ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 20:37
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
48,05
45.458
946
47,60
48,80
-2,06%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

eto i toga

nije bitno dal dobis pare na racun, glavno da prikazes dobit, kuš ne!


još malo i evo nas u blokadi [sad]

najbolje je u ovom trenutku prestati kupovati. Pa makar bila i 500 kn ne treba kupovati. Neka propadnu svi fondovi i njihovi menađeri.

Podržavam, makar ispušio svu lovu, želim plesat sretan na fondovskom groblju, za litru rakije ću uvjek imat

Surround all arround when it hits the ground



Ovo je bit problema slažem se 100%

Bit problema je da nafta u USA pala ispod 80 dolara, što je bio cilj amera, sve ostalo su nus pojave.




Ha, ko piše gluposti vidjet ćete na cijeni ATPL u slijedećim tjednima…
ATPL sam kupio po 2,300 a prodao po 1,800 i 1,300. Bit će mi drago čuti vaše mišljenje kad ću se opet nakrcavat po 5xx [lol]

Je, baš u sljedećim tjednima po objavi izvješća. Taman tad na cijeni od 500 kn P/E će biti 0,75 a MCAP u vrijednosti jednog broda koji im stiže krajem sljedeće godine. Ah, da … prije njega stižu još četiri….
[/quote]

Poštovani kolega!
Izuzetno cijenim Vas i Vaše uvijek inteligentne i argumentirane postove no ponekad, možda više u ljutnji jer se Vaša najdraža dionica ruši ko kula od karata, reagirate malo preoštro. Priznajem da nisam stručnjak što se tiče brodarstva ali imam iskustva trgujući na burzi još od 1995 u Varaždinu. Vjerojatno se ne sjećate krize koja je bila negdje 1997. kada je Tuđman na saboru HDZ-a izgovorio gomilu nebuloza da bi se u slijedećih mjesec dana HR burze srozale za 80%? Vidite, i tada sam recimo Kraš odmah prodao po 100 kn minusa za 390 jer je već za tjedan dana vrijedio 70 kuna. To mi iskustvo dobro dolazi sada kad prepoznajem istu situaciju.
I dalje tvrdim da je će ATPL po 3Q možda malo i porasti ali je u kratkom vremenu i dalje vidim na cca 500 kn ako ne i niže.

Poštovanje i sretno!
[/quote]

da, štima sve što pišeš, no ipak mislim da je nemjerljiva kriza 97. i 08. u hr. 97. je bila kriza u hr, a ovo je svjetska kriza. posljedice su iste, no ne i uzrok.
kao kad imaš temperaturu radi prehlade i recimo… neke ozbiljnije upale. temperatura=temperatura, no kasnije se vide posljedice.
realno govoreći, atlantska, kao uostalom i sve druge dionice, past će još više mimo ikakve logike. već jesu sve pale.
ova sada cijena nema veze sa realnošću. pa isto tako nema veze sa realnošću ni cijena od npr 400 kn .
nisku cijenu će držati sve dionice dok promet ne padne na crobexu ispod 10 milijuna/dan.
a onda slijedi preuzimanje velikih od manjih ili većih (ma što god ovo značilo).
eto, laičko viđenje. nemam argumenata za gorenavedno, ali mi se čini logično.
ako išta ovdje više ima logike…


Io,


Ljudi ja prodo danas sa -40% na kolko da se postavim sa kupnjom….

na 1666
[/quote]

Hi hi kakva besćutnost, niko nije suzu pustio a bacio patku….vas troje četvero sjedite
dole i jedinice iz zalaganja…..
[/quote]

Ja se jučer zahebavo umjesto da sam to i napravio …..koji sam ja tenkre….


nijemci i englezi u minusu od 5%…
sva sreća što je barem jednom matematika na strani dioničara. naime, sva sreća da kad dionica pada 20 dana svaki dan 6% to 21 dan nije 120% gubitka 🙂

Je ali ako dionica padne 50% onda treba rasti za sto posto da bi se vratila natrag gdje je bila…. :))


Ljudi ponekad zaboravljaju da vrijednost dionice uvijek moze i znatno nize, naime u slucaju bankrota tvrtke (vidi npr. slucaj Lehman and co.). Znaci trejderski argumenti tipa ‘kupit cu jos jeftinije i onda kad naraste, vratiti sve’ ne moraju vrijediti.

Primjerice, ATPL je dosta opterecena dugom, te je moguce da nece iz redovnog poslovanja vracati svoje kreditne obaveze (kamata). S druge strane, ima toliko gotovine da moze jos duze vrijeme od nje zivjeti (uz rezanje ostalih troskova – naime cak i ako stavi neke brodove na cekanje i tako smanji operativne troskove). No, moze se pokazati da s obzirom na buduce poslovne okolnosti, sam poslovni model vise nece biti odrziv … i onda dolazimo do ‘eliminacijske vrijednosti’ , kao rezervne valuacije, naime koliko vrijedi imovina – obaveze (u grubo) ako se imovina firme proda, obaveze podmire i dionicari isplate. Ako se ne varam, s obzirom na zadnju bilancu, to je nesto preko 1000 kn po dionici. S time da vjerojatno ‘neke’ stavke (brodovi) danas vrijede manje nego su u bilanci. Te takodjer treba imati na umu da eliminacija vjerojatno nije moguca zbog interesa uprave, ostalih stakeholdera i slicno.

Znaci pravo pitanje je mozda: da se danas osniva ta ista firma, da dodje buduca uprava s poslovnim planom, poslovnim odnosima (veze, ugovori, znanje, mogucnoscu regrutiranja zaposlenika) ali bez novca, da li biste uplatili po 1000 kn po dionici da kupe sve sto sada imaju u bilanci (neto) i porenu biznis?

E to je već pravo pitanje???

FRENDE NEDAJ SE NEBU JOS DUGO, A ZO TO VRIJEME IZBJEGAVAJ TORNJEVE

nije bitno dal dobis pare na racun, glavno da prikazes dobit, kuš ne!

Ovdje upišite svoj komentar…

koliko je realna priča da će se atlanska opet tržiti po 40kn….

Moderatora treba zabranit!!!


No, moze se pokazati da s obzirom na buduce poslovne okolnosti, sam poslovni model vise nece biti odrziv … i onda dolazimo do ‘eliminacijske vrijednosti’ , kao rezervne valuacije, naime koliko vrijedi imovina – obaveze (u grubo) ako se imovina firme proda, obaveze podmire i dionicari isplate. Ako se ne varam, s obzirom na zadnju bilancu, to je nesto preko 1000 kn po dionici. S time da vjerojatno ‘neke’ stavke (brodovi) danas vrijede manje nego su u bilanci. Te takodjer treba imati na umu da eliminacija vjerojatno nije moguca zbog interesa uprave, ostalih stakeholdera i slicno.

Znaci pravo pitanje je mozda: da se danas osniva ta ista firma, da dodje buduca uprava s poslovnim planom, poslovnim odnosima (veze, ugovori, znanje, mogucnoscu regrutiranja zaposlenika) ali bez novca, da li biste uplatili po 1000 kn po dionici da kupe sve sto sada imaju u bilanci (neto) i porenu biznis?

to ti uopce nije pravo pitanje, nego je zapravo obicna besmislica i produkt dosta rasirenog stava po Hrvatskoj da su ekonomija & poduzetnistvo jednako knjigovodtstvu & racunovodstvu.

U toj tvojoj hipotetskoj startup kompaniji zaboravija si vrijednost ugleda i stecenih pozicija na trzistu i sektoru koje jedna kompanija ka Atlantska ima nakon 50+ godina poslovanja.

Ta vrijednost je realna i visoka, iako je nema medju knjigovodstvenim stavkama.

Usput, zbog cega poslovni model Atlantske d.d ne bi bija odrziv?!
Koja je to greska u njenom poslovnom modelu koja bi uzrokovala njegovu daljnju neodrzivost?
Mores to malo objasnit?


koliko je realna priča da će se atlanska opet tržiti po 40kn….

Isto koliko je realna da će se opet tržiti po 3800…

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"

New Report

Close