ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 21.09.2024. u 03:04
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
48,05
45.458
946
47,60
48,80
-2,06%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.




meni se sve čini da je vama loše krenulo kad je lopina počeo pisati na ovom topicu, ste vidli šta učini sa tnpl?

Produžujem margine /lombardni/kod POBE.Pomalo ali sigurno cjelokupni depozit imao u TNPL.
Sada po novim pravilima maksimum 50 %,te kako smatram da su brodari ,bez obzira na loš sentiment, previše potonuli malo kupio ATPL na 850 i 800 i JDPL na 170,zeru INGR-e na 111 i malo PTKM.Njuškao ADRS na 230 ali nije upalilo.I LKPC bila u žiži.
Ali ako ATPL ovako nastavi lagano sve prodavati i ulaziti sve više.TNPL je i dalje 50%.Logično.
[/quote]

sve 5 lopino, samo mi javi ako planiraš ući u THNK (par dana ranije molim)
[/quote]
Možeš krenuti.I nju njuškam.Ali nema municije.Ali za reći građevinari mi ne šmekaju,naročito oni
prezaduženi.Teška vrimena za nelikvidne.Jedino INGR-a i IGH.Oni su sve prije nego građevinari.
[/quote]

Lopino, u te samo naprijede.

Glavno da mi ne diraš INDG.

Dakle, poanta.. MANEVARSKI prostor koji se gubi potpisom ugovora za nove brodove, jednako kao što su se zezli u prijedlogu GS kad su za otkup vl. dionica odredili apsolutne iznose (min. 2000kn), a ne kao npr. ADPL postotni iznos od prosječne cijene u zadnja 3 mjeseca. Srećom, tu potonju pogrešku su nekako zaobišli.

Smootko, što je sad s tim otkupom dionica s obzirom da nisu napunili trezor, a cijena je nekoliko puta manja od one po kojoj su ga bili spremni napuniti, a i punili prije mjesec dana? Da li im tih par milijuna igra neku ulogu, a mogu kupit još tih 8K dionica?

I'LL BE BACK

@Californija

Psst.. čujem da je čekaju na 500.. zato su i platili onaj članak i spot na teve-u [lol]

Ma sve pet. Ideja je super, no problem je ljudska priroda. Da ti je netko rekao da ces ti, kao capo di tutti capo (????) moci kupovati dionice za trezor po 1000 prije u 8. mjesecu rekao bi mu da se najeo ludih gljiva (ja bi). I vjerojatno bi, kao vecina forumasa (a i ATPL!) poceo kupovati na 2000 te bi se na 1000 istrosio. Sorry, ali sumnjam da bi potrosio cash na 800, 900 kn (dopustam da grijesim, ali sudim po nama dostupnim parametrima).

Mislim da bi taj dokup dionica, bez obzira po kojoj cijeni bio promasaj. Nit bi mogao obraniti cijenu nit bi ponistenjem cijena narasla (ma pogle koliko se samo ‘informiranih dijonicara’ tu nakupilo).

E sad, da su cuvali taj cash do dana danasnjeg mogli bismo ih proglasiti genijalcima – tu se slazemo. Imali su definitivno vise informacija od nas, no rijetko je koji brodar ocekivao ovakvu storm. Pa i Techman je spomenuo da su ‘njegovi’ ugovarali handye za 40 K godisnje (za 2009)… ovo je jedna sasvim nova kriza, po uzrocima jedinstvena dosad i ne cudi da su i stari macani diljem svijeta (dakle ne samo Gospari) ostali zabezeknuti.

Da, bas mi se svidja Gardistova jezicna tvorevina, kao i ona usporedba iskusne zene i mladog nadobudnog frajera. [thumbsup]

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

Znaš šta, ja mislim da su se oni u jednom trenutko malo razbahatili s obzirom na količinu para koju su/će zaraditi i malo zabrijali na sve skupa. Sad kad je presjeklo, promijenili ploču za 180%. A izvedba negdje u sredini. Vrijedi i za trezor i za brodove i za sve…

I'LL BE BACK

Ma ja bas i nisam za to da trezor kupuje. Te dionice zavrsavaju gratis u zepovima Jerkovica, Lonze, gospodina double skin…koji opet ruse dionicu prodajuci je u znacajnim kolicinama i salju negativnu poruku (tjesili se neki da Lonza kupuje kucu). A i bojim se da ne krene zaraza potekla iz Tankerske pa da ukinu dividende i nagradjuju samo sebe kroz gratis dionice jer na njih se ne placa porez pa je to dobro za firmu.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"


A i bojim se da ne krene zaraza potekla iz Tankerske pa da ukinu dividende i nagradjuju samo sebe kroz gratis dionice jer na njih se ne placa porez pa je to dobro za firmu.

Ne može to tako… nema dovoljno ruku [kiss]

I'LL BE BACK

atpl ide na 500 kn i tam bu bila neko vrijeme .Kroz 5 godina se bude vratila na 2000kn zato pratite bdi i uživajte.


Ma ja bas i nisam za to da trezor kupuje. Te dionice zavrsavaju gratis u zepovima Jerkovica, Lonze, gospodina double skin…koji opet ruse dionicu prodajuci je u znacajnim kolicinama i salju negativnu poruku (tjesili se neki da Lonza kupuje kucu). A i bojim se da ne krene zaraza potekla iz Tankerske pa da ukinu dividende i nagradjuju samo sebe kroz gratis dionice jer na njih ne placaju porez.

Tech, vidim ja da si u negativnoj kampanji [smiley].

Naoko stvar je cista i jasna i u pravu si. Naravno da se dijele dionice jer se na to ne placa porez. No to je propust zakonodavaca koje iskoristavaji i SVE ostale firme. E sad, da oni bas ruse cijenu dionice (na dulji rok)….

Mislis li da Lonza nije prodao onih 10 K da bi ATPL bila na 1000-1500 kn? Zar su 50 000 dionica prodali clanovi uprave? Sto se tice negativne poruke potpuno si u pravu.

Inace, managerske nagrade su odredjene statutom – tu se slazem sa Gardistom koji je istakno kako bi bilo lijepo od uprave da se solidarizira s malim dionicarima (nemojmo se zanositi da ce dividenda biti ranije predivdjenih 150-200 kn) i da se odreknu nagrade. Cisto zbog pozitivnog signala koji bi potvrdio da Uprava zeli boljitak firmi i da ju dozivljava kao svoje celjade. A i da ATPL ne stekne reputaciju TNPL, tu se slazemo 100 %.

Jos jedna stvar. Zapravo dvije. Da se ne isplacuje u dionicama, isplacivala bi se nagrada u cashu (nekih 8 mil kn, ako se ne varam). Na to bi isao jos i porez (na dobit?) pa bi firma isto tako vrijedila manje zbog smanjivanja dobiti (odljeva novca).

Tech, od strojarskog nostruma ocekujem ipak preciznije recenice. MALI dio tih dionica zavrsava gratis (?) u dzepovima Uprave – radi se o 3-4 % nagrade od dobiti tekuce godine.

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje



A i bojim se da ne krene zaraza potekla iz Tankerske pa da ukinu dividende i nagradjuju samo sebe kroz gratis dionice jer na njih se ne placa porez pa je to dobro za firmu.

Ne može to tako… nema dovoljno ruku [kiss]
[/quote]
Kolega ne potcjenjuj neprijatelja. Znas da smo mi snalazljiv i inventivan narod. Vidi poglavlje pretvorba. [embarass]

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

Nadasve zanimljivo je pogledati 15 godišnji graf BDI. Kao da postoji određena linija otpora malo ispod 1000.

Vaš link


Ma ja bas i nisam za to da trezor kupuje. Te dionice zavrsavaju gratis u zepovima Jerkovica, Lonze, gospodina double skin…koji opet ruse dionicu prodajuci je u znacajnim kolicinama i salju negativnu poruku (tjesili se neki da Lonza kupuje kucu). A i bojim se da ne krene zaraza potekla iz Tankerske pa da ukinu dividende i nagradjuju samo sebe kroz gratis dionice jer na njih se ne placa porez pa je to dobro za firmu.

odkuda ti da je TNPL ukinula dividende? to je neistina

New Report

Close