ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 21.09.2024. u 00:14
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
48,05
45.458
946
47,60
48,80
-2,06%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

…Teško će i 900 probiti taman da svaki dan pišu po novinama i blate vlastitu firmu i cijeli sektor. [thumbsup]

Hvala Duser..to je to!

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


Čini mi se da je Varga Polančecov čovjek jer su iz istog sela, pa se uklopio u kampanju rušenja brodara, tj. brodogradilišta. Al mislim ko će slušat Vargu, baš kao što ste rekli, jednostavno – Nema pojma.

Ko hoće nek sluša Vargu, ja ću Economoua koj veli je rast vozarina vrlo izgledan, iako je i on stari muljator.


Topalove ovo je ipak globalni problem i lokalne teorije zavjere nisu realne.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

ksafiric*

dana bi mogla probiti i 800 a kamoli 900…

p.s. imam atpl i ostajem tu…ali prosjek mi je ispod 1000

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

nijemci i englezi u minusu od 5%…
sva sreća što je barem jednom matematika na strani dioničara. naime, sva sreća da kad dionica pada 20 dana svaki dan 6% to 21 dan nije 120% gubitka 🙂



Laički gledano..mi ..obzirom na cijene i stanje BDI indexa danas…sa svojim brodarima a naročito
ATPL.. stojimo fenomenalno..moj minus na ovoj dionici je očajan..ali smatram da je ovo
predobra cijena…nek ide i dole..ništa zato..
ne mogu nigdje naći mali grafikon ULASKA DIONIČARA u postocima cijena ATPL..koji je
izradio jedan kolega..iz njega se točno vidi ova potpora na 850 kn ..kada je ovu dionicu
kupovala velika masa investitora…..velik dio fondova prilikom isplate udjela ju je i prodavao..
što smo svi vidjeli..pa ja ne vidim nikakav problem sa cijenom i stanje BDI- osim što se
povremeno može desiti da cijena PROPADNE uslijed panične prodaje..što je trenutno loše stanje
i ne bi smjelo utjecati na naše odluke o kupnji…tu negdje..
Moramo biti zadoboljni stanjem kod naših brodara ….. i strpljivo čekati.

ovo trebaš?
(od 1.1.2005 do danas)
[/quote]

duser, sjajan si sa tim grafovima, excelima, dijagramima…

thx!



Da je izasao na vrijeme, zar se ne bi dogodilo ono o cemu tu strucnjaci pricaju – redefiniranje ugovora na "trzisnu vrijednost"?

Kad oni izadju, vidjet cemo sto ce se zbiti. Meni se samo ne svidja sto tu svi tupe o brodarskoj krizi. Ljudi moji, ovo nisu ciklicke krize brodarstva. Ovo ce se rijesiti (oporavak brodara i banaka) ili ce otici sve lijepo u krasan q. A tada ce zeko nocima traziti svoju mater….

Puka bi da se nisam javio… mogao bi jos pisti lancuna i lancuna ali dajte malo razmislite sto ce se zbiti sa svjetskim gospodarstvom opcenito, ako su brodari jel, u tako gadnoj krizi….


Veceras sam pricao sa kolegom iz bijela svijeta. Danas su u firmi imali brainstorm. Oni vjeruju da je glavna prepreka oporavka bankarske garancije za terete. Tereti leze i skupljaju prasinu u nemogucnosti da se pomaknu. Smatraju da ce ako se brzo rjesi taj problem preokret biti strelovit, otici neko vrijeme snazno gore a onda se stabilizirati na nekakvom srednjem nivou jer je slowdown svjetske ekonomije evidentan.
[/quote]

Još prije pola godine ogromna večina analitičara predviđala je za brodare stabilnu 2009. sa prosjekom BDI od 6500. Financijska kriza i posebno moćna "ekipa" sa FFA, uz bojkot brazilske robe od strane kineza, te pad cijene čelika i problemi sa kineskim izvozom odradili su svoje i sad smo tu gdje smo. Ne očekujem nikakav brzi i visoki rast, no stabilizaciju na BDI od 3500-4500 nakon izbora u USA držim realnim scenarijem, i to bi me potpuno zadovoljilo. U slučaju pobjede Obame i nešto više, jer "svaka nova metla dobro mete".
Nego kako vidim da su rasprave konačno postale zanimljivije i kvalitetnije, ne odnose se isključivo na dnevno trgovanje, pa mi dopustite par riječi i o ponašanju Uprave. Governor je svojedobno jako napao gospara Lonzu poradi prodaje dionica i ja sam ga uzeo u obranu, jer ne vidim problem što netko, pa i član Uprave kupuje ili prodaje dionice ATPL, to je njegova privatna stvar. Međutim, u novonastalim okolnostima gdje će dobro trebati odvagati uporabu raspoloživog keša držim uputnim da se Uprava za 2008 odrekne prava na nagradu (po Statutu 3-4% dobiti), jer bi oni podjelili oko 5 miljuna dolara, pa predlažem da se ti novci (i ne sam ti) raspodjele kroz dividendu svim dioničarima, kako bi dioničari profitirali po načelu "svima, a ne samo njima" (ideološki sam desničar pa ne izvodite krive zaključke). Dobit ove godine rezultat je spleta tržišnih okolnosti i nema veze sa (ne)sposobnošću Uprave, baš kao što ni sadašnja jako niska razina BDI nema veze sa kap.Jerkovićem i co., stoga im nećemo od plaće odbijati ako "proizvedu" mali gubitak u 2009, posebno ako uračunaju visoku amortizaciju (čitaj skrivanje dobiti) kao što je običaj u tom brodaru.
Tech, slažem se za Zagreb i Pracat te vjetnamce, ne bi imao ništa protiv da ih preuzmu 2010, to bi bilo just in time, no što ćeš we are all in the same boat.
[tongue]


ksafiric*

dana bi mogla probiti i 800 a kamoli 900…

p.s. imam atpl i ostajem tu…ali prosjek mi je ispod 1000

…nadam se da griješiš…za dobro svih nas. I one u dionicama i one u kešu.



Čini mi se da je Varga Polančecov čovjek jer su iz istog sela, pa se uklopio u kampanju rušenja brodara, tj. brodogradilišta. Al mislim ko će slušat Vargu, baš kao što ste rekli, jednostavno – Nema pojma.

Ko hoće nek sluša Vargu, ja ću Economoua koj veli je rast vozarina vrlo izgledan, iako je i on stari muljator.


Topalove ovo je ipak globalni problem i lokalne teorije zavjere nisu realne.
[/quote]
Nisam mislio na zavjeru protiv globalnog brodarskog biznisa nego protiv naše brodogradnje.


Međutim, u novonastalim okolnostima gdje će dobro trebati odvagati uporabu raspoloživog keša držim uputnim da se Uprava za 2008 odrekne prava na nagradu (po Statutu 3-4% dobiti), jer bi oni podjelili oko 5 miljuna dolara, pa predlažem da se ti novci (i ne sam ti) raspodjele kroz dividendu svim dioničarima, kako bi dioničari profitirali po načelu "svima, a ne samo njima" (ideološki sam desničar pa ne izvodite krive zaključke). Dobit ove godine rezultat je spleta tržišnih okolnosti i nema veze sa (ne)sposobnošću Uprave, baš kao što ni sadašnja jako niska razina BDI nema veze sa kap.Jerkovićem i co., stoga im nećemo od plaće odbijati ako "proizvedu" mali gubitak u 2009, posebno ako uračunaju visoku amortizaciju (čitaj skrivanje dobiti) kao što je običaj u tom brodaru.

Kad malo bolje razmislim njima zapravo i paše što niža cijena dionice uz paralelno prikazanu maximalno neto dobit. Naime… s tih par % bonusa od ukupne dobiti koje imaju po dekretu ( koja će za 2008 bit dobrih cca 750 milja kuna, ako ne i više), a to je onda cca 25 milja kuna, mogu puno više dionica sebi sliti na account. Tim tragom, možda ni ne čudi Jerkovićevo ili Lonzino pojavljivanje u medijima sa down sentimentom. Ako gledaju na full duge staze i osobne interese (što i čine) njima ovo izrazito paše. Jebe se njima za trenutnu cijenu dionice i image firme. Pa nisu oni Jure Radić. Neznam… samo razmišljam na glas. Uff što bi volio da neki velki igrači izbace ponudu za preuzimanje (puste želje) pa da im se gaće useru. Uzimajući u obzir prosječni mind set i vremenski horizont ulagača na ZSE, ovo bi u ovom trenutku otišlo ća po 2K u 5 minuta. Pitam se što bi onda Jerko i Lonza…[lol] Podržavam prijedlog o raspodjeli dobiti, kad je ono skupština? [smiley]

I'LL BE BACK



ksafiric*

dana bi mogla probiti i 800 a kamoli 900…

p.s. imam atpl i ostajem tu…ali prosjek mi je ispod 1000

mi

…nadam se da griješiš…za dobro svih nas. I one u dionicama i one u kešu.
[/quote]
[bye] [bye]obrisao mi vjeko jutrašnji spot s današnnjim scenarijom, , slutnje su mi skroz loše

samo bih pitao trenera :where is the defence??

KADA NARASTEM BIT ČU BROKER

New Report

Close