ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 14:33
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
48,05
45.458
946
47,60
48,80
-2,06%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Dosta čitam i ne pišem, ali sam ipak odlučio par pitanja postaviti. Kažeš ti vrijednost jednog capea vrijedi više nego večina firmi. Ja si postavljam pitanje, koliko vrijedi cape ako ga nitko netreba? Koliko vrijedi Cape ako je procjena Cape-a napravljena kada je cijena čelika bila X dolara, a koliko danas? Koliko će vrijediti ako cijena čelika padne na x/10 dolara? Koliko treba pasti ATPL da bi bila kao opće spominjani DRYS?

DRYS-ov ath (ove godine) je 131, cijena je u jednom trenutku bila 15 dolara – to je 8.7 puta manje. ATPL-ov ATH je negdje oko 3660 podjeljeno s 8.7 daje cca 420…

Mislim, koliko zapravo ATPL može padati?

Novi cape ima svoju cijenu bez obzira na krizu i nije točno da ga nitko ne želi kupiti. Cijena ovisi o tržištu vozarina, naravno, sli ne toliko kao starogradnje. Stvar je u tome da ga sad mnogi niti ne mogu kupiti. Pa ne kupuje se brod da bi se eksploatirao godinu dana. Novi cape se kupuje kako bi se eksploatirao sljedećih 30 godina. Osobno ne vjerujem da ekipu iz ATPL previše brine ova kriza, kao i cijena dionice. J…e se njima. Oni gledaju minimum 10-ak godina u budućnost. Pa nisu to trgovci ugovorima i špekulanti da se sad badiraju što će platiti cape 100 milja dolara ako ga sljedeće godine ne mogu prodati za 150 milja, ili ako će vrijediti 50. Kupili su ga da bi na njemu zaradili na rok od 30. Misliš da neće?
[/quote]

Ali što ako su ga godinu dana kasnije mogli platiti upola manje?


Kad smo već kod pupušivanja na ATPL, evo i mog "križnog puta"…

Ima li tko jači…. [cry]

Dio sam kupovao iznad 3000, dio oko 1800, sad pokušavam sniziti prosjek ulaza… jel dovoljno jače? [tongue]


kako su krenuli brodari vani

ima neko link


http://finance.yahoo.com/q/cq?d=e&s=DRYS+DSX+EGLE+ESEA+EXM+GNK+NM+QMAR+TBSI

IMT?


Kad smo već kod pupušivanja na ATPL, evo i mog "križnog puta"…

1. Prije nego je izglasano povjerenje u USA senatu uzeh si margin založivši prvoklasne dionice (ne sve) koje sam posjedovao jer brate mili pa cijena od 1900 kn je bila prava poslastica naspram cijene od 2600 po kojoj sam prvotno kupio…, i naravno natovario sam se svinjski po 1900 kn….

2. Povjerenje je izglasano i gle naopako sve zarokalo do besvjesti pa i APTL "lagano" u ta dva dana sve do 11xx (legendarni četvrtak i petak), naravno da nisam reagirao jer sam mislio da će se oporaviti, no margin je pritisao i morao sam ubacivati ostatke dobrih dionica da pobjegnem od margina…, na kraju kad je došlo na 11xx morao sam prodati i dosta ATPL….

3. Eto sad sam u dobrom kešu i sada ciljam dalje (od margina sam poooodaleko) i ajd da opet ubodem ATPL (ali sada u famoznom oporavku po 1350 kn) i ide to brate gore pa u famozni petak (prije izlaska još "famoznijih" vijesti u jutarnjem listu) kupih još malo po 1400 i onda mrak….
Vjerujte mi imao sam noćne more preko vikenda…, nisam bio sav svoj…, svašta sam pomišljao…

I naravno famozno 4.poglavlje

4. Oporavak se ne nazire i nastupa totalna rasprodaja jer je margin još više stegnuo i bježim u keš – jučer po 1010 i danas po 937….

Sad sam u kešu, popušio sam cca 80-tak milja za nepunih mjesec dana…
Da se utješim ošo sam u China-shop i kupio si mont-prsluk za 99 kn i od sada burzu samo gledam, ne diram…, jer mi treba porast od nekih 70% da izbrišem ovu avanturu i iziđem blizu pozitivne nule….

Primam recepte za oporavak na private….

Ima li tko jači…. [cry]

ušao sam lagano na 2700, tek tolko da vidim kak ide…… na 1700 sam se pojačao, misleći da radim dobar posao, na 1500 sam ušao do grla, računajući da radim posao života………na kraju će me sve to možda i koštati istog……….

pušing preko 250 000 and counting……. nisam shortao, nemam vremena, radim posao koji me to teško dozvoljava, osim toga tad sam cijeli dan u outu i firma trpi……..

ali ostajem na brodu ako treba i do bankrota, sad mi se već laganini hebe za novce, stvar je principa

ovo se odvija baš onak kak sam si i mislio. najprije – blokada pa onda tavori na cca 920 -930 kn

ja sam danas izasao,prosjek oko 910kn.nisam vise mogao cekati,mislio sam da ce biti veci otpor na 1000kn ali nista od toga.puno srece Governeru,Sakaiu,Spanciru,Techmanu,Hangeru i Misku.od mene cista stotica za vase postove

Techmanu,zao mi je sto te nisam poslusao i izasao na 23xx,no covjek uci dok je ziv


Kad smo već kod pupušivanja na ATPL, evo i mog "križnog puta"…

1. Prije nego je izglasano povjerenje u USA senatu uzeh si margin založivši prvoklasne dionice (ne sve) koje sam posjedovao jer brate mili pa cijena od 1900 kn je bila prava poslastica naspram cijene od 2600 po kojoj sam prvotno kupio…, i naravno natovario sam se svinjski po 1900 kn….

2. Povjerenje je izglasano i gle naopako sve zarokalo do besvjesti pa i APTL "lagano" u ta dva dana sve do 11xx (legendarni četvrtak i petak), naravno da nisam reagirao jer sam mislio da će se oporaviti, no margin je pritisao i morao sam ubacivati ostatke dobrih dionica da pobjegnem od margina…, na kraju kad je došlo na 11xx morao sam prodati i dosta ATPL….

3. Eto sad sam u dobrom kešu i sada ciljam dalje (od margina sam poooodaleko) i ajd da opet ubodem ATPL (ali sada u famoznom oporavku po 1350 kn) i ide to brate gore pa u famozni petak (prije izlaska još "famoznijih" vijesti u jutarnjem listu) kupih još malo po 1400 i onda mrak….
Vjerujte mi imao sam noćne more preko vikenda…, nisam bio sav svoj…, svašta sam pomišljao…

I naravno famozno 4.poglavlje

4. Oporavak se ne nazire i nastupa totalna rasprodaja jer je margin još više stegnuo i bježim u keš – jučer po 1010 i danas po 937….

Sad sam u kešu, popušio sam cca 80-tak tisuća za nepunih mjesec dana…
Da se utješim ošo sam u China-shop i kupio si mont-prsluk za 99 kn i od sada burzu samo gledam, ne diram…, jer mi treba porast od nekih 70% da izbrišem ovu avanturu i iziđem blizu pozitivne nule….

Primam recepte za oporavak na private….

Ima li tko jači…. [cry]

Grdo grdo, mogu samo reć da kupuješ kad cjena pada al kad pada malo više dana…znaći
tek treći pa četvrti dan pada i to ne sve nego ulaziš po malo ( recimo ak misliš potrošit 100 ulaziš
po 20 na pet puta, znači pet dana po jednom )…..i još bitno margini u ova voalitna vremena nikad ….



kako su krenuli brodari vani

ima neko link


http://finance.yahoo.com/q/cq?d=e&s=DRYS+DSX+EGLE+ESEA+EXM+GNK+NM+QMAR+TBSI
[/quote]

praf za praf uopće ti nije bitno kak su vani krenuli i kakav je BDI….., ovo tu je real , a to je klaonica

Pad brodara realan, ako ne i nedovoljan

Vaš link

Izgleda da fondovi žele ATPL na nižim razinama od ovih, guraju je neprekidno od preko 2000 kn. Mirovinske fondove ne zanima ATPL i svaka obrana ( kroz ovih nekoliko zadnjih dana ) traje pre kratko za neku stabilizaciju ili čak oporavak. Nadajmo se da će se uskoro formirati razina na kojoj će se uključiti veći broj ulagača koji su spremni na ulaganje u ATPL.


Pad brodara realan, ako ne i nedovoljan

Vaš link


kaze onaj koji je kupovao Badel po 800 pa se sad tuzi sa gazdom da nevalja firma.
I onaj koji je procijenio PTKM na 450 pa je pordavao za mjesec dana na 280
I onaj koji je ulazio u MIV po 10000 pa je sad na 2000 i nema 9.9% vlasnistva pa se i tamo tuzi..

Bravo Varga, svaka ti dala…

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


Izgleda da fondovi žele ATPL na nižim razinama od ovih, guraju je neprekidno od preko 2000 kn. Mirovinske fondove ne zanima ATPL i svaka obrana ( kroz ovih nekoliko zadnjih dana ) traje pre kratko za neku stabilizaciju ili čak oporavak. Nadajmo se da će se uskoro formirati razina na kojoj će se uključiti veći broj ulagača koji su spremni na ulaganje u ATPL.

Mirovinci su kupovali na 3300 početkom godine, zašto bi ih sad interesirala dionica na 900 [tongue]
Inače, kad je ATPL 31.1.2005. dosegla 900 kuna bila je slabašna tvtka sa starom isluženom flotom, a danas je to uspiješan holding (doduše ne u formalnom smislu) sa diversificiranom strukturom usluga (bulk, heavy lift, hoteli, avioni). Da su jači samo za Imperijal i Libertas ne bi bila mala razlika, a ne zaboravi da su Zagreb i Pracat "sutra" u floti sa rješenom financijskom konstrukcijom. Današnja ATPL je svijetlosnim godinama iznad one iz siječnja 2005.

New Report

Close