ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 20:30
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
48,05
45.458
946
47,60
48,80
-2,06%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Da probam prognozirat………
ATPL sutra na 1070 .zasto…ima jedan GAP koji se teba popuniti…
nadam se da ne ispadam o druker…. [tongue] nije mi to cilj…
da je ovo druk reko bi ide na 1500….heheh da mogu izac sa 0
Puno toga nema smisla Governor…kako za JDPL tak ni za ATPL a ni za TNPL ( ciji indexi rastu )
no eto…lose stanje u svijetu ( americki problemi + njihova losa FI —–PADAJU ) uzasno utjece na nas ( amerika daleko od nas + dobra FI —- PADAMO????? ) a kad tome dodas nepromisljene izjave celnog covjeka odlicnog brodara dobis………
PROVALIJU IZ KOJE JE TESKO IZAC

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.

Ma zdravo da zdravije ne može biti!
Handrid za ovo!




Izgleda da fondovi žele ATPL na nižim razinama od ovih, guraju je neprekidno od preko 2000 kn. Mirovinske fondove ne zanima ATPL i svaka obrana ( kroz ovih nekoliko zadnjih dana ) traje pre kratko za neku stabilizaciju ili čak oporavak. Nadajmo se da će se uskoro formirati razina na kojoj će se uključiti veći broj ulagača koji su spremni na ulaganje u ATPL.

Mirovinci su kupovali na 3300 početkom godine, zašto bi ih sad interesirala dionica na 900 [tongue]
Inače, kad je ATPL 31.1.2005. dosegla 900 kuna bila je slabašna tvtka sa starom isluženom flotom, a danas je to uspiješan holding (doduše ne u formalnom smislu) sa diversificiranom strukturom usluga (bulk, heavy lift, hoteli, avioni). Da su jači samo za Imperijal i Libertas ne bi bila mala razlika, a ne zaboravi da su Zagreb i Pracat "sutra" u floti sa rješenom financijskom konstrukcijom. Današnja ATPL je svijetlosnim godinama iznad one iz siječnja 2005.
[/quote]
Gardist u ovom trenutku bi volio da Zagreb i Pracat dolaze 2010 nego u Sjecnju. Da je Zagreb izasao na vrijeme imao bi ugovor koji je sada dream. Ovako bit ce dobra i pozitivna nula.
[/quote]

Da je izasao na vrijeme, zar se ne bi dogodilo ono o cemu tu strucnjaci pricaju – redefiniranje ugovora na "trzisnu vrijednost"?

Kad oni izadju, vidjet cemo sto ce se zbiti. Meni se samo ne svidja sto tu svi tupe o brodarskoj krizi. Ljudi moji, ovo nisu ciklicke krize brodarstva. Ovo ce se rijesiti (oporavak brodara i banaka) ili ce otici sve lijepo u krasan q. A tada ce zeko nocima traziti svoju mater….

Puka bi da se nisam javio… mogao bi jos pisti lancuna i lancuna ali dajte malo razmislite sto ce se zbiti sa svjetskim gospodarstvom opcenito, ako su brodari jel, u tako gadnoj krizi….

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje


Kad smo već kod pupušivanja na ATPL, evo i mog "križnog puta"…

1. Prije nego je izglasano povjerenje u USA senatu uzeh si margin založivši prvoklasne dionice (ne sve) koje sam posjedovao jer brate mili pa cijena od 1900 kn je bila prava poslastica naspram cijene od 2600 po kojoj sam prvotno kupio…, i naravno natovario sam se svinjski po 1900 kn….

2. Povjerenje je izglasano i gle naopako sve zarokalo do besvjesti pa i APTL "lagano" u ta dva dana sve do 11xx (legendarni četvrtak i petak), naravno da nisam reagirao jer sam mislio da će se oporaviti, no margin je pritisao i morao sam ubacivati ostatke dobrih dionica da pobjegnem od margina…, na kraju kad je došlo na 11xx morao sam prodati i dosta ATPL….

3. Eto sad sam u dobrom kešu i sada ciljam dalje (od margina sam poooodaleko) i ajd da opet ubodem ATPL (ali sada u famoznom oporavku po 1350 kn) i ide to brate gore pa u famozni petak (prije izlaska još "famoznijih" vijesti u jutarnjem listu) kupih još malo po 1400 i onda mrak….
Vjerujte mi imao sam noćne more preko vikenda…, nisam bio sav svoj…, svašta sam pomišljao…

I naravno famozno 4.poglavlje

4. Oporavak se ne nazire i nastupa totalna rasprodaja jer je margin još više stegnuo i bježim u keš – jučer po 1010 i danas po 937….

Sad sam u kešu, popušio sam cca 80-tak tisuća za nepunih mjesec dana…
Da se utješim ošo sam u China-shop i kupio si mont-prsluk za 99 kn i od sada burzu samo gledam, ne diram…, jer mi treba porast od nekih 70% da izbrišem ovu avanturu i iziđem blizu pozitivne nule….

Primam recepte za oporavak na private….

Ima li tko jači…. [cry]

u istim smo govnima…..ja u minusu 145000 ili 66 %…….ulaz 2800…..da si jaja odgrizem


Da je izasao na vrijeme, zar se ne bi dogodilo ono o cemu tu strucnjaci pricaju – redefiniranje ugovora na "trzisnu vrijednost"?

Kad oni izadju, vidjet cemo sto ce se zbiti. Meni se samo ne svidja sto tu svi tupe o brodarskoj krizi. Ljudi moji, ovo nisu ciklicke krize brodarstva. Ovo ce se rijesiti (oporavak brodara i banaka) ili ce otici sve lijepo u krasan q. A tada ce zeko nocima traziti svoju mater….

Puka bi da se nisam javio… mogao bi jos pisti lancuna i lancuna ali dajte malo razmislite sto ce se zbiti sa svjetskim gospodarstvom opcenito, ako su brodari jel, u tako gadnoj krizi….


Veceras sam pricao sa kolegom iz bijela svijeta. Danas su u firmi imali brainstorm. Oni vjeruju da je glavna prepreka oporavka bankarske garancije za terete. Tereti leze i skupljaju prasinu u nemogucnosti da se pomaknu. Smatraju da ce ako se brzo rjesi taj problem preokret biti strelovit, otici neko vrijeme snazno gore a onda se stabilizirati na nekakvom srednjem nivou jer je slowdown svjetske ekonomije evidentan.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"



Da je izasao na vrijeme, zar se ne bi dogodilo ono o cemu tu strucnjaci pricaju – redefiniranje ugovora na "trzisnu vrijednost"?

Kad oni izadju, vidjet cemo sto ce se zbiti. Meni se samo ne svidja sto tu svi tupe o brodarskoj krizi. Ljudi moji, ovo nisu ciklicke krize brodarstva. Ovo ce se rijesiti (oporavak brodara i banaka) ili ce otici sve lijepo u krasan q. A tada ce zeko nocima traziti svoju mater….

Puka bi da se nisam javio… mogao bi jos pisti lancuna i lancuna ali dajte malo razmislite sto ce se zbiti sa svjetskim gospodarstvom opcenito, ako su brodari jel, u tako gadnoj krizi….


Veceras sam pricao sa kolegom iz bijela svijeta. Danas su u firmi imali brainstorm. Oni vjeruju da je glavna prepreka oporavka bankarske garancije za terete. Tereti leze i skupljaju prasinu u nemogucnosti da se pomaknu. Smatraju da ce ako se brzo rjesi taj problem preokret biti strelovit, otici neko vrijeme snazno gore a onda se stabilizirati na nekakvom srednjem nivou jer je slowdown svjetske ekonomije evidentan.
[/quote]

Yep! Radi kreditne kontrakcije su bez casha, a bez casha su ko bez zraka.. udarac u pleksus.. šta god radio moraš stati dok ne dođeš do daha, potom nastaviš opet dalje o svom poslu, kao da se (skoro) ništa nije desilo.. samo mali slowdown Kine i nešto niže vozarine. Panamaksi u 2009 na 25-30.000, USD oko 5kn i ja sretan. Eto, samo scenarij mog novog filma, al ne znam hoću dobit uporabnu dozvolu za početak snimanja.

Naravno, ne zanosit se optimizmom i idejama o dnu.. Dno ne postoji, nešto casha uvijek imati, ovo je još uvijek nož koji pada. Nemojte hvatati, al pokušajte ga usporiti. Uostalom, ovisno o vlastitim preferencama. Tko je malo popušio nek hvata na 900 ..al nek izađe vani, da ne puši unutra. Hm, pušiš i unutra i vani?! .. ‘noć! :):


Veceras sam pricao sa kolegom iz bijela svijeta. Danas su u firmi imali brainstorm. Oni vjeruju da je glavna prepreka oporavka bankarske garancije za terete. Tereti leze i skupljaju prasinu u nemogucnosti da se pomaknu. Smatraju da ce ako se brzo rjesi taj problem preokret biti strelovit, otici neko vrijeme snazno gore a onda se stabilizirati na nekakvom srednjem nivou jer je slowdown svjetske ekonomije evidentan.

Vidim da se slazemo oko srzi problema. Ja iskreno navijam za ovaj gore naveden scenario – da se rijesi ovaj problem i to brzo. U suprotnom, zeko ce nocima traziti svoju mater, jer ce se urusiti cijeli svjetski trzisni mehanizam (koji je baziran na kreditima, makar i kratkorocnim – dok se ne preuzme teret).

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje




Pad brodara realan, ako ne i nedovoljan

Vaš link


kaze onaj koji je kupovao Badel po 800 pa se sad tuzi sa gazdom da nevalja firma.
I onaj koji je procijenio PTKM na 450 pa je pordavao za mjesec dana na 280
I onaj koji je ulazio u MIV po 10000 pa je sad na 2000 i nema 9.9% vlasnistva pa se i tamo tuzi..

Bravo Varga, svaka ti dala…

[/quote]

Kupovao je on i ATPL na ‘finoj cijeni’ od prije nekoliko mjeseci… 11 000 komada…
[/quote]

Čini mi se da je Varga Polančecov čovjek jer su iz istog sela, pa se uklopio u kampanju rušenja brodara, tj. brodogradilišta. Al mislim ko će slušat Vargu, baš kao što ste rekli, jednostavno – Nema pojma.

Ko hoće nek sluša Vargu, ja ću Economoua koj veli je rast vozarina vrlo izgledan, iako je i on stari muljator.

preživit će atpl sve ovo,i na kraju se poput fenixa izdignit iz pakla,ali do pakla imamo još nekih 20-30%,ja sam 13 puta ulazio i izlazio iz atpl,5 puta sam zaradio,a 8 puta sam izgubio,evo me opet,ušao na 1040,00 i jučer na 921,00-..

Laički gledano..mi ..obzirom na cijene i stanje BDI indexa danas…sa svojim brodarima a naročito
ATPL.. stojimo fenomenalno..moj minus na ovoj dionici je očajan..ali smatram da je ovo
predobra cijena…nek ide i dole..ništa zato..
ne mogu nigdje naći mali grafikon ULASKA DIONIČARA u postocima cijena ATPL..koji je
izradio jedan kolega..iz njega se točno vidi ova potpora na 850 kn ..kada je ovu dionicu
kupovala velika masa investitora…..velik dio fondova prilikom isplate udjela ju je i prodavao..
što smo svi vidjeli..pa ja ne vidim nikakav problem sa cijenom i stanje BDI- osim što se
povremeno može desiti da cijena PROPADNE uslijed panične prodaje..što je trenutno loše stanje
i ne bi smjelo utjecati na naše odluke o kupnji…tu negdje..
Moramo biti zadoboljni stanjem kod naših brodara ….. i strpljivo čekati.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!



Kad smo već kod pupušivanja na ATPL, evo i mog "križnog puta"…

1. Prije nego je izglasano povjerenje u USA senatu uzeh si margin založivši prvoklasne dionice (ne sve) koje sam posjedovao jer brate mili pa cijena od 1900 kn je bila prava poslastica naspram cijene od 2600 po kojoj sam prvotno kupio…, i naravno natovario sam se svinjski po 1900 kn….

2. Povjerenje je izglasano i gle naopako sve zarokalo do besvjesti pa i APTL "lagano" u ta dva dana sve do 11xx (legendarni četvrtak i petak), naravno da nisam reagirao jer sam mislio da će se oporaviti, no margin je pritisao i morao sam ubacivati ostatke dobrih dionica da pobjegnem od margina…, na kraju kad je došlo na 11xx morao sam prodati i dosta ATPL….

3. Eto sad sam u dobrom kešu i sada ciljam dalje (od margina sam poooodaleko) i ajd da opet ubodem ATPL (ali sada u famoznom oporavku po 1350 kn) i ide to brate gore pa u famozni petak (prije izlaska još "famoznijih" vijesti u jutarnjem listu) kupih još malo po 1400 i onda mrak….
Vjerujte mi imao sam noćne more preko vikenda…, nisam bio sav svoj…, svašta sam pomišljao…

I naravno famozno 4.poglavlje

4. Oporavak se ne nazire i nastupa totalna rasprodaja jer je margin još više stegnuo i bježim u keš – jučer po 1010 i danas po 937….

Sad sam u kešu, popušio sam cca 80-tak tisuća za nepunih mjesec dana…
Da se utješim ošo sam u China-shop i kupio si mont-prsluk za 99 kn i od sada burzu samo gledam, ne diram…, jer mi treba porast od nekih 70% da izbrišem ovu avanturu i iziđem blizu pozitivne nule….

Primam recepte za oporavak na private….

Ima li tko jači…. [cry]

u istim smo govnima…..ja u minusu 145000 ili 66 %…….ulaz 2800…..da si jaja odgrizem
[/quote]

ih, ti si bebač naspram mene. i ja bih crkao da barem dio refleksije ne obznanim, makar na forumu. in vivo se ne družim sa ljudima svojih interesa, pa moram barem ovdje nešto reći.
iako imam i hrpetinu ostalih čudesa koje su roknule tako da se neću oporaviti do smaka svita (jedino me to može i oporaviti), nekako me ta atlanska najviše žulja. kad je roknula na 1100 kupio sam malo dioničica da si smanjim ulaz od 2700. sve skupa mi je ulaz 1400, ni manje ni više nego 60% dionica mora narasti da bih se napio od sreće što sam na nuli.
htjedoh uzeti ja i margin kad sam je vidio na 1100, no zera mudrosti&pameti je ostala.
čini mi se da će ovim ritmom dividenda nadjačati dionicu. u ovih 10 mjeseci nema 3 kontinuirana dana da je crobex u plusu. realno (ne mogu o atlanskoj a da ne spomenem crobex i prospoekciju), nema šanse da se oporavim u idućih 5 godina. naime, oni koji bi se sada ukrcavali bili bi bogati za npr 3 godine (uz pretpostavku skorašnjeg svršetka recesije) kad bi meni nula bila na vidiku. nekako mi je premalen period za izranjanje/bogaćenje skorojevića.
barem tako praksa dokazuje. jednostavno, nakon što sam iz ulagača prešao u špekulante i time zaradio mrvice a na koncu izgubio pekaru, novopristiglu neku lovu ni u snu na namjeravam utući u dionice.
gledam burzu, pa nekoliko dionica svega u plusu. i to famozni punt koji u pozitivnu blokadu ulazi sa 200 kn prometa i slične dionice. ne posluju sve firme sa gubitkom iako im se dionica strmocrobexnuje iz sekunde u sekundu i to je u principu jedino pozitivno. došlo je do toga da sam presretan kad nismo više od 2% u minusu. dnevno, dakako. to me tješi. jednog dana će vjerojatno netko i unovčiti moje dionice. hoću-neću, moram čekati recovery. možda nisam izgubio novac (na kraju krajeva), ali sam izgubio vrijeme, život…
razmišljam o oporuci, ali nemam kome ostaviti.


Laički gledano..mi ..obzirom na cijene i stanje BDI indexa danas…sa svojim brodarima a naročito
ATPL.. stojimo fenomenalno..moj minus na ovoj dionici je očajan..ali smatram da je ovo
predobra cijena…nek ide i dole..ništa zato..
ne mogu nigdje naći mali grafikon ULASKA DIONIČARA u postocima cijena ATPL..koji je
izradio jedan kolega..iz njega se točno vidi ova potpora na 850 kn ..kada je ovu dionicu
kupovala velika masa investitora…..velik dio fondova prilikom isplate udjela ju je i prodavao..
što smo svi vidjeli..pa ja ne vidim nikakav problem sa cijenom i stanje BDI- osim što se
povremeno može desiti da cijena PROPADNE uslijed panične prodaje..što je trenutno loše stanje
i ne bi smjelo utjecati na naše odluke o kupnji…tu negdje..
Moramo biti zadoboljni stanjem kod naših brodara ….. i strpljivo čekati.

ovo trebaš?
(od 1.1.2005 do danas)

Heaven or Las Vegas

New Report

Close