ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 18:37
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
48,05
45.458
946
47,60
48,80
-2,06%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Prognoze za ponedjeljak?

Skok 10% ili …?

bravo

bosanac, kako smo krenuli vidim da ćemo za božić moći s malo više kuna ući u top 10 [sad] [embarass]

Tržište gleda godinu dana unaprijed, ponekad čak i dvije. Istina postoji mogućnost da ATPL padne i na 500 kuna, nebi me čudilo u ovakvo vrijeme iracionalnosti. Ali ATPL je kompanija koja ima snažnu bilancu, puno keša, vrlo stabilna, te po mom mišljenju može itekako prebroditi godinu, dvije krize.

Uvjeran sam u potpunosti, da će pa makar to bilo i za godinu dana, čim se počne nazirati kraj krize, tržište opet početi unaprijed anticipirati veliki povratak bdija na više razine od ovih sadašnjih, a brodari će opet potegnuti. Ne usudim se reći koliko, ne usudim se pričati o 3000 kuna po dionici opet, jer je to neozbiljno. Ali da će vrijediti više nego što vrijedi danas u ne sumnjam nimalo.

Možda su moja razmišljanja pogrešna i neka ATPL padne na 500 kuna, ja ću je tada sigurno kupiti, pa neka mi čini 10% portfelja … mislim da će mi se isplatiti višestruko !! [thumbsup]

Obey Ferengi Rules of Acquisition

ATPL sa polovicom brodovlja već ima ugovorene vozarine. Ugovori su na cca 3 god. Da drugi brodovi ne voze ATPL bi svaku godinu završila sa dobitkom. Naravno pitanje je što će biti poslije , ali ove cijene vozarina se ne mogu toliko dugo zadržati na ovim razinama.

Znate o ćemu ja sad razmišljam:
1.636.674 (JDPL) x 170,00 kn = 278.234.580,00 kn = 49.245.000,00 USD, vrijednost jednog novog brodića.
Idealno vrijeme za preuzimanje.

Malo ironije na ovu situaciju ne šteti, ali…

Danas nemam BDI, pa ako tko drugi može/hoće objavit.. ako i ne objavi, računajte da je pao oko 70 punata, čisto trendovski :/

http://www.dryships.com/index.cfm?get=report
bio si blizu 72 punta [sad]

To je od jučer.


http://www.dryships.com/index.cfm?get=report
bio si blizu 72 punta [sad]

Decki, držte se, još minut pa tarapana..





Ha, ko piše gluposti vidjet ćete na cijeni ATPL u slijedećim tjednima…
ATPL sam kupio po 2,300 a prodao po 1,800 i 1,300. Bit će mi drago čuti vaše mišljenje kad ću se opet nakrcavat po 5xx [lol]

Je, baš u sljedećim tjednima po objavi izvješća. Taman tad na cijeni od 500 kn P/E će biti 0,75 a MCAP u vrijednosti jednog broda koji im stiže krajem sljedeće godine. Ah, da … prije njega stižu još četiri….
[/quote]

Poštovani kolega!
Izuzetno cijenim Vas i Vaše uvijek inteligentne i argumentirane postove no ponekad, možda više u ljutnji jer se Vaša najdraža dionica ruši ko kula od karata, reagirate malo preoštro. Priznajem da nisam stručnjak što se tiče brodarstva ali imam iskustva trgujući na burzi još od 1995 u Varaždinu. Vjerojatno se ne sjećate krize koja je bila negdje 1997. kada je Tuđman na saboru HDZ-a izgovorio gomilu nebuloza da bi se u slijedećih mjesec dana HR burze srozale za 80%? Vidite, i tada sam recimo Kraš odmah prodao po 100 kn minusa za 390 jer je već za tjedan dana vrijedio 70 kuna. To mi iskustvo dobro dolazi sada kad prepoznajem istu situaciju.
I dalje tvrdim da je će ATPL po 3Q možda malo i porasti ali je u kratkom vremenu i dalje vidim na cca 500 kn ako ne i niže.

Poštovanje i sretno!
[/quote]

da, štima sve što pišeš, no ipak mislim da je nemjerljiva kriza 97. i 08. u hr. 97. je bila kriza u hr, a ovo je svjetska kriza. posljedice su iste, no ne i uzrok.
kao kad imaš temperaturu radi prehlade i recimo… neke ozbiljnije upale. temperatura=temperatura, no kasnije se vide posljedice.
realno govoreći, atlantska, kao uostalom i sve druge dionice, past će još više mimo ikakve logike. već jesu sve pale.
ova sada cijena nema veze sa realnošću. pa isto tako nema veze sa realnošću ni cijena od npr 400 kn .
nisku cijenu će držati sve dionice dok promet ne padne na crobexu ispod 10 milijuna/dan.
a onda slijedi preuzimanje velikih od manjih ili većih (ma što god ovo značilo).
eto, laičko viđenje. nemam argumenata za gorenavedno, ali mi se čini logično.
ako išta ovdje više ima logike…

[/quote]

Poštovani kolega!
Uzrok krize totalno je nebitan.
Dal je zbog nafte, nekretnina, kredita ili izvanzemaljaca, svejedno je.
U mom postu naglašavam samo jednu stvar: Posljedice krize UVIJEK su iste. U ljudima se javlja iracionalan strah da će "sve izgubiti" i dionice rasprodaju bez obzira na logiku, informacije, fundamente…
Znači. Badava nekim super firmama tipa ATPL, HT, Erikson itd što su im fundamenti OK kad na tržištu vlada panika i cijene padaju bez reda.
Naglasio sam svoje iskustvo iz 97 kad je recimo Kraš koji nikad u svojoj 100 godišnjij povijesti nije poslovao s gubitkom samo zbog biserka Tuđmana i njegovih nebuloza sa 520 pao na 70 kuna u par tjedana.
Shvačate? Na tržištu vladaju samo 2 emocije. Sreah i pohlepa. Do trenutka kada će vladati strah (a sada vlada paničan strah) dionice će padati. U trenutku kad prepoznam da je tržište zahvatila pohlepa, ja ulazim i nakrcavam se do kraja.
Fundamenti neke firme bitni su u mirnim vremenima kada se dionice kreću +/- 1% dnevno dok u ovo vrijeme i dalje tvrdim da je izlaz iz ATPL na 800 i dalje dobar jer će ga panika srozati još možda duplo niže pa ćete za ovaj novac poduplati broj dionica koje imate.

Sretno!

Tri su uvjeta potrebna da bi čovjek bio sretan: biti budala, egoist i zdrav; Ali, ako vam nedostaje prvi, sve je izgubljeno!

Pa jel ovo stvarno ni krca ne vrijedi kad ovako moze pasti sa 3000 na 700 u par mjeseci!?

ATPL-R-A 791,00 893,00 799,99 -13.86 % down 5.184 4.363.762,77

Strašan promet.

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"

na putu prema dole….

New Report

Close