ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 29.09.2024. u 04:26
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
49,39
8.347
169
48,10
50,00
3,34%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.



Kako je krenulo pošto nemam live stanje…., za jezik se ugrizo…
Ljudi moji ovo je strašno…., a što je još strašnije je to da nema prometa, a sunovrat je -20%, no kad više ne bude raspoloženih prodavatelja i usidrimo se tada je samo jedan put, ali vrijeme povratka je tu diskutabilno….

Kolega, ne brinite za promet na ATPL.
hint: ne gledajte promet novcem nego brojem protrgovanih dionica. Sve preko 10 K dnevno je urnebesno puno. Do prije mjesec ipo dana to je bio rekord ikad. A zadnjih mjesec skoro svaki dan smo preko rekorda. Bitno je da se što više toga pretrpa ovih dana.
[/quote]

u prilogu volumen dionicama po tjednima, zanimljivo…
i da nema promjena u top 10 [rolleyes]
[/quote]

A što je top 10? Da li je to neka posebno bitna kategorija? Pa ima promjena. ispo HPB skrbnički. Ispast će uskoro i PBZ. Pustimo još neko vrijeme prije nego ustvrdimo da nitko od velikih nije zainteresiran za dionicu. Ne zaboravimo, veliki mogu biti i pojedinci, a ne samo institucionalci. Osobno bih OIF-ove što dalje odavde. Mirovinci su u strukturi već duže vrijeme ali ispod top 10. Na ATPL treba zavirit ispod top 10 da bi se donosili zaključci, jer je FF malo prevelik da bi se na osnovu top 10 mogli bilo što zaključit, a većinski vlasnik ne postoji. Dionica za wall street. [cool]

I'LL BE BACK



Ako ovo nije dno onda samo preostaje Marijanska brazda. [lol]

Sigurno je dno …. evo naprimjer Drys-a , a dalje vidimo
[/quote]

meni je svejedno da li je ili nije, nemam ATPL. Kakogod cijena dionice je duboko u oversold području a fundamente neću niti spominjati na ovim razinama. Tu pišem samo da vam dam malo moralne podrške. [smiley]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 



Ako ovo nije dno onda samo preostaje Marijanska brazda. [lol]

Sigurno je dno …. evo naprimjer Drys-a , a dalje vidimo
[/quote]

Ipak malo prebrzo padaju za dno …. znaci jos jahanja do dna … ima. Nažalost.
U pola sata dno dna dosegnuto i još malo više za rezervu.



Ako ovo nije dno onda samo preostaje Marijanska brazda. [lol]

Sigurno je dno …. evo naprimjer Drys-a , a dalje vidimo
[/quote]

Jako hrabre riječi za ova vremena…

[emo_cool]


u zadnja 2 mjeseca je protrgovano oko 300000 dionica,10% toga je dovoljno za ulazak u top 10,znaci nema 1 veliki kupac vec se radi o puno manjih,ili mozda grijesim?

Mislim da se djelomično radi i o "shortanju", pa je toliki promet možda stvoren i pretakanjem iz šupljeg u prazno, tj. iste osobe prodaju na 900, kupe na 800? Pa ovi koji su prodali na 800 kupili na 700? Ili nisam na pravom tragu?

Ovaj komentar predstavlja mišljenje autora i nije nagovor na K/P, autor nema dionice u močvari.

Na pravom si tragu. Dobar dio tih transakcija su jedne te iste dionice, nešto kao štafeta. Ali kod jako velikog broja transakcijskih dionica, nek je i mali postotak dugoročna promjena vlasništva, opet je to velik broj. Zato kažem, što se više pretrpa to bolje.

I'LL BE BACK

moguce je therion sve,pa i to sto ti kazes,zasigurno donekle stoji.

KADA NARASTEM BIT ČU BROKER


Kako je krenulo pošto nemam live stanje…., za jezik se ugrizo…
Ljudi moji ovo je strašno…., a što je još strašnije je to da nema prometa, a sunovrat je -20%, no kad više ne bude raspoloženih prodavatelja i usidrimo se tada je samo jedan put, ali vrijeme povratka je tu diskutabilno….

Kolega, ne brinite za promet na ATPL.
hint: ne gledajte promet novcem nego brojem protrgovanih dionica. Sve preko 10 K dnevno je urnebesno puno. Do prije mjesec ipo dana to je bio rekord ikad. A zadnjih mjesec skoro svaki dan smo preko rekorda. Bitno je da se što više toga pretrpa ovih dana.
[/quote]

Governor, dobronamjeran savjet.

Tek kad se taj promet koji te oduševljava ovih dana smanji, bit će blizu dna.

Nasdaq 1,505.90 -46.13 (-2.97%)
DryShips Inc. 14.63 -2.26 (-13.38%)




Ako ovo nije dno onda samo preostaje Marijanska brazda. [lol]

Sigurno je dno …. evo naprimjer Drys-a , a dalje vidimo
[/quote]

Jako hrabre riječi za ova vremena…
[/quote]

Ako ne vjeruješ u ovu dionicu …. onda šta radiš na ovoj temi.
Nije mi cilj navijati na ovu ili onu opciju bitna mi je stvarna i realna
procjena…radi mene, a ne ostalih.

……večer

-A zašto dio ljudi misli kako je ovo kraj svijeta …… , a evo …, možda već sutra bude
bolji dan …..

-Čuli smo i kako banke neće davati kredite brodarima …. [smiley]…. , vi kao da ste
učili ekonomiju kod izvjesnog Jerkovića …..

….. kredite će po njima davati uzgajivačima banana , koje neće moći otpremiti u EU
jer nema brodova …. [smiley]

….. ili će brodari od ušteđevine voziti (tako misli naš J) , a sve zato da se ne zamjere
banana-boysima…… [smiley]

– Usput …. , nije BDI uzrok … , on je posljedica ….., poput trenutne cijene HT-a ili
neke druge ……

.Dr M Wagner

Governor, dobronamjeran savjet.

Tek kad se taj promet koji te oduševljava ovih dana smanji, bit će blizu dna.

Uopće ne spominjem dno u kontekstu velikih prometa, niti malih. Ionako svak ima neku svoju briju. Ali što se veći broj dionica pretrpa po što nižim cijenema ne može nikako biti loše (dugoročno gledano)

I'LL BE BACK

New Report

Close