ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 21.09.2024. u 00:07
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
48,05
45.458
946
47,60
48,80
-2,06%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

@gardist

Međutim, u novonastalim okolnostima gdje će dobro trebati odvagati uporabu raspoloživog keša držim uputnim da se Uprava za 2008 odrekne prava na nagradu (po Statutu 3-4% dobiti), jer bi oni podjelili oko 5 miljuna dolara, pa predlažem da se ti novci (i ne sam ti) raspodjele kroz dividendu svim dioničarima, kako bi dioničari profitirali po načelu "svima, a ne samo njima" (ideološki sam desničar pa ne izvodite krive zaključke). Dobit ove godine rezultat je spleta tržišnih okolnosti i nema veze sa (ne)sposobnošću Uprave, baš kao što ni sadašnja jako niska razina BDI nema veze sa kap.Jerkovićem i co., stoga im nećemo od plaće odbijati ako "proizvedu" mali gubitak u 2009, posebno ako uračunaju visoku amortizaciju (čitaj skrivanje dobiti) kao što je običaj u tom brodaru.

ovome bi se oni sami trebali sjetiti ako se osijećaju bar malo moralni u ovom trenutku. mogli bi se ugledati na one japance što se odrekli i plaća i premija dok se firma ne izvuče iz krize, ako imaju bar malo obraza,a ne podijeliti sebi toliku dobit kad već ona nije ostvarena njovom mudrošću i vizionarstvom, nego spletom okolnosti na svijetskom tržištu kad su vozarine bile visoke za svakoga…..

nece sljedece godine biti nikakve dividende ako se ostvari ono sto je kapetan govorio da nece dobiti kredit za novogradnje…

ne znam što reći ovima koji su u gubitku 50%, 60%…. , bez CASH-a, i još u marginu. naime dugo sam izbjegavao ovu dionicu zbog velikih oscilacija u njenoj cijeni, ali obzirom da krv nije voda, a pohlepa za brzom zaradom nadjača razum, početkom godine i prvog većeg pada rasprodah portfelj i uletjeh u ATPL sa pola love. bilo je ulaza na 2500, 3000, 3300, 2000, sve u svemu pozitivna nula prije ovog kraha. izašao sam pravodobno na oko 3000 ( intuicija,) u valu oporavka nakon korekcije početkom godine, i od tada ponovo postepeno ulazim na 2500 (10), 2000 (15), 1500 (20), 1000 (30), trenutno prosjek cca 1500, imam još spremno dosta novaca za eventualni dokup na 500-600 kn tu kupujem 50 dionica ili ako dođe do potopa još za 100-120 kom. ne brine me uopće cijena dionice, hoće li gore ili dolje. inače nemam pojma o stručnim analizama, ali neke stvari oko trenutnog stanja na burzi su i laiku koji se zna služiti PC-om i mrežom više nego očite. ako sam negdje pogriješio molim da me stručniji isprave

ja dajem svoje pare na 770

nije bitno dal dobis pare na racun, glavno da prikazes dobit, kuš ne!





Ljudi moji, ovo nisu ciklicke krize brodarstva. Ovo ce se rijesiti (oporavak brodara i banaka) ili ce otici sve lijepo u krasan q. A tada ce zeko nocima traziti svoju mater….
Puka bi da se nisam javio… mogao bi jos pisti lancuna i lancuna ali dajte malo razmislite sto ce se zbiti sa svjetskim gospodarstvom opcenito, ako su brodari jel, u tako gadnoj krizi….


Veceras sam pricao sa kolegom iz bijela svijeta. Danas su u firmi imali brainstorm. Oni vjeruju da je glavna prepreka oporavka bankarske garancije za terete. Tereti leze i skupljaju prasinu u nemogucnosti da se pomaknu. Smatraju da ce ako se brzo rjesi taj problem preokret biti strelovit, otici neko vrijeme snazno gore a onda se stabilizirati na nekakvom srednjem nivou jer je slowdown svjetske ekonomije evidentan.[/quote]

Ovo je bit problema slažem se 100%

IMT?


ne znam što reći ovima koji su u gubitku 50%, 60%…. , bez CASH-a, i još u marginu. naime dugo sam izbjegavao ovu dionicu zbog velikih oscilacija u njenoj cijeni, ali obzirom da krv nije voda, a pohlepa za brzom zaradom nadjača razum, početkom godine i prvog većeg pada rasprodah portfelj i uletjeh u ATPL sa pola love. bilo je ulaza na 2500, 3000, 3300, 2000, sve u svemu pozitivna nula prije ovog kraha. izašao sam pravodobno na oko 3000 ( intuicija,) u valu oporavka nakon korekcije početkom godine, i od tada ponovo postepeno ulazim na 2500 (10), 2000 (15), 1500 (20), 1000 (30), trenutno prosjek cca 1500, imam još spremno dosta novaca za eventualni dokup na 500-600 kn tu kupujem 50 dionica ili ako dođe do potopa još za 100-120 kom. ne brine me uopće cijena dionice, hoće li gore ili dolje. inače nemam pojma o stručnim analizama, ali neke stvari oko trenutnog stanja na burzi su i laiku koji se zna služiti PC-om i mrežom više nego očite. ako sam negdje pogriješio molim da me stručniji isprave

Dijelim tvoje mišljenje… jer, usput, i ovo s drugim dionicama nema veze s mozgom; ali ja uvijek kažem da "nije svako zlo za zlo", dapače… zlo je pripušteno radi većeg dobra! [wink]

Artificial Intelligence stands no chance against Natural Stupidity.



Ha, ko piše gluposti vidjet ćete na cijeni ATPL u slijedećim tjednima…
ATPL sam kupio po 2,300 a prodao po 1,800 i 1,300. Bit će mi drago čuti vaše mišljenje kad ću se opet nakrcavat po 5xx [lol]

Je, baš u sljedećim tjednima po objavi izvješća. Taman tad na cijeni od 500 kn P/E će biti 0,75 a MCAP u vrijednosti jednog broda koji im stiže krajem sljedeće godine. Ah, da … prije njega stižu još četiri….
[/quote]

Poštovani kolega!
Izuzetno cijenim Vas i Vaše uvijek inteligentne i argumentirane postove no ponekad, možda više u ljutnji jer se Vaša najdraža dionica ruši ko kula od karata, reagirate malo preoštro. Priznajem da nisam stručnjak što se tiče brodarstva ali imam iskustva trgujući na burzi još od 1995 u Varaždinu. Vjerojatno se ne sjećate krize koja je bila negdje 1997. kada je Tuđman na saboru HDZ-a izgovorio gomilu nebuloza da bi se u slijedećih mjesec dana HR burze srozale za 80%? Vidite, i tada sam recimo Kraš odmah prodao po 100 kn minusa za 390 jer je već za tjedan dana vrijedio 70 kuna. To mi iskustvo dobro dolazi sada kad prepoznajem istu situaciju.
I dalje tvrdim da je će ATPL po 3Q možda malo i porasti ali je u kratkom vremenu i dalje vidim na cca 500 kn ako ne i niže.

Poštovanje i sretno!

Tri su uvjeta potrebna da bi čovjek bio sretan: biti budala, egoist i zdrav; Ali, ako vam nedostaje prvi, sve je izgubljeno!


…Teško će i 900 probiti taman da svaki dan pišu po novinama i blate vlastitu firmu i cijeli sektor. [thumbsup]

Probit će ona i 800 i to danas,nažalost,ne zbog nje same nego cjelokupnog tržišta.Futuresi -6%.

bit će bolje................

Ajde više stjeraje ju u blokadu pobogu a ne ovako plesat na – 10,00 %………
[bye]

Burza je kocka, ma koliko mi šutjeli o tome........

još malo i evo nas u blokadi [sad]

najbolje je u ovom trenutku prestati kupovati. Pa makar bila i 500 kn ne treba kupovati. Neka propadnu svi fondovi i njihovi menađeri.

Wile E. Coyote: Carnivorous Vulgaris; Apetitius Giganticus; Eatius Birdius

a jebga ja kupio tik pred blokadu [embarass] ,sto nisi rekao prije

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada

Blokada.

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"

New Report

Close