ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 28.09.2024. u 17:26
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
49,39
8.347
169
48,10
50,00
3,34%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


BigBoss: ” 300 milijuna ljudi u Kini su bogati i u Indiji oko 200 milijuna, dakle imaju prodati sve na svome tržištu plus Indija, plus 200 milijuna Japan oko 100 milijuna Indonezija i Australija, još oko 300 milijuna EU…. Veliko je to tržište bez SAD. Dakle 1.1 milijarda bogatih ” Malo ste kolega napuhali cifre bogatih. Ja bi to podijelio barem s 3. Priznam vam cifru jedino ak ste bogatima pribrojili i srednji sloj.

Upravo tako i srednji sloj je ubrojan

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/


300 milijuna ljudi u Kini su bogati i u Indiji oko 200 milijuna, dakle imaju prodati sve na svome tržištu plus Indija, plus 200 milijuna Japan oko 100 milijuna Indonezija i Australija, još oko 300 milijuna EU…. Veliko je to tržište bez SAD. Dakle 1.1 milijarda bogatih

Djelomicno tacno. Indija je veliki izvoznik celika. Nedavno su preuzeli veliku celicanu u Evropi, Japan veliki potrosac ali i izvoznik, za Australiju nemam pojma (ah sindrom Milanovic). Ma Ameriku sam uzeo samo kao primjer. Pocetak price je bila globalna ekonomija. Otisli smo u detalje.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

ma ja bih to malo drugacije postavio, hvale se kinezi da imaju godisnji porast BDP-a oko 10%, vec 10godina. USA ima oko 2, 2.5%. najbolje mi je to da kineski BDP u americkom iznosi oko 10%. iliti 10% na 10 je manje od 2% na 100. tako bih ja rekao. po meni nece nikada stici USA ali iz mojih iskustava sa kinezima, prilicno su nabrijani da zeznu amerikance. trenutno im dosta dobro ide. ali ako u americi stane gospodarski rast onda ni kinezi vise nece tako lako moci nekome nesta prodati (osim ovih drugih zemalja). ali ne racunaju valjda svi da ce se sve praviti u kini i da ce oni sjediti i pitati kad dolazi iduci puni bulker po super skupim cijenama iz kine i koliko vise oni moraju platiti kinezima. ne bih rekao.
BDI raste zbog mnogo parametara, ne samo zeljezne rude, tako da je stvar kompleksna. mi imamo dobre pozicije. cak i da se stabilizira na ovim nivoima ili padne, ipak cemo vidjeti dobru lovu. ja bih recimo volio da se ustali na ovim cijenama. to bi nam dalo ogromne profite kroz 1-2 godine. firma bi prestala biti zaduzena i bilo bi itekako dobre dividende + ulaganja u druge sektore.

Dragi kolege, prijatelji i suradnici[smiley2]
Imamo promjene u Top 10.
PBZ skrbnički sa broja 4 je nadokupio 466 komada u odnosu na dan prije,
a HPB skrbnički sa broja 9 si je nadokupio 10 komada zlu ne trebalo.
Sjećam se da kad smo kolega Strawinsky i ja zadnji puta komentirali ovakvo značajnije dokupljivanje,
da je nakon nekoliko dana Atlantska poletila.
Neka tako bude i ovaj put[smiley2]

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE


@ SLK
koliko je po tebi zabrinjavajuć odnos duga i dioničkog kapitala od 1,22 na ovom ticker-u?
http://www.ilirika.hr/files/userfiles/hr/Pageri/ATPL-R-A.xls%5B/quote%5D

samo bih skrenuo pažnju na to da ako smo zaključili da book (odnosno dionički kapital) ovdje nije realno iskazan, onda niti jedna računica gdje se on koristi ne daje ispravne rezultate (P/B, ROE, pa niti odnos duga i kapitala).

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch

Gospodine Tuna nebojte se ni mrava dobit za 2007 a pogotovo 2008 pokriće i dugove svih ostalih brodara koliko ih ima

SAM PROTIV SVIH

ne bojim se ja. samo kažem da je stanje bolje nego se vidi iz brojki iz FI.

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch


ma ja bih to malo drugacije postavio, hvale se kinezi da imaju godisnji porast BDP-a oko 10%, vec 10godina. USA ima oko 2, 2.5%. najbolje mi je to da kineski BDP u americkom iznosi oko 10%. iliti 10% na 10 je manje od 2% na 100. tako bih ja rekao. po meni nece nikada stici USA ali iz mojih iskustava sa kinezima, prilicno su nabrijani da zeznu amerikance. trenutno im dosta dobro ide. ali ako u americi stane gospodarski rast onda ni kinezi vise nece tako lako moci nekome nesta prodati (osim ovih drugih zemalja). ali ne racunaju valjda svi da ce se sve praviti u kini i da ce oni sjediti i pitati kad dolazi iduci puni bulker po super skupim cijenama iz kine i koliko vise oni moraju platiti kinezima. ne bih rekao.
BDI raste zbog mnogo parametara, ne samo zeljezne rude, tako da je stvar kompleksna. mi imamo dobre pozicije. cak i da se stabilizira na ovim nivoima ili padne, ipak cemo vidjeti dobru lovu. ja bih recimo volio da se ustali na ovim cijenama. to bi nam dalo ogromne profite kroz 1-2 godine. firma bi prestala biti zaduzena i bilo bi itekako dobre dividende + ulaganja u druge sektore.

Donekle ovo stoji, no EU+non EU+Rusija+bivse zemlje SSSR-a su bitno vece i bitno gladnije trziste od USA. A to trziste doslovno guta sve made in China.


Duser: ” @ SLK koliko je po tebi zabrinjavajuć odnos duga i dioničkog kapitala od 1,22 na ovom ticker-u? http://www.ilirika.hr/files/userfiles/hr/Pageri/ATPL-R-A.xls” samo bih skrenuo pažnju na to da ako smo zaključili da book (odnosno dionički kapital) ovdje nije realno iskazan, onda niti jedna računica gdje se on koristi ne daje ispravne rezultate (P/B, ROE, pa niti odnos duga i kapitala).

sa novim brodovima i profitom u drugoj polovici godine i te kako če se poboljšati fundamenti ove dionice, pa mislim da u ovome, leži odgovor na ovolika preslaganja ovih dana jer če do kraja pa iduče godine i te kako imati dionica prostora za rast…..[smiley11]


Donekle ovo stoji, no EU+non EU+Rusija+bivse zemlje SSSR-a su bitno vece i bitno gladnije trziste od USA. A to trziste doslovno guta sve made in China.

Ma slazem se ali mi se cini da se opet generalno ne razumijemo. Ja sam samo ukazivao da nije dovoljno pratiti samo Kinu jer Kina ovisi o stanju ekonomija kojima prodaje. Ni jedna od zemalja koje si naveo nije imuna na recesiju a znas da kad krene krene lancano. Sjeti se krize prije par godina na dalekom istoku.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

Neka aproksimacija cijene na kraju godine bila bi realno oko 4050 po dionici. Tu naravno nisu uracunati niti novi brodovi niti nove cijene brodarina, vec samo aproksimacija FI usporedivsi je sa lanjskom godinom.


Neka aproksimacija cijene na kraju godine bila bi realno oko 4050 po dionici. Tu naravno nisu uracunati niti novi brodovi niti nove cijene brodarina, vec samo aproksimacija FI usporedivsi je sa lanjskom godinom.

Neka bude tako i ja zadovoljan iako su moja ocekivanja nesto veca.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

New Report

Close