ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 29.09.2024. u 02:29
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
49,39
8.347
169
48,10
50,00
3,34%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Zašto mi se brišu postovi? Da li nekome ne odgovara to što pišem ili je nešto treće u pitanju?

A i ti si isto našao gdje češ vrijeme gubiti. Bolje da si otišao na seminar o razmnožavanju jednojajčanih algi, nego na BRA



ako ovo nije dno , onda je blizu

On mudro zbori,podrzavam. [rolleyes]
[/quote]

nije [undecid]

evo malo mog skromnog razmisljanja.zasto na netu, novostima itd. slusamo samo o potopu atlantske( slusamo i o drugim ali atlantska uvijek prva)? otkad je atlantska mjerilo stanja burze? ovih dana veliki milionski prometi, a kao novca nema ni za lijeka? netko tko ima dublji uvid mozda zna tko su kupci? da li je stvarno realno za ocekivati da su ljudi koji su kupovali po 3000 kn ovu dionicu sada je prodaju po 700-800 kn i odlaze u tako veliki minus?kako sad odjednom se prica o recesiji? a sto znaci tocno recesija, nije mi jasno? mi po broju nezaposlenih debelo sisamo amere, po plateznoj moci debelo zaostajemo za amerima? onda smo mi cijeli zivot u recesiji?sto sad znaci bdi(pravo znacenje tog indeksa i ne znam). citam da je pao jako puno, na najnizim razinama da se nalazi! a sto to znaci? da je preko noci, ili zadnjih pola godine narudzba robe pala za 50% ili sto? sto ce se jesti dva puta manje, proizvoditi 2 puta manje celika iz kine, graditi dva puta manje zgrada?siromasne zemlje ne mogu biti pogedjene recesijom, one drugi nacin zivota i ne znaju.dolar je narastao 10% zadnjih dana, to znaci ako tako ostane da ce i zarada u kunama na kraju biti 10% veca?eto, moje malo razmisljanje, volio bi neki komentar.i jos jedno, da li atlantska plovidba ce ove godini u odnosu na proslu imati dobit manju 50 ili vise %???


evo malo mog skromnog razmisljanja.zasto na netu, novostima itd. slusamo samo o potopu atlantske( slusamo i o drugim ali atlantska uvijek prva)? otkad je atlantska mjerilo stanja burze? ovih dana veliki milionski prometi, a kao novca nema ni za lijeka? netko tko ima dublji uvid mozda zna tko su kupci? da li je stvarno realno za ocekivati da su ljudi koji su kupovali po 3000 kn ovu dionicu sada je prodaju po 700-800 kn i odlaze u tako veliki minus?kako sad odjednom se prica o recesiji? a sto znaci tocno recesija, nije mi jasno? mi po broju nezaposlenih debelo sisamo amere, po plateznoj moci debelo zaostajemo za amerima? onda smo mi cijeli zivot u recesiji?sto sad znaci bdi(pravo znacenje tog indeksa i ne znam). citam da je pao jako puno, na najnizim razinama da se nalazi! a sto to znaci? da je preko noci, ili zadnjih pola godine narudzba robe pala za 50% ili sto? sto ce se jesti dva puta manje, proizvoditi 2 puta manje celika iz kine, graditi dva puta manje zgrada?siromasne zemlje ne mogu biti pogedjene recesijom, one drugi nacin zivota i ne znaju.dolar je narastao 10% zadnjih dana, to znaci ako tako ostane da ce i zarada u kunama na kraju biti 10% veca?eto, moje malo razmisljanje, volio bi neki komentar.i jos jedno, da li atlantska plovidba ce ove godini u odnosu na proslu imati dobit manju 50 ili vise %???

:-)) kao jedan laik drugom, mislim da si previše pojednostavio stvari. Ja ne znam puno, ali se ne bih složio s tobom.

14% glasača je glasalo protiv ulaska u EU ....





Ako ovo nije dno onda samo preostaje Marijanska brazda. [lol]

Sigurno je dno …. evo naprimjer Drys-a , a dalje vidimo
[/quote]

Jako hrabre riječi za ova vremena…
[/quote]

Ako ne vjeruješ u ovu dionicu …. onda šta radiš na ovoj temi.
Nije mi cilj navijati na ovu ili onu opciju bitna mi je stvarna i realna
procjena…
radi mene, a ne ostalih.

[/quote]
Nešto što mogu sigurno reči za sebe je da sam jedan večih fanova ove firme i zato i vjerujem u nju ali kako i sam znaš firma i dionica nije jedno te isto….ali kako ti sam kažeš da ti je bitna stvarna i realna procjena, onda bi trebao više razmišljati nego nešto napišeš…i ja bi jako voljela da smo več na dnu ali kakva su vremena u svijetu, nešto takvo reči je zaista utopički…nhf

[emo_cool]



evo malo mog skromnog razmisljanja.zasto na netu, novostima itd. slusamo samo o potopu atlantske( slusamo i o drugim ali atlantska uvijek prva)? otkad je atlantska mjerilo stanja burze? ovih dana veliki milionski prometi, a kao novca nema ni za lijeka? netko tko ima dublji uvid mozda zna tko su kupci? da li je stvarno realno za ocekivati da su ljudi koji su kupovali po 3000 kn ovu dionicu sada je prodaju po 700-800 kn i odlaze u tako veliki minus?kako sad odjednom se prica o recesiji? a sto znaci tocno recesija, nije mi jasno? mi po broju nezaposlenih debelo sisamo amere, po plateznoj moci debelo zaostajemo za amerima? onda smo mi cijeli zivot u recesiji?sto sad znaci bdi(pravo znacenje tog indeksa i ne znam). citam da je pao jako puno, na najnizim razinama da se nalazi! a sto to znaci? da je preko noci, ili zadnjih pola godine narudzba robe pala za 50% ili sto? sto ce se jesti dva puta manje, proizvoditi 2 puta manje celika iz kine, graditi dva puta manje zgrada?siromasne zemlje ne mogu biti pogedjene recesijom, one drugi nacin zivota i ne znaju.dolar je narastao 10% zadnjih dana, to znaci ako tako ostane da ce i zarada u kunama na kraju biti 10% veca?eto, moje malo razmisljanje, volio bi neki komentar.i jos jedno, da li atlantska plovidba ce ove godini u odnosu na proslu imati dobit manju 50 ili vise %???

:-)) kao jedan laik drugom, mislim da si previše pojednostavio stvari. Ja ne znam puno, ali se ne bih složio s tobom.
[/quote]
Dobit za 1H2009 iznosi 389.516 ili 283,45 kn po dionici.
S obzirom na vlastite dionice po dionici 311 kn.U toj dobiti je i prodaja jednog broda.

U trećem kvartalu su prodana dva broda i sa dobiti iz poslovanja dobit nebi trebala biti manja od toga.
Dakle,nešto preko 600 kn po dionici.U međuvremenu je u u flotu ušao novi brod ćija vrijednost je slična onoj od ranije prodanih.
Postavio bih jedno pitanje:
Ako sam jučer kupio dinice po 670 da li to znaći da sam kupio svu ostalu imovinu ATPL za 70 kn.

hotel Imperial
avio kompanija
poslovna zgrada
koncesija na marinu
ugovorene novogradnje
flota od preko 600 DWT
renome i ime firme
knou hou/englezi ne zamjerite/
Sve za 70 kn.A nisam imao strpljenja da čekam na 600 i da to dobijem mukte,ili još bolje da sam kupio za 500.
Pametni kupuju/dugoročno/i dokupljivati će niže,a uplašeni prodavaju,neki šortaju,neki trejdaju.
Najbolje će proći dugoroćni ne oni koji su kupili po daleko višim cijenama,ali ipak sa šansom da vrate uloženo i nadoknade gubitak.

Bitna razlika između ATPL i nekih drugih brodara u svijetu je u tome što ATPL ovu zarađenu dobit
nije podjelila dioničarima,već se to nalazi kao rezerva za otežano poslovanje u budućem razdoblju.

S obzirom na veličinu imovine bitno je pitanje:

Koliki bi trebale biti prihodi da ATPL podmiri sve tekuće rashode ,ne uzimajući u razmatranje i
slijedeće mogućnosi:
dokapitalizacija
prodaja vlastitih dionica
izdavanje komercijalnih zapisa
izdavanje korporativnih obveznica itd.

Prije samo godinu i po dana ATPL se nalazila u daleko lošijoj situaciji.Velike novogradnje i puno duga.
Tada je to bila daleko lošija kupnja nego danas.ATPL je postala respektabilna firma u vrlo kratkom
roku.Uprava zaslužuje sve pohvale,jer iskreno ,ti njihovi potezi su meni izgledali kao megalomanski
snovi.Ali oni su uspjeli,iako nitko nije savršen.
Pojavile su se i neke greškice,jer kada netko u samo jednu godinu i po uspije zaraditi preko
milijardu kuna,pa i greške od desetak miliona kuna /dvostruko dno/treba prihvatiti i kao pokušaj
pablic relation.Ali to nije uspjelo.Rizik posla.Da li je to bila sreća.Sreća nađe svakoga ako je traži.
Mislim da se ta uspješna/financijski/,pa čak bi se moglo reči i iskrena uprava koja iznosi istinu i kada
je lošija situacija uprava od povjerenja.
Čudim se ljudima da ovako u bescijenje prodavaju vrijednu imovinu.Neznanje stvara strah.
Zar ne možete barem dočekati FI 3q 2008. koju će 2.008.potvrditi kao najbolju u povije




ako ovo nije dno , onda je blizu

On mudro zbori,podrzavam. [rolleyes]
[/quote]

nije [undecid]
[/quote]

Ooooo, pozdrav Šišaću [lol]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 


Čudim se ljudima da ovako u bescijenje prodavaju vrijednu imovinu.Neznanje stvara strah.
Zar ne možete barem dočekati FI 3q 2008. koju će 2.008.potvrd

Šta nisu Atlantskoj kupci otkazali ugovore?
Zbog fantom-recesije, naravno.

Ma ovo će roknut na 100 Kn.

Jet: Are You Gonna Be My Girl?

Dobit za 1H2009 iznosi 389.516 ili 283,45 kn po dionici.
S obzirom na vlastite dionice po dionici 311 kn.U toj dobiti je i prodaja jednog broda.

U trećem kvartalu su prodana dva broda i sa dobiti iz poslovanja dobit nebi trebala biti manja od toga.
Dakle,nešto preko 600 kn po dionici.U međuvremenu je u u flotu ušao novi brod ćija vrijednost je slična onoj od ranije prodanih.
Postavio bih jedno pitanje:
Ako sam jučer kupio dinice po 670 da li to znaći da sam kupio svu ostalu imovinu ATPL za 70 kn.

hotel Imperial
avio kompanija
poslovna zgrada
koncesija na marinu
ugovorene novogradnje
flota od preko 600 DWT
renome i ime firme
knou hou/englezi ne zamjerite/
Sve za 70 kn.

Budi sretan što si tako jeftino prošao…
za par godina ćeš biti bogataš… [thumbsup]

pozitivna blokada
zaboravih kako to izgleda

čestitke jučerašnjim kupcima

semper fidelis

ATPL blokada u prvoj sekundi. I nastavak trgovanja na +20% poslije.

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"


čestitke jučerašnjim kupcima

Samo da ne budu današnji prodavači.

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"

New Report

Close