ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 28.09.2024. u 23:36
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
49,39
8.347
169
48,10
50,00
3,34%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

vijesti iz us su vrhunske, međutim treba biti jako oprezan sa ovom dionicom.
Bdi index je još nisko, rast će sigurno ali da li treba euforija i bezglavo kupoavnje po svaku cijenu.
Burza u principu reagira prije stvarne ekonomije, zato se dobro zapitajte zašto su npr dry-s dionice i danas u minusu i 9 puta niže od ATH.
Pamet u glavu, rizik i dobit snosite sami.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.


zato se dobro zapitajte zašto su npr dry-s dionice i danas u minusu i 9 puta niže od ATH.
Pamet u glavu, rizik i dobit snosite sami.

Može se na stvari i drugačije gledati, pa možda pitati zašto je DRYS + 40% u odnosu na početak 2007 uz dvije dokapitalizacije u međuvremenu, nezadovoljavaćim izvješćem za 1h 2008, i velikim dugovima za budućnost, a zašto je ATPL jučer bila – 20% u odnosu na početak 2007 sa znatno manje dugova i opterećenja, a usput ima i disperziju na hoteljersvo i avio biznis i poriličan cash na računu, uz dobit 3 do 4 puta veće od 2007 koja je također bila dobra ?



Baltic Dry Index Drops Below 1,000 for First Time in Six Years

Ashrak citat godine. Cudi me da nitko od brodarskih strucnjaka ne komentira.
[/quote]

A sto cemo komentirati kad su i veci brodarski strucnjaci od tebe prognozirali 2009 kao savrseno dobru godinu.

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje


[
ATPL, JDPL, LEDO, BDSS, HT, PBZ, ELKP, KODR-RA

Ostale topice citam i ucim a na brodarima imam sta kazati.

Ne ici na vise frontova. (citat)

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

Jednostavno ili smo na dnu ili na početku ponora, čovjek u istoj rečenici daje razlog za nadu ili očaj.

Ali vidim da dugoročne ulagače na zanima puno stanje tržišta.

Cinilo mi se da smo slicnog misljenja. Moje je misljenje da ako brodari potonu (odnosno ostanu tu gdje jesu) da smo nahe* i vi i mi.. i Coca Cola i ATPL, VW i INDG…..

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje


Jednostavno ili smo na dnu ili na početku ponora, čovjek u istoj rečenici daje razlog za nadu ili očaj.

Ali vidim da dugoročne ulagače na zanima puno stanje tržišta.

Cinilo mi se da smo slicnog misljenja. Moje je misljenje da ako brodari potonu (odnosno ostanu tu gdje jesu) da smo nahe* i vi i mi.. i Coca Cola i ATPL, VW i INDG…..

[/quote]

Jesmo Sakai, jesmo ….

Upravo toga me je strah, a index uvijek kreće prvi …


Jesmo Sakai, jesmo ….

Upravo toga me je strah, a index uvijek kreće prvi …

[sealed]

S kojeg bumo mosta sad skocili?

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje



Jesmo Sakai, jesmo ….

Upravo toga me je strah, a index uvijek kreće prvi …

[sealed]

S kojeg bumo mosta sad skocili?
[/quote]

U tom slučaju, dubrovački nam ne gine …


U tom slučaju, dubrovački nam ne gine …

Most dr.Franja Tuđmana, isnt it ironic???

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!

neš ti optimista do hrvata, svi samo traže mostove.

http://www.cnbc.com/id/27420632

Global Recession Fears Overblown

Definitivno ovo i nije najveći pad u povijesti ATPL.Bilo je toga i prije:
25.02.2002. 120,00
03.11.2003. 22,00

Jedino za čime mogu žaliti je da sam tada bio premlad i nisam tada uložio novac u ATPL nego frajer kupio novi crveni Alfa Romeo.
Još uvijek vozim crveni alfa romeo umjesto da vozim crveni ferrari,ili bar 35 alfih.
22×35=770
Ali,evo nova prilika,ovaj put me neće zaobići.

Zaboravio si spomenuti da u međuvremenu si na održavanje crvene alfe potrošio para koje da si uložio u bilo šta bi svejedno bio bogataš
[thumbsup]

29.10 ZAGREB
Ship Name ZAGREB
DWT 80,300
Built 2008
Flag CRT
Draft 14,58
TCT 80,300 08 6-12/11 USD 3,000 DAILY DREYFUS

Fino ovaj brod zarađuje

New Report

Close