ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 29.09.2024. u 05:30
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
49,39
8.347
169
48,10
50,00
3,34%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.




Vuče crobex ATPL kontra BDI-ja i mnogo snažnije gore od bilo kojeg brodara vani.

Zaboravio si da je ATPL pala puno dublje od Crobexa. U zadnja 2 mjeseca ATPL -70% a Crobex -40%…
[/quote]

Nisam zaboravio, samo iz ove sadašnje vremenske točke gledišta to je samo pozitivan faktor jer do povratka jednostavno mora doći (osim ako se ne ugase).
Onaj tko je cijelo vrijeme unutra to ga ni malo ne tješi ali oni koji ulaze ovih dana sva prethodna događanja oko ove dionice im idu na ruku.

P.S. Zaista ne drukam i zaista nisam još ušao ali često čitam ovu temu i mislim da vrijeme optimizma i ovdje dolazi, puno je (s razlogom) katastrofičnih postova napisano ovdje zadnjih tjedana ali nemojte me odmah optuživati za drukanje ako malo optimizma unesem u post. Zaista mislim da je jako dobar znak što je atpl rasla danas kao i ostala likvidnija izdanja na zse zbog mnogo razloga.
[/quote]

Mavan,
oni što su cijelo vrijeme unutra kupovali su 2004 po 21 kunu, je im loše? Izračunaj samo kako su prošli sa dividendom u odnosu na ulaganje, a kava ih poslastica čeka tek ove godine!!! Baš njih briga za BDI i kretanje Crobexa, moš mislit. Ljudi su pustili mozak na pašu i guštaju. [tongue]

Evo samo da vidite kako je trenutno DRYS, na najnižoj razini u dugo vremena:

Last Trade: 12.75
Trade Time: 10:55AM ET
Change: 1.88 (12.85%)
Prev Close: 14.63
Open: 16.00
Bid: 12.74 x 300
Ask: 12.78 x 100
Day’s Range: 12.38 – 16.00
52wk Range: 14.60 – 131.34
Volume: 2,480,496
Avg Vol (3m): 3,858,590


Kakva zbrka ce to bit sutra za nase fond managere, pratiti crveni bdi ili zelenu eu. mozda ih vjerojatno zeleni nikkei veceras rjesi muka..

jedan od jacih posteva [thumbsup]

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

kako se komentira Britannia Bulk?

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


kako se komentira Britannia Bulk?

Ode u penny stocks…

Vaš link


kako se komentira Britannia Bulk?

Meni izgledaju kao kandidati za probleme. Evo vidim, prastara flota od 13 dry-bulk brodova niske tonaže, a čeka se 6 novih narudžbi supermodernih panamaxa, katastrofa.

ZSE je brod ludjaka. Ostatci BDI u padu, kreditna kriza nije prevladana, garancije za terete dobijaju se na slamku, pregovori Kinezi-rudari u lockoutu, masakr brodara u Amera (trenutno DRYS-15%) a nasi brodari u pozitivnoj blokadi i zavrse sa ATPL +10%, JDPL +5,82%, ULPL +12,25%, a TNPL koja mozda trenutno naj bolje stoji na svjetskom marketu +3,07%.
Racunajuci jucer da ce danas biti vjerovatan pad spremao sam se u shopping ali me livada zaskocila. Moram priznati da sam skoro i ja krenuo u kupovinu ali sam se ipak na kraju suzdrzao.Pogreska ili ne vidit ce mo sutra

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"


ZSE je brod ludjaka. Ostatci BDI u padu, kreditna kriza nije prevladana, garancije za terete dobijaju se na slamku, pregovori Kinezi-rudari u lockoutu, masakr brodara u Amera (trenutno DRYS-15%) a nasi brodari u pozitivnoj blokadi i zavrse sa ATPL +10%, JDPL +5,82%, ULPL +12,25%, a TNPL koja mozda trenutno naj bolje stoji na svjetskom marketu +3,07%.
Racunajuci jucer da ce danas biti vjerovatan pad spremao sam se u shopping ali me livada zaskocila. Moram priznati da sam skoro i ja krenuo u kupovinu ali sam se ipak na kraju suzdrzao.Pogreska ili ne vidit ce mo sutra

[shocked] [shocked] [shocked] [shocked] da to je ZSE…sve naopako..ha..ha

samo što nije...



kako se komentira Britannia Bulk?

Ode u penny stocks…

Vaš link
[/quote]

A uz prethodno rečeno (dry bulk flota od 13 brodova prosječne starosti 22 godine), još su poslovali kao charterer, kladili se putem FFA na visoke cijene vozarina i naravno popušili. Katastrofa na kvadrat. Menadžment je za ovo kriv ne 100 nego 101%. Još je gore kad se vidi da su imali IPO prije par mjeseci! Pa ovo su mogle samo budale kupovati! [lol]

I još se neki bune da su uprave naših brodara loše.
[tongue]

Jučer…


Ja mislim da su se stekli uvjeti za pocetak shoppinga. Da danas nisam bio sluzbeno odsutan zasigurno bi poceo. Jos to moze doli. Slazem se alo koliko. Izgubimo li sutra 10% to je 70 kunica ili na JDPL 16. Beznacajno prema dosadasnjim padovima. I tako nekoliko dana. I svaki dan je 10% sve manje. Na kraju spusili smo eventualno 100-200 kuna po dionici. Krene li kojim cudom up to se vraca u prva 3 sata trgovanja. Naravno da sam uracunao u 3 sata i blokadu. [smiley]

Danas…


ZSE je brod ludjaka. Ostatci BDI u padu, kreditna kriza nije prevladana, garancije za terete dobijaju se na slamku, pregovori Kinezi-rudari u lockoutu, masakr brodara u Amera (trenutno DRYS-15%) a nasi brodari u pozitivnoj blokadi i zavrse sa ATPL +10%, JDPL +5,82%, ULPL +12,25%, a TNPL koja mozda trenutno naj bolje stoji na svjetskom marketu +3,07%.
Racunajuci jucer da ce danas biti vjerovatan pad spremao sam se u shopping ali me livada zaskocila. Moram priznati da sam skoro i ja krenuo u kupovinu ali sam se ipak na kraju suzdrzao.Pogreska ili ne vidit ce mo sutra

Molim suvisli komentar, kako to da je nekome jučerašnja cijena od 670-700kn dobar ulaz, a današnja od 730-770kn loš? Ispravite me molim, jer ja stvarno ne vidim bitnu razliku između ovih sitnih brojčica. Ili je ovo još jedno klasično preprcavanje oko par kuna?

Drugo, zar cijena bilo koje dionice baš uvijek i svakodnevno mora ići onako kako nam nekakva logika nalaže ili kako najavljuju naši analitičari, ili se ipak dozvoljava da tržište odigra svojevoljno (kao što je često puta i do sada radilo)?

Treće, koja je razlika između ulaganja u dionice danas ili ulaganja sutra? Da li će pri tom za 24 sata doći do drastične promjene fundamenata?

Ja bih rekao da je sve stvar povjerenja, ili vjeruješ u nešto ili ne. Jedan dan ne bi smio bitno promijeniti ničije razmišljanje, kao ni što jedan dan nije dovoljan da bi se netko mogao odlučiti za pravodobno ulaganje.

Kada smo već kod povjerenja u tržište, ja radije gledam kako se drže dionice i dioničari rudarskih firmi današnjih dana. I jednako tako me više interesira NYSE:RIO nego NYSE:DRYS. Nije bitno što se događa danas, i što ljudi pričaju danas, već što će se događati u budućnosti.


Kakva zbrka ce to bit sutra za nase fond managere, pratiti crveni bdi ili zelenu eu. mozda ih vjerojatno crveni nikkei veceras rjesi muka..

Još su i futuresi u igri jer ih cijela Evropa prati doslovno minut po minut, a izgledno je da ovaj tjedan treba ući jer je više nego vjerojatno da će izbori u USA imati pozitivan efekt i bar kratkotrajan skok (bez obzira na pobjednika, dovoljna je činjenica da neće biti više neizvjesnosti kuda USA ide naredne 4 god.).
U svakom slučaju bit će zanimljivo i pono obrata ovih dana [wink]
Tko ima želudac za dnevnu trgovinu i makar malo sreće… [thumbsup]

Mavan,
oni što su cijelo vrijeme unutra kupovali su 2004 po 21 kunu, je im loše? Izračunaj samo kako su prošli sa dividendom u odnosu na ulaganje, a kava ih poslastica čeka tek ove godine!!! Baš njih briga za BDI i kretanje Crobexa, moš mislit. Ljudi su pustili mozak na pašu i guštaju. [tongue]

Dobro sad si ga malo pretjerao… [undecid]
Svaka čast tko je mogao i imao za dionice 2004.g. ali za većinu ovdje to je daaaleka prošlost i nije za uporediti sa ovom borbom sada.
I za te dioničare od 2004.g. stisak ruke ako su prodavali bar iznad 2000 kn, a ako su još unutra nisu ništa bolji od ljudi koji su ovih mjeseci gubili novce, a svoju prepotentnost mogu zahvaliti samo sreći što su stariji (godinama ili stažom svejedno).

New Report

Close