ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ma ja bas i nisam za to da trezor kupuje. Te dionice zavrsavaju gratis u zepovima Jerkovica, Lonze, gospodina double skin…koji opet ruse dionicu prodajuci je u znacajnim kolicinama i salju negativnu poruku (tjesili se neki da Lonza kupuje kucu). A i bojim se da ne krene zaraza potekla iz Tankerske pa da ukinu dividende i nagradjuju samo sebe kroz gratis dionice jer na njih se ne placa porez pa je to dobro za firmu.

Ne ,krivo ste informirani.ATPL daje nagrade svom menađmentu kroz gratis dionice,a kao nagradu
za ostvarenu dobit u poslovanju.Ovu godinu bi te nagrade trebale biti oko dvadesetak miliona kuna
u dionicama ,a to je bolje nego da se plaća porez.Sve što je po zakonu je pošteno.O tome neka misli država.Ovo točno zna Sakai.
Razlika je što je TNPL dala jednokrtatnu nagradu ne eliti nego zaposlenicima,dakle svima,a vjerovatno kao dodatnu nagradu s obzirom na niski US$ i s ciljem zadržavanja deficitarnih kadrova
u pomorstvu.

…..večer

Evo i mene ….. , a subota je ….. [smiley]

– Vidim , kako nakon svega još ima toplih riječi za upravu …..
…. , gospodin glavni je kazao kako će dobiti kredite jer su stari klijenti …. , sada
u ovo vrijeme povoljnog financiranja ….. [smiley]

– Dozvolio bih si neka objašnjenja ….. , prodao sam ATPL od 2600 do cca.1800kn bar
dvadesetak puta …. , jasno i kupio ….. (količine 20-ak do 50-ak ,cca.)
…….Nema tu ljubavi…. (ni onda , a kamoli danas)….

….sada na kraju … imao još 16 i to je otišlo nakon Jerkovićevih pjesmica u JL i to
bez namjere za skoru kupnju …. [smiley]

-Znači ….. : ne prodaje nitko (normalan) zato što misli da ATPL (ili neka druga) vrijedi
manje od trenutnih 700-800 , i da nikada neće narasti …..

-Prodaje se zato jer je pretpostavka da će sutra biti jeftinija , a prekosutra još više …

-Kada dođe rast …. , a doći će , ne vašom ili mojom voljom …..svi (normalni) će kupovati
zbog prilike za zaradu ….. , sutra će biti 100kn skuplja , a tek prekosutra ….
….. , a nitko (normalan) neće kupovati jer ATPL sada vrijedi više …. i zauvjek će
tako biti ….. [smiley]

-Izračunavati danas vrijednost je nevažno (i relativno) , po mom skromnom mišljenju je
važnije ocijeniti koji će lift ići brže gore ….. , u koji se stignete ukrcati kada se
promjene vjetrovi … [smiley]

-I na kraju … , što će se dogoditi ako taj dan kada počne rasti ne budete kupili ????
……NIŠTA …. , ionako će opet pasti , a za dva-tri tjedna ….evo opet prilike … [smiley]

-Imam koju više od 40 ….. , a da imam dvadeset više mislio bih kako više nema novih
prilika …….. , kad oni izmisle Viagru i evo ga …. [smiley]……!!!!

-Uvjek se dogodi nešto neočekivano ……, a već u utorak je novi dan ..!!!

-Dr M Wagner



Ma ja bas i nisam za to da trezor kupuje. Te dionice zavrsavaju gratis u zepovima Jerkovica, Lonze, gospodina double skin…koji opet ruse dionicu prodajuci je u znacajnim kolicinama i salju negativnu poruku (tjesili se neki da Lonza kupuje kucu). A i bojim se da ne krene zaraza potekla iz Tankerske pa da ukinu dividende i nagradjuju samo sebe kroz gratis dionice jer na njih se ne placa porez pa je to dobro za firmu.

Ne ,krivo ste informirani.ATPL daje nagrade svom menađmentu kroz gratis dionice,a kao nagradu
za ostvarenu dobit u poslovanju.Ovu godinu bi te nagrade trebale biti oko dvadesetak miliona kuna
u dionicama ,a to je bolje nego da se plaća porez.Sve što je po zakonu je pošteno.O tome neka misli država.Ovo točno zna Sakai.
Razlika je što je TNPL dala jednokrtatnu nagradu ne eliti nego zaposlenicima,dakle svima,a vjerovatno kao dodatnu nagradu s obzirom na niski US$ i s ciljem zadržavanja deficitarnih kadrova
u pomorstvu.
[/quote]
Svima ali bratski, ne fifty fifty. Pa sad ti vidi koliko ce dobit Ive a koliko kurir Mile. Vazno je naci dobru formulu. To je povoljno za kompaniju. Kolega oni imaju svoje plate ( neko rece da je Ivina preko 200000 kuna) i za njih trebaju dat 110% a ne jos podkradati dionicare.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

Kako imamo socializam i talenat koji je ukakao gomilu novaca u double skin bulkerima ce dobiti zasluzenu kolicinicu gratis dionica umjesto da ga smjene. Na srecu izgleda da su mu dani odbrojani i da mu se smjesi penzija.


@kozmo
1

Bio sam malo brz na obaracu. Htio sam kazati da su to novci koji su oteti dionicarima. Nitko im nije branio da kupe dionice na trzistu svojim novcima kao i velika vecina malih dionicara. Po mojim kriterijima ta rabota je necasna. Ako im plate strucnom kadru nisu konkurentne neka ih dignu. Ovako je nuzni kadar postao i kurir Mile

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"


Razlika je što je TNPL dala jednokrtatnu nagradu ne eliti nego zaposlenicima,dakle svima,a vjerovatno kao dodatnu nagradu s obzirom na niski US$ i s ciljem zadržavanja deficitarnih kadrova
u pomorstvu.

Je , a meni je kao jako bitno što nisu podjelili samo mudonjama nego i čistaćicama? Kak su oni super i dobri [rolleyes] Nisu dali meni! J..e mi se što su dali svima jednako!

I'LL BE BACK

[/quote]

Ne znam jel ovo bio odgovor na moj post i jel se to uopce odnosi na Lonzu. Pretpostavit cu da jest. Double skin se odosi na, predminjevam double hull bulkere?

Taj isti talent je prodao Sv. Vlahu i Mljet (21 i 30 milijuna dolara! -siguran sam da znas tozanu tih brodova) i na kraju su Jadran ‘jedva’ utopili za 27 milijuna USD. Ono sto je definitivno ispala greska jest nabavka capesizea u 12 i 5…. zasto to govorim, zato sto sam protiv plosnog gledanja na stvar. Bilo je tu i dobrih poteza, a bogme i losih.

A sto cemo sa double hull bulkerima? Ma daj Techman – mi imamo najljepse zene na svitu, najtalentiranije sportase na svitu i okolici, pa zasto da se i ne pohvalimo sa prvim double hull bulkerom na svitu (Libertas). [lol]

PS.

Ima tu jos sitnica koje su gospari poboljsavali u proteklom razdoblju. Tebe kao vrsnog strojarskog strucnjaka ce sigurno zanimati da su srezali prosjecne dnevne troskove goriva sa 45 tona na 28 tona itd…

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje



@hanger

Ma dopuštam da si u pravu i ti, a time i Uprava za ta 4 panamaxa.. Za doći do zaključka treba sve stavit na papir, dodijelit pluseve i minuse, te na kraju ocijenit sve alternative i odabrati optimalnu.

Svakako ti panamaxi nisu neka kardinalna pogreška.. al ovaj cape malo pecka (ovisno o cijeni koju ne znam), jer ovako na prvu loptu iz sadašnje pozicije izgleda ko da im ga je netko utrapio u zadnji sekund prije kapitulacije BDI-a. Opet naglašavam, ovisno o cijeni.. možda je stvarno jeftino kupljen.

NM je kupio od istog brodogradilišta u isto vrijeme dva cape istih gabarita u paketu za nekih 216 miljuna dolara, pa vjerujem da je ATPL jedan platila nekih 3-5% više (110-115).

pitanje za znalce: zasto je bdi rastao od 2003 nadalje? Nisu Kina, Indija, Australija i Brazil od jucer…

http://static.seekingalpha.com/uploads/2008/1/17/baltic_index.png


atpl ide na 500 kn i tam bu bila neko vrijeme .Kroz 5 godina se bude vratila na 2000kn zato pratite bdi i uživajte.

o, hvala vam na informaciji gospodine iz bliže i dalje budućnosti [rolleyes]. De, kakav će mi bit biceps za 5 godina? I oću dobit povišicu sljedeći tjedan?

I'LL BE BACK

mislim da atlanska kao i druge kvalitetne dionice na nasem trzistu nemaju liniju obrane tako da se moze ocekivti i pad na niske grane a to je za atpl 100-200kn

Ne znam jel ovo bio odgovor na moj post i jel se to uopce odnosi na Lonzu. Pretpostavit cu da jest. Double skin se odosi na, predminjevam double hull bulkere?


Ne dragi. Nije Lonza.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"


Ne dragi. Nije Lonza.

Mozes li malo pojasniti svoj prethodni post? Na koga si mislio uopce – TNPL, ATPL ili JDPL?

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

New Report

Close