ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 18:36
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
48,05
45.458
946
47,60
48,80
-2,06%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

eto nas još malo, pa smo na 1945. kreće zadnje čiščenje okupatora te krećemo u izgradnju

http://www.mojedionice.com/fund/dionica.aspx?sifSim=TNPL-R-A

(P)ostao san dugoročni dokupljivač


Pad brodara realan, ako ne i nedovoljan

Vaš link


http://www.index.hr/vijesti/clanak/ivo-pukanic-ubijen-bombom-u-automobilu/407017.aspx

(P)ostao san dugoročni dokupljivač



kako su krenuli brodari vani

ima neko link

Voila Monsieurs

Tres Bien.
[/quote]

šta reći za USA brodare , jedna riječ katastrofa !

Vaš link

mogao bi varga prije dobit radnu knjizicu od kd-a nego sto doceka atpl na razini koju prizeljkuje..

[i][b]Stvarnost - iluzija izazvana pomanjkanjem alkohola[color=yellow][/color][/b][/i]

To nisu USA brodari, to su Greek brodari [smiley]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 


Moze li netko upucen dati P/E, P/S i EPS Atlantske tonidbe na ovoj cijeni?
Usput, na koliko se procjenjuje imovina?
Hvala unaprijed.

[img]http://i71.servimg.com/u/f71/13/01/91/22/atpl_f10.png[/img]

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off


eto nas još malo, pa smo na 1945. kreće zadnje čiščenje okupatora te krećemo u izgradnju

Vidi ovog ?????????Luđi od mene,a ja moderiran.
Kad sam bio napisao da bi mogli uzimat ATPL na 500 smijali se,jebiga nije smjesno.
Ukoliko i padne tako nisko ,ko zna dal cu kupovat ????????
Mislim da je Romska zajednica zadovoljna propadanjem brodarske industrije..kad Romi i otpusteni menageri navale na staro zeljezo bice GADNOOOOOO.
Ne smijem se nikom al ko je.. menagere
ej ,moderator jesi li ti sljep pored oba oka ??????? jel vidis kako ljepo pisem,daj me odmoderiraj,nisu ovo sigurna vremena………….hihihihiihiihihhihi

Ako me nema ,znaci da nisam tu.


mogao bi varga prije dobit radnu knjizicu od kd-a nego sto doceka atpl na razini koju prizeljkuje..

Varga je neozbiljan analitičar. On priča o odnosu na ATH.Strani brodari su se tržili na 1,4 NAV,a Atlantska na polovinu NAVa.Logično je da bi oni trebali više padati od ATPL,a svaki priučeni
analitičar vrlo lako može utvrditi da je od početka godine ATPL pala za dvadesetak posto više od stranih brodara,te da je diskontirana u odnosu na strance više nego na poćetku godine.

Uzimajući i tečaj US$ i blizu 30%

Pa 600 kn dobiti za tri kvartala,nije li to P/E 1,53 za ovu godinu.Nadajmo se da će biti nešto dobiti i u
zadnjem kvartalu.
a u toku ove godine je ostvarila /4Q 2007 i prva tri kvartala 2009/ preko 800 kn,a sada je četiri puta
jeftinija.

Mislim da je ATPL u ovu jednu godinu ostvarila veću dobit nego sva turistička poduzeća koja
KD Viktoria ima u svom portfelju.Pa koliko bi oni trebali pasti.Jer ni do sada nisu zarađivali ,a sada
i turizmu slijedi kriza.Turizam je u krizi i bez krize.

Ozbiljan analitičar bi trebao i ozbiljno analizirati.U biti njih i ne treba slušati,ali efekt radio Mileve
ipak treba uzeti u obzir pri donošenju odluka.

Gosp. Varga to normalno priča jer svi analitičari su kad je Atlanska bila po 3500KN pisali su da je pdcijenjena i da je treba kupovati, jer su sami htjeli prodati, sada kada pak žele sami kupiti, normalno je da pričaju da je Atlanska precijenjena. To liči na ništa drugo nego na drukanje.



Izgleda da fondovi žele ATPL na nižim razinama od ovih, guraju je neprekidno od preko 2000 kn. Mirovinske fondove ne zanima ATPL i svaka obrana ( kroz ovih nekoliko zadnjih dana ) traje pre kratko za neku stabilizaciju ili čak oporavak. Nadajmo se da će se uskoro formirati razina na kojoj će se uključiti veći broj ulagača koji su spremni na ulaganje u ATPL.

Mirovinci su kupovali na 3300 početkom godine, zašto bi ih sad interesirala dionica na 900 [tongue]
Inače, kad je ATPL 31.1.2005. dosegla 900 kuna bila je slabašna tvtka sa starom isluženom flotom, a danas je to uspiješan holding (doduše ne u formalnom smislu) sa diversificiranom strukturom usluga (bulk, heavy lift, hoteli, avioni). Da su jači samo za Imperijal i Libertas ne bi bila mala razlika, a ne zaboravi da su Zagreb i Pracat "sutra" u floti sa rješenom financijskom konstrukcijom. Današnja ATPL je svijetlosnim godinama iznad one iz siječnja 2005.
[/quote]
Gardist u ovom trenutku bi volio da Zagreb i Pracat dolaze 2010 nego u Sjecnju. Da je Zagreb izasao na vrijeme imao bi ugovor koji je sada dream. Ovako bit ce dobra i pozitivna nula.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"


samo da nadodam, JDPL-u je samo cash u bilanci otprilike jednak ovoj cijeni dionice. BOLESNO. [shocked]

Zasto bolesno? ZDRAVO.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

New Report

Close