ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 28.09.2024. u 19:23
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
49,39
8.347
169
48,10
50,00
3,34%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Iznenadjen sam danasnjim padom ATPL. Bolje receno razocaran jer sam ocekivao blagi rast s obzirom da je novi brod u pogonu a to znaci i priliv zelenih u kasu ATPL. Neznam da li je vec netko ranije napisao ali novogradnja je zakljucena na 77000 jednu godinu. A sad krema. Jedan od 3 broda koji su zadrzani nakon BB chartera po informaciji koju imam zakljucen na 105000 USD voyage charter. Nadam se da vjesti nisu bajate. Malo sam reduciran u pracenju aktualnosti na forumu zbog posvecenosti familji.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

Mnoštvo interesantnih informacija na forumu i web-u zadnjih dana.
Da rekapituliram , zbog lakšeg praćenja :

Pelješac – spot 105 K USD/d
Oluja – spot 58 K USD/d
Imperial – T/C 1 Y – 77 K USD/d
Libertas – T/C 5 Y – 45 K USD/d

m/t “Zagreb” (1. “Kinez”) – 80.300 DWT – porinuće kraj listopada , početak studenog 2007.
BPI i BHI već postani.Hvala Basil.


Iznenadjen sam danasnjim padom ATPL. Bolje receno razocaran jer sam ocekivao blagi rast s obzirom da je novi brod u pogonu a to znaci i priliv zelenih u kasu ATPL. Neznam da li je vec netko ranije napisao ali novogradnja je zakljucena na 77000 jednu godinu. A sad krema. Jedan od 3 broda koji su zadrzani nakon BB chartera po informaciji koju imam zakljucen na 105000 USD voyage charter. Nadam se da vjesti nisu bajate. Malo sam reduciran u pracenju aktualnosti na forumu zbog posvecenosti familji.

Takodjer dijelim Vasu razocaranost. Dobro je pocelo ujutro sa drmanjem po asku na 3750 i onda preokret sa bitno manjim prometom [smiley3]. Valjda necemo jos dolje jer ih se naslagalo na prodaji.

Još malo o novogradnjama.

Time-schedule kod korejskih novogradnji bio je (LIBERTAS / IMPERIAL) – sve u 2007.

1.Rezanje čelika – 25.01./16.03.
2.Polaganje kobilice – 03.05./22.06.
3.Porinuće – 04.07./28.08.
4.Preuzimanje – 16.08./18.10.

Kod Kineza je kod m/t “Zagreb” između polaganja kobilice i porinuća prošlo više od 1 godine (08.10.06. – poč. 11.07.).Kod 2. novogradnje kobilica je položena 23.01.07.
Da li je analogijom realno očekivati preuzimanje m/t “Zagreb” npr. u siječnju 2008. , a porinuće i preuzimanje 2.novogradnje negdje veljači , odnosno svibnju 2008. ?
Molim komentar , jer nisam iz branše.


Techman: ” Iznenadjen sam danasnjim padom ATPL. Bolje receno razocaran jer sam ocekivao blagi rast s obzirom da je novi brod u pogonu a to znaci i priliv zelenih u kasu ATPL. Neznam da li je vec netko ranije napisao ali novogradnja je zakljucena na 77000 jednu godinu. A sad krema. Jedan od 3 broda koji su zadrzani nakon BB chartera po informaciji koju imam zakljucen na 105000 USD voyage charter. Nadam se da vjesti nisu bajate. Malo sam reduciran u pracenju aktualnosti na forumu zbog posvecenosti familji. ” Takodjer dijelim Vasu razocaranost. Dobro je pocelo ujutro sa drmanjem po asku na 3750 i onda preokret sa bitno manjim prometom [smiley3]. Valjda necemo jos dolje jer ih se naslagalo na prodaji.

Šta ima veze da li danas raste i pada. Ne mislite valjda uskoro prodavati ATPL?

Već tri dana se pojavljuju nalozi po 100 kom na prodaji svakih par minuta (3700-3750), ali brzo budu rješavani. Ovo preslagivanje biti će ubrzo gotovo.

Wile E. Coyote: Carnivorous Vulgaris; Apetitius Giganticus; Eatius Birdius

..pih isto je tako zaglavila prosli put izmedju 2700 i 3000 pa se to ubrzo rjesilo.[smiley2]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 


Šta ima veze da li danas raste i pada. Ne mislite valjda uskoro prodavati ATPL?

Naravno da ne, no ipak sam nakon dobrih vijesti u petak ocekivao da cemo danas imati novi nivo na 3750 kako je i krenulo jutros.

Pa, kolega, osnovno pravilo na ZSE je da se kupuje prije objave informacije i onda iskrcava na dan objave.
To vrijedi za kako FI tako i velike ostale objave.

Odnosno, ova vijest je vec ukalkulirana.

P.S. Pa nismo mi DDJH gdje se BOV-ovi recikliraju vec 38. put.


topalov5: ” Šta ima veze da li danas raste i pada. Ne mislite valjda uskoro prodavati ATPL? ” Naravno da ne, no ipak sam nakon dobrih vijesti u petak ocekivao da cemo danas imati novi nivo na 3750 kako je i krenulo jutros.

Još nije kasno….


Pa, kolega, osnovno pravilo na ZSE je da se kupuje prije objave informacije i onda iskrcava na dan objave. To vrijedi za kako FI tako i velike ostale objave. Odnosno, ova vijest je vec ukalkulirana. P.S. Pa nismo mi DDJH gdje se BOV-ovi recikliraju vec 38. put.

Onda su po tebi i novi brodovi već ukalkulirani u cijenu kad se već zna i datum njihove primopredaje….??


Pa, kolega, osnovno pravilo na ZSE je da se kupuje prije objave informacije i onda iskrcava na dan objave. To vrijedi za kako FI tako i velike ostale objave. Odnosno, ova vijest je vec ukalkulirana. P.S. Pa nismo mi DDJH gdje se BOV-ovi recikliraju vec 38. put.

Istina, pogledajte npr. VIRO, raste već neko vrijeme, danas objava rezultata u poslovnom i pad -6%.

New Report

Close