ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 28.09.2024. u 15:38
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
49,39
8.347
169
48,10
50,00
3,34%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Ma slazem se ali mi se cini da se opet generalno ne razumijemo. Ja sam samo ukazivao da nije dovoljno pratiti samo Kinu jer Kina ovisi o stanju ekonomija kojima prodaje. Ni jedna od zemalja koje si naveo nije imuna na recesiju a znas da kad krene krene lancano. Sjeti se krize prije par godina na dalekom istoku.

Slazem se

Recimo moj target je 4500kn.Pa bumo vidli!!


Recimo moj target je 4500kn.Pa bumo vidli!!

Je li to do 1 Q 2008.?

evo me!

Molim Vas nemojte nagađati, stari iskusni su rekli: Tržište kapitala nemoguće je predvidjeti. Držimo se u duhu toga, a konstruktivno se može razgovarati a uz nove poslovne uspjehe još i više i veselije (bar zasad).

Evo kopiram svoj izraču od jučer molio bih da se ne nabacujete sa ciframa bez prikaza računice

Izračunao sam ako vozarine ostanu na ovim razinama da bi dobit u 2008 trebala biti 1.5 milijardi kuna

Prihod bi trebao biti oko 2.5-3 milijarde a ako se svi strani brodari trenutno trže sada u prosijeku na 4-4.5 P/S

Dobivamo ovu računicu 2.5 milijardi prihoda puta 4 jednako 10 milijardi,kada 10 milijardi podijelimo sa 1395.520
dionica dobijemo target od 7165.78 po dionici da bi zadovoljili da P/S bude 4

Target po P/E
Podijelimo 1.5 milijardi dobiti sa 139.5520 dionica i dobijemo 1074.86kuna zarade po dionici
Kada pomnožimo 1074.86 sa prosijekom P/E brodara vani 12 dobijemo target od 12898kuna

target po P/S 7165.78
target po P/E 12898.41

SAM PROTIV SVIH

Ako neko ima neki target neka i objasni zašto misli da će cijena doći do njegovog targeta

Molio bih malo konstruktivnije a ne samo ide to do…….
Ja sam evo na prijašnjem postu objasnio a na stranici 193 imate još dodatno objašnjenje

SAM PROTIV SVIH


Ako neko ima neki target neka i objasni zašto misli da će cijena doći do njegovog targeta

Molio bih malo konstruktivnije a ne samo ide to do…….
Ja sam evo na prijašnjem postu objasnio a na stranici 193 imate još dodatno objašnjenje

Meni se svidjaju Vasi izracuni i targeti i nemam namjeru brzo iz ATPL van. Pa ak je to 2009 i ak to bude kao po ovim proracunima nema frke bit cu preeeezadovoljan.

Vezano za Bosunov upit o isporukama novogradnji: prvog panamaxa iz Kine očekujem u krajem ožujka 2008., a primopredaju drugog panamaxa krajem lipnja ili početkom srpnja iste godine (prije srpanj nego lipanj).

Napominjem: ovo je samo moje predviđanje, a ne službena potvrda.

Volio bih kad bi još netko uzeo sva javna priopćenja zadnjih godina, kalkulator, malo se raspitao o kineskom brodogradilištu, i dao svoje predviđanje isporuka. Nije valjd da se samo ja brinem za svoju investiciju.

All shipping lanes lead to China.

Vezano za postove nekoliko forumaša od prije nekoliko tjedana kako trezor rasporodaje, mislim da je bitno napomenuti kako je na trezorske dionce ATPLa upisana hipoteka prvog reda u korist Ministarstva financija za osiguranje naplate temeljem izdanog jamstva Vlade Republike Hrvatske Privrednoj banci po kreditu u iznosu od $10.000.000. Kredit je realiziran u kolovozu 2002. a povrat je u 40 jednakih tromjesečnih rata, prva rata 30.06.04, završetak 31.03.2012. Takođe za taj je kredit izdana i hipoteka na brod Mljet.

All shipping lanes lead to China.

Geronimovi targeti se svima sviđaju


Nije valjd da se samo ja brinem za svoju investiciju.

Ne. Nadam se informacijama sutra.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"


ricardo: ” ma ja bih to malo drugacije postavio, hvale se kinezi da imaju godisnji porast BDP-a oko 10%, vec 10godina. USA ima oko 2, 2.5%. najbolje mi je to da kineski BDP u americkom iznosi oko 10%. iliti 10% na 10 je manje od 2% na 100. tako bih ja rekao. po meni nece nikada stici USA ali iz mojih iskustava sa kinezima, prilicno su nabrijani da zeznu amerikance. trenutno im dosta dobro ide. ali ako u americi stane gospodarski rast onda ni kinezi vise nece tako lako moci nekome nesta prodati (osim ovih drugih zemalja). ali ne racunaju valjda svi da ce se sve praviti u kini i da ce oni sjediti i pitati kad dolazi iduci puni bulker po super skupim cijenama iz kine i koliko vise oni moraju platiti kinezima. ne bih rekao. BDI raste zbog mnogo parametara, ne samo zeljezne rude, tako da je stvar kompleksna. mi imamo dobre pozicije. cak i da se stabilizira na ovim nivoima ili padne, ipak cemo vidjeti dobru lovu. ja bih recimo volio da se ustali na ovim cijenama. to bi nam dalo ogromne profite kroz 1-2 godine. firma bi prestala biti zaduzena i bilo bi itekako dobre dividende + ulaganja u druge sektore. ” Donekle ovo stoji, no EU+non EU+Rusija+bivse zemlje SSSR-a su bitno vece i bitno gladnije trziste od USA. A to trziste doslovno guta sve made in China.

Kolega a di je tu naša Konjščinska kojom se opskrbljuje cijeli Zagreb ali čujem da se pročulo i do Dalmacije!

Hogar vozi Volvo

New Report

Close