ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Dno, odbijanac, dividenda, suhi, mokri, ma ljudi moji iz kavice se najlakše vidi kretanje cijene ove dionice….

Ode BDI još dolje…

BDI 1048 -54



Mr,

Vidim da nitko ne komentira, pa moram onda ja staviti link na jednu potencijalno dobru vijest za ATPL i ostale brodare:

Kina će ulaže 300 milijardi dolara u željezničku mrežu

Vaš link

Dobro se odrazila u Pre-Market-u:

Frontline Ltd.Pre-Market: 25.78 -0.85 (-3.19%)
DryShips Inc. Pre-Market: 16.02 -0.87 (-5.15%)
Diana Shipping Inc.Pre-Market: 14.50 -0.30 (-2.03%)

potop atpl na 500 kn
[/quote]

Šta bi to trebalo značiti, pa atlanska je pala 15-16% danas… odnosno 57% u dva tjedna…
Futuresi su krenuli sa -3% a sad su -0,50%… Ameri u srijedu smanjuju ključne kamatne stope za 0,50 ili 0,75%…
Atlanska će možda doći na 500… ali sad sigurno ne… Znam da bi ti htio jeftino kupiti… ali strpi se malo… možda ćeš kupovati po 1.000 i biti sretan što si jeftino kupio…
U [proud]
[/quote]

Hvala na 1, ja sam tebi 98 jer si tako iskusan, Atlanska mi uopće nije interesantna tako da je nebi kupio ni na 500, ima puno kvalitetnijih dionica, ali ti to sigurno već znaš?

Jelda a teško je pročitat neki godišnji izvještaj, hoću reć teško je kliknut mišem a valjda
još teže pročitat ……tak ak smo mi mudrijaši onda ste vi ljenčine pa ti se možda posreći al
nemoj tu tlačit neke koji si daju nekakvog truda…..

Samo još želim nadodat.. kad neko kupi dionicu koja je samo u snovima pred mjesec dana mogla bit na današnjoj razini – misliš da ide prvo čitat godišnja izvješća? [lol] Čovjek kupio, sav sretan došao tu na brzaka pitat za dividendu (jer to bi po nekoj logici i mogo bit najbrži put da sazna odgovor?), ali ne, dobio je 4 odgovora gdje ga ismijavaju i pljuju..umjesto da upišu "50kn"… e pa stvarno.. [cool]

Baltic Indices

Baltic Dry Index 1,048 (-4.90%)
Baltic Capesize Index 1,456 (-3.19%)
Baltic Panamax Index 871 (-5.43%)
Baltic Supramax Index 768 (-6.00%)
Baltic Handysize Index 419 (-7.91%)
As of 10/27/08

"Istina je neotkrivena laž"

bajka sta si nervozan, reci?

nije bitno dal dobis pare na racun, glavno da prikazes dobit, kuš ne!

Vidim nitko se ne usudi radi jedinica, no posto mene boli nekaj za ocjene ja cu se usuditi:

Bulkindeksen Baltic Dry-indeksen faller nye 54 poeng til 1.048 poeng. Det tilsvarer 4,9 prosent.

Capesize-segmentet er ned 48 poeng til 1.456 poeng, mens Panamax-segmentet faller 50 poeng til 871 poeng.

Supramax-indeksen er ned 49 poeng til 768 poeng, mens Handysize-indeksen faller 36 poeng til 419 poeng.

Baltic Dry-indeksen nådde rekordnivået 11.793 poeng 21. mai i år. Det betyr at ratene har stupt 91 prosent fra toppen.


kako će se pojedinci obogatiti za godinu dana, to je prestrašno. …

hehe na žalost, nitko se neće obogatiti za godinu dana. to bi značilo da ćemo se povratiti koliko-toliko za godinu dana. na žalost, nećemo se povratiti ni za četiri godine.
neki će dignuti lovu kad dođe do dna, jer će biti strelovit rast atpl do kojih 1000 kn.
ali samo neki.
dva ovakva tjedna i crobi je ispod 1000…
nije da sam zloguk, ali ne vidim niti jednu točku…



novi sam u atlantskoj (po ovim najnižim cijenama) pa me zanima isplaćuju li kakvu dividendu??

Čuj ak si tolko ljen takve informacije sam pronać onda se bolje ovog ostavi ili nemoj niš
pisat na forumu da nam ne dižeš tlak dodatno….
[/quote]

Wellcome, dividenda će biti između 20 i 35 dolara, sve ispod toga ili iznad bi me razočaralo ili ugodno iznenadilo. Rast dolara nam odgovara u ovom slučaju.

Tek će se vidjeti utjecaji recesije u nadolazećim kvartalima, posebno u 2009g. Atlanska uz prijevoz tereta ima Hotelski i avio business koji su više nego izloženi u vrijeme recesije, Njemačka je već u recesiji…
Američki profesor ekonomije Nouriel Roubini, koji je sadašnju financijsku krizu predvidio 2006.,
izjavio da će Sjedinjene Američke Države pretrpjeti najtežu recesiju u zadnjih 40 g,
a rast na burzama dionica će se "ugasiti"..,a da ne spominjemo pojavu kako Banke trenutno ne žele kreditirati brodarski sektor


Vidim nitko se ne usudi radi jedinica, no posto mene boli nekaj za ocjene ja cu se usuditi:

Bulkindeksen Baltic Dry-indeksen faller nye 54 poeng til 1.048 poeng. Det tilsvarer 4,9 prosent.

Capesize-segmentet er ned 48 poeng til 1.456 poeng, mens Panamax-segmentet faller 50 poeng til 871 poeng.

Supramax-indeksen er ned 49 poeng til 768 poeng, mens Handysize-indeksen faller 36 poeng til 419 poeng.

Baltic Dry-indeksen nådde rekordnivået 11.793 poeng 21. mai i år. Det betyr at ratene har stupt 91 prosent fra toppen.

Očito ti je itekako stalo da ne dobiješ jedinicu.. inaće ne bi pisao tim nekim čudnim jezikom.. 😉



Dionica vrijedi onoliko …………. a ne onoliko koliko dionica vrijedi.

Ovo bi dotuklo i Sokrata.
[/quote]

Slažem se…

New Report

Close