Baltic Dry Index (BDI) okrenu poslje izbora u SAD, a do tada strpljivo jer što god ide ovakvom brzinom dolje može se još brže vraćati. Moje slobodne procjene vide Atlansku čvrsto na 1300 a odbijenac može dotaknuti i 2000 .
Ima li još netko slična promišljanja

Ovo nije nagovor na kupnju ili prodaju

Sudeći po kretanjima brodara na NYSE i futuresima sutra bi mogli konačno vidjeti pozitivan BDI.




evo ovak…
@Tech…dobit vec sad znam i odlicna je…
ak je za vjerovat yahoo forumima….
IZGLEDA DA JE BDI KONACNO
BDI up today +176

ne drukam…briga me oce ko kupit ili ne

Pisac tekst je vlasnik dionica ATPL [thumbsup]


caccone ocekujem duboku ispriku forumasima jer si im ulio laznu nado i mozda naveo na kupnju. [angry]
[/quote]
Dakle jos jednom….
SORRY ZA PRENOSENJE KRIVIH INFORMACIJA SA YAHOO FORUMA…
iako mislim da sam se vec jednom ispricao

BDI 925 (DOWN 57) BCI 1345 (DOWN 55) BPI 736 (DOWN 66)
BSI 655 (DOWN 46) BHSI 368 (DOWN 22)
……………………………………………………………..
nazalost i vani ima ser…a na forumima …
ispika svima [embarass]

ufffffffffffffff
pardon
DUBOKA ISPRIKA [lol] [lol]
NhF tECh
[/quote]
Danas malo gore a sutra opet iskrcavanje i pad ispod 700 na Atlanskoj.

Bit cu kratak.

1. Zar mislis da investitori ocekuju sta cu kazati ja, ti, on kako bi kupoprodali dionice. Ako to mislis ja ti kazem da si dajes previse vaznosti.
2. To sta je uprava zakljucila brod na jedno putovanje sasvim si krivo protumacio. Zar ih smatras tolikim idiotima da sada zakljuce TC na 5 godina pod ovim uvjetima?????????? Ja ipak imam dobro misljenje o opravi. Nobody is perfect i znaju napravit pogresku pa to sto su dobri ne amnestira ih od kritike kad je zasluze.

Vjerujem da bi se pitanju brodarstva složili u 98% slučajeva, no očito na tržištu kapitala imamo dijametralno različit pristup i percepciju.
Ne davam si nikakvu važnost, dapače znam da sam kap u slapu, no osjećam se pozvan napisati ponešto redaka o ovom segmentu jer sam tu na domaćem terenu, dok o drugim dionicama gdje sam prisutan ne pišem (nafta, energija, hrana).
Nigdje u postu nisam spomenuo t/c na 5 godina, niti smatram Upravu idiotima, čak štoviše u jednom od postova prošlog proteklog vikenda rekao sam da imamo dobru Upravu, no ne bi imao ništa protiv djelomičnog zanavljanja Uprave mlađim kadrom. No, ponavljam ti, činjenica da Uprava nije Zagreb dala na t/c od 1 godine nego je sklopila Ugovor na putovanje znakovita je i upućuje na zaključak kako se Uprava nada da će kriza potrajati kraće inače bi zaključili t/c. To je meritum, I feel sorry for you ako nisi skužio.


No, ponavljam ti, činjenica da Uprava nije Zagreb dala na t/c od 1 godine nego je sklopila Ugovor na putovanje znakovita je i upućuje na zaključak kako se Uprava nada da će kriza potrajati kraće inače bi zaključili t/c. To je meritum, I feel sorry for you ako nisi skužio.

Ti feel sorry for me a ja ti kazem da si lost in space kad uzimas kao pozitivu sta nisu dali brod u TC na godinu u ovim uvjetima. Pa to ni Papinjo nebi napravio. I zaista nema sanse da to skuzim zato ovim zavrsavam ovu diskusiju jer mi ponestaje argumenata.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"


Oni koji vide Atlansku plovidbu na ovim razinama kao lošu priliku iznenadit će se kad se
Baltic Dry Index (BDI) okrenu poslje izbora u SAD, a do tada strpljivo jer što god ide ovakvom brzinom dolje može se još brže vraćati. Moje slobodne procjene vide Atlansku čvrsto na 1300 a odbijenac može dotaknuti i 2000 .
Ima li još netko slična promišljanja

Ovo nije nagovor na kupnju ili prodaju


Nisam siguran da izbori utjecu na BDI ( prije na opcenito svjetske indexe ,no dobro ..i to je misljenje ) vec vise kinezi sa svojim prepucavanjima sa brazilom.
Inace , u Murphyu pise da nije sigurno no cesto se desava da se Gapovi nastali jakim padovima i rastovima kad se zavrsne cijene uvelike razlikuju od pocetnih cijena sljedeci dan
popunjuju kroz neki period. Tako da oni koji malo gledaju Candle graf na raznim programima na netu vide da se jucer ispunio jedan GAP…ostao je joj jedan na otprilike 1070…
kad ce on biti ispunjen sam bog zna
jer pokazujemo da znamo samo podat po uzoru na EUROPU I AMERIKU…ali ka se radi o rastu neznamo pratit… [undecid]

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.


Nisam siguran da izbori utjecu na BDI ( prije na opcenito svjetske indexe ,no dobro ..i to je misljenje ) vec vise kinezi sa svojim prepucavanjima sa brazilom.

Ja bih cak mogao kazati da sam siguran da nema veze BDI-Americki izbori ali bi isto tako mogu kazati sa velikom dozom sigurnosti da Americki izbori uticu na cijenu dionica u Americi. [smiley]

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

Da je situacija vanka obrnuta Techman bi davno stavio link ali mu ne odgovara pa ću ja staviti kako brodari stoje vanka danas.

Symbol Time Trade Change % Chg Volume Intraday Related Info
DRYS 12:03PM ET 16.09 Up 2.04 Up 14.52% 3,584,613 Chart, Messages, Key Stats, More
DSX 12:03PM ET 14.89 Up 0.83 Up 5.90% 987,265 Chart, Messages, Key Stats, More
EGLE 12:02PM ET 8.08 Up 0.73 Up 9.93% 784,898 Chart, Messages, Key Stats, More
ESEA 12:00PM ET 4.19 Up 0.29 Up 7.44% 97,366 Chart, Messages, Key Stats, More
EXM 12:03PM ET 10.88 Up 1.02 Up 10.34% 1,158,027 Chart, Messages, Key Stats, More
GNK 12:03PM ET 16.70 Up 2.25 Up 15.57% 1,218,407 Chart, Messages, Key Stats, More
NM 12:02PM ET 2.78 Up 0.08 Up 2.96% 541,797 Chart, Messages, Key Stats, More
QMAR Apr 15 24.29 0.00 0.00% 0 Chart, Messages, , More
TBSI 12:03PM ET 7.13 Up 0.68 Up 10.54%

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????

Evo od 53 brodara izlistana kod amera samo je par u minusu,ostali u debelom plusu

http://finviz.com/screener.ashx?v=121&f=ind_shipping&ft=1&ta=1&p=d&o=-change&r=1

When wealth is lost, nothing is lost; when health is lost, something is lost; when character is lost, all is lost. ~Billy Graham

Sorry Tech ali ti mijenjas misljenja ka Vllaska mlada. Te jedan dan ide sve u propast, te drugi dan bit ce bolje..itd.

A znamo kako zovemo takve ljude.

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

day traderi?

I'LL BE BACK

@sampras
Da je srića da je to to.
Međutim, nisan baš uvjeren da smo takli dno dna.
Jučer je DRYS završija na 12$.Pošto je BDI i danas lipo zaronija (-5,80 %),ne vidin razlog za današnji rast, od evo sad je na +13%,osim da to nije samo lagana korekcija,jer ne zaboravimo,lani je bija na 80 $.To je pad za nevjerovatnih 85%.Za usporedbu sa našon ATPL to bi bija pad sa 3800 na 570.
Blizu je.Mi smo bili najniže na 650.
ATPL 650X13%=735
Još jednom dajen oglas (fala Vjeko) minjan ALFA-RA za ATPL-RA.Može i preko p.m.

(P)ostao san dugoročni dokupljivač

New Report

Close