ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 29.09.2024. u 01:30
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
49,39
8.347
169
48,10
50,00
3,34%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

@Febo

Jos malo krckanja a onda cu ja prokomentirati. Oh kako je napeto. [wink]

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"



Kakva zbrka ce to bit sutra za nase fond managere, pratiti crveni bdi ili zelenu eu. mozda ih vjerojatno zeleni nikkei veceras rjesi muka..

jedan od jacih posteva [thumbsup]
[/quote]
Pridruzujem se, [thumbsup]

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"


Gospon Vjeko moderator,
ima li nekakve nade da se otvori podforum ATPL (ili brodare skupno) za srednjeročne i dugoročne ulagače? Ovdje postaje pretijesno jer puno je onih koji se ponašaju kao fond menadžeri i vole trejdati, pa se gubi smisao nekih postova. Hvala.

Pa ima tema Brodari i usporedba brodara na
http://www.poslovni.hr/Forum/Thread.aspx?ThreadID=%20314
premda sumnjam da biste mogli sve tzv. srednje- i kratkoročne ulagače primorati da se presele tamo

Suricata suricatta



ZSE je brod ludjaka. Ostatci BDI u padu, kreditna kriza nije prevladana, garancije za terete dobijaju se na slamku, pregovori Kinezi-rudari u lockoutu, masakr brodara u Amera (trenutno DRYS-15%) a nasi brodari u pozitivnoj blokadi i zavrse sa ATPL +10%, JDPL +5,82%, ULPL +12,25%, a TNPL koja mozda trenutno naj bolje stoji na svjetskom marketu +3,07%.
Racunajuci jucer da ce danas biti vjerovatan pad spremao sam se u shopping ali me livada zaskocila. Moram priznati da sam skoro i ja krenuo u kupovinu ali sam se ipak na kraju suzdrzao.Pogreska ili ne vidit ce mo sutra

Djelomično si u pravu ali postoji ipak jedno pravilo -na zse crobex je bog i (gotovo) je nemoguće da neka bitnija dionica pojedinačno krene kontra njega ma kakave je okolnosti okruživale (izuzetak bila INA drugog relevantnog se ne sjećam).
S tim uvijek treba računati ma kako nelogično se ponekad činilo. [wink]
Mislim da je ovaj rast atpl danas bio najveći kompliment toj dionici jer je očigledno na oku ulagačima bez obzira na sve i samo se čeka da joj i svjetska zbivanja krenu na ruku da nestane straha i krene ukrcaj. [wink] [thumbsup]
[/quote]

Ma budimo objektivni, danas je ATPL posluzila za surfanje, bilo bi neozbiljno govoriti o povratku povjerenja nakon sto je poslje strmoglavog pada, na ne bas osobito velikom prometu rasla 10%..

[i][b]Stvarnost - iluzija izazvana pomanjkanjem alkohola[color=yellow][/color][/b][/i]


O kojem ti vremenu pricas? Prouci malo financijska izvjesca ATPL kao i utjecaj cijena vozarina na rezultate poslovanja. Hoteli i avioni za sada nose samo gubitke.

Istina [thumbsup]







Kakva zbrka ce to bit sutra za nase fond managere, pratiti crveni bdi ili zelenu eu. mozda ih vjerojatno zeleni nikkei veceras rjesi muka..

jedan od jacih posteva [thumbsup]
[/quote]
Pridruzujem se, [thumbsup]
[/quote]

[thumbsup]
[/quote]

[thumbsup]
[/quote]

[thumbsup] [thumbsup]
[/quote]

Brodari:
DRYS -3,4%
DSX -1,4%
GNK +3%
PRGN +11,6%

Rudari/čeličane (metals/steel/iron):
RTP (Rio Tinto) +13,7%
BHP +15,2%
RIO (Vale) +17%

Arcelor Mittal +21,6%
Posco +31,1%

Bit će [undecid] [undecid] [undecid]

Tko prvi vidi izmjenu BDI- na inernetu, gdje se to najfriškije vidi..nekako imam osjećaj da će to
baš naglo okrenuti, pa da se pripremimo…? Ovo što da gledam je standardno BDI -INDEX-i…svaki dan
, s jednim danom kašnjenja…

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Napokon preokret FFA indeksa, a ovaj rast u americi imati će povoljniji utjecaj……

Znam da nije mnogo ali evo barem ova vijest….

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

samo kratko,ako azija zavsi u plusu nocas(a hoce)ako bdi okrene(a hoce)zalim one koji danas nisu kupili,a htjeli su.

KADA NARASTEM BIT ČU BROKER



Baltic Dry Index Drops Below 1,000 for First Time in Six Years

Ashrak citat godine. Cudi me da nitko od brodarskih strucnjaka ne komentira.
[/quote]

Stavi sam ga nadujući se nekoj raspravi, posebno radi boldanog …

Jednostavno ili smo na dnu ili na početku ponora, čovjek u istoj rečenici daje razlog za nadu ili očaj.

Ali vidim da dugoročne ulagače na zanima puno stanje tržišta.

Valjda, za ATPL nije važno gdje će i kako Jerković & co. zaposlit Zagreba (koji bi već trebao ili će ubrzo biti u floti), Držića i Pracata.

Vjerovatno je za firmu bitnije proniknuti u doseg kineske urote čiji cilj je smanjenje cijene brazilske rudače za koji dolara.

A ljude koja blokadica i malo zelenila brzo hipnotizira, pa zaborave na ono bitno, a to je koliko će ovi brodovi zarađivati slijedeću godinu?

Podsjeća me ovo na stanje od desetak dana, bilo je dovoljna jedna blokadica, euforija je zavladala, a jedino ti i Miško ste se zapital kamo dalje, koliko ćemo zarađivati (ti si pisao o breakevenu panamaxa), a jedini komentar na ovo je bilo desetak postova tipa "još jedan dan i eto nas preko 2.XXX". Samo tada je ATPL bila oko 1.400, a BDI 50 % veći. Zanima me što će biti sutra ….

A

@ASHRAK
Zagreb i Pracat imaju već sklopljene ugovore.Za cca.3 godine će biti i otplaćeni sa tim ugovorima.
Ta informacija je objavljena na Skupštini,jedino ako netko ima koju novu,slobodno neka javi (ili bolje ne,samo bi unio još više panike)

(P)ostao san dugoročni dokupljivač




Baltic Dry Index Drops Below 1,000 for First Time in Six Years

Ashrak citat godine. Cudi me da nitko od brodarskih strucnjaka ne komentira.
[/quote]
majko mila, otkrila ova dvojica toplu vodu
Zašto ne prodaš svu ATPL i uložiš u dionce za koje očekuješ brži rast!
Ili si proklet pa želiš odgovoriti druge od kupnje na ovim razinama (nema veze ako padne još 50% jer ovo definitivno je dobra kupnja), ili ne vidiš dalje od nosa pa ne vidiš što se iza brda valja
[/quote]
Definitivno ovo i nije najveći pad u povijesti ATPL.Bilo je toga i prije:
25.02.2002. 120,00
03.11.2003. 22,00

Jedino za čime mogu žaliti je da sam tada bio premlad i nisam tada uložio novac u ATPL nego frajer kupio novi crveni Alfa Romeo.
Još uvijek vozim crveni alfa romeo umjesto da vozim crveni ferrari,ili bar 35 alfih.
22×35=770
Ali,evo nova prilika,ovaj put me neće zaobići.

(P)ostao san dugoročni dokupljivač

New Report

Close