ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 12:30
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
48,44
22.477
464
48,30
48,80
-0,82%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Neobično je da se rijetko spominje Atlantska na ovom forumu, jednu od najboljih firmi u Hrvatskoj u prošloj godini. Mislim da je zaslužila svoju temu. Današnji promet od preko 3.800.000,00 kn nam govori da je zaista atraktivna investicija. Inače, nakon pada sa 970 kn cijena se drži na cca. 800 kn/ + – 5% u protekla 2 mjeseca. Unaprijed poznati rezultati i svima poznato iskrcavanje Kristijana Flioričića sa preko 20.000 kom je vratilo cijenu i ipak suprotno očekivanjima vratilo na niže razine. U očekivanju godišnjih rezultata koji su kako sam već napisao poznati, puno više će biti interesantni razultati za 1Q/2006.g. koji bi trebali biti prikazani u slijedećih 40 dana. Zna se da su vozarine pale za 100% u odnosu na 2005.g., ali ipak još uvijek su profitabilne za Atlantsku Plovidbu. Ostali prihodi od hotela do avio kompanije bi trebali biti u porastu. Novca je dosta rezervirano za ovu godinu pa će intersantno biti pratiti događanja oko ove jako atraktivne dionice za mnoge ulagače.

prvi post u svezi atpl na ovom forumu….na toj smo cjeni…..neki nickovi su jos tu od 2006..

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak




Neki pametnjakovic me kolci,jer taj pametnjakovic napravio procjenu korelaciji bdi-atpl od kada je atpl na trzistu,dali je uzeo u obzir,zaradu koju atpl ima zadnju godinu,povecanje flote,sto avio sto brodarske,renoviranje hotela…atpl je jeftina i bad bdi-a od jos 10-20%,nema realne osnove da dalje rusi cijenu,usotalom atpl je sklopila dosta ugovora u vrijeme visokog bdi-a

Kolega, cijena pada zbog poslovanja ATPL-a u budućnosti a ne zarađenog casha u prošlosti. 95% pokazatelja budućeg poslovanja je loše. To kaj se ima nekaj love u rezervi onih je 5% dobrih razloga da vjerujemo da će firma plutat još neko vrijeme i da možemo biti optimisti da će jednog dana i oporavak.
No, da je u ovoj situaciji zaron na 499 kuna realan – realan je.
[/quote]
Glupost,
Vasom logikom bi u vrijeme rpada bdi-a cijena trebala ici gore,jer se ocekuje oporavk(nece nestat brodara,ni ovog sektora,niti ce propast)a kada indexi rastu,cijena bi trebala padati,jer kada tada ce korekcija usljediti.
[/quote]

Ha, ko piše gluposti vidjet ćete na cijeni ATPL u slijedećim tjednima…
ATPL sam kupio po 2,300 a prodao po 1,800 i 1,300. Bit će mi drago čuti vaše mišljenje kad ću se opet nakrcavat po 5xx [lol]

Tri su uvjeta potrebna da bi čovjek bio sretan: biti budala, egoist i zdrav; Ali, ako vam nedostaje prvi, sve je izgubljeno!




I ovdje psihic udjelio cijelom redu sjedi jedan. Kako si mene zaobisao? Please popravi jer zelim biti u drustvu sa normalnim osobama.

Aj ljudi ja se malo našalio da razbijem ove tmurne oblake…..kaj se tiče ocjena nisam
do sad nikad nijedne dao na forumu….tak da nebi bilo svaćeno da sam ja taj psiho….
[/quote]
Bajka dobar. Ma ima jedan psihic i drago mi je da to nisi ti. [thumbsup]
[/quote]

Ako ovako nastavi trebat će nam svima psihić, pa ga nemojte tjerati..nek bar on nešto zaradi na nama [huh]

ja usao prvi put u ovu dionicu.


ja usao prvi put u ovu dionicu.

Moja sućut, sutra si na 10 % minusa.

Sjećam se prošle godine kako su neki govorili da brodari u slijedeće dvije-tri godine idu samo gore (izračunavao se NAV i dr.) i da je sve sigurno. Tada ih nisam pratio nikako pa sam povjerovao da barem nekoliko mjeseci može a kad tamo ono niti nekoliko mjeseci. Tako niti sada ne vjerujem da će slijedećih nekoliko godina biti samo loše…
A kamo će poslije ovako velikog pada, zaključite sami.

Kad smo već kod pupušivanja na ATPL, evo i mog "križnog puta"…

1. Prije nego je izglasano povjerenje u USA senatu uzeh si margin založivši prvoklasne dionice (ne sve) koje sam posjedovao jer brate mili pa cijena od 1900 kn je bila prava poslastica naspram cijene od 2600 po kojoj sam prvotno kupio…, i naravno natovario sam se svinjski po 1900 kn….

2. Povjerenje je izglasano i gle naopako sve zarokalo do besvjesti pa i APTL "lagano" u ta dva dana sve do 11xx (legendarni četvrtak i petak), naravno da nisam reagirao jer sam mislio da će se oporaviti, no margin je pritisao i morao sam ubacivati ostatke dobrih dionica da pobjegnem od margina…, na kraju kad je došlo na 11xx morao sam prodati i dosta ATPL….

3. Eto sad sam u dobrom kešu i sada ciljam dalje (od margina sam poooodaleko) i ajd da opet ubodem ATPL (ali sada u famoznom oporavku po 1350 kn) i ide to brate gore pa u famozni petak (prije izlaska još "famoznijih" vijesti u jutarnjem listu) kupih još malo po 1400 i onda mrak….
Vjerujte mi imao sam noćne more preko vikenda…, nisam bio sav svoj…, svašta sam pomišljao…

I naravno famozno 4.poglavlje

4. Oporavak se ne nazire i nastupa totalna rasprodaja jer je margin još više stegnuo i bježim u keš – jučer po 1010 i danas po 937….

Sad sam u kešu, popušio sam cca 80-tak tisuća za nepunih mjesec dana…
Da se utješim ošo sam u China-shop i kupio si mont-prsluk za 99 kn i od sada burzu samo gledam, ne diram…, jer mi treba porast od nekih 70% da izbrišem ovu avanturu i iziđem blizu pozitivne nule….

Primam recepte za oporavak na private….

Ima li tko jači…. [cry]


To zuti.
ne navlaci.

Tko je rekao da je cijena DRYS i ATPL na 3600 odnosno 131 bila relativno jednaka u usporedbi pa da sad mora ATPL jednako pasti.

uzasno navlacenje i neznanje.

Inace deep drilling DRYS-a i hoteli i avioni ATPL se vrlo usporedivi, nema sta..

I sama velicina firme isto tako..


Samo bih htio potaknuti kakvu takvu raspravu.
Niti u jednom trenutku nisam spomenuo veličinu firme.
Ako se idu uspoređivati drugi u sektoru, rezultati su nažalost još gori?
S kojom bi ti firmom uspoređivao ATPL?

Nisam rekao da moraju jednako pasti, ali je cijeli sektor manje više u istim govnima. Omjer kod drugih bio bi EXCEL MARITIME CARR 9, GENCO SHIPPING 5,6, NAVIOS MARITIME 6,3, TBSI INTERNATIONAL 9,7…

Dali se drugi mogu uspoređivati, neznam…

kako su krenuli brodari vani

ima neko link


Ha, ko piše gluposti vidjet ćete na cijeni ATPL u slijedećim tjednima…
ATPL sam kupio po 2,300 a prodao po 1,800 i 1,300. Bit će mi drago čuti vaše mišljenje kad ću se opet nakrcavat po 5xx [lol]

Je, baš u sljedećim tjednima po objavi izvješća. Taman tad na cijeni od 500 kn P/E će biti 0,75 a MCAP u vrijednosti jednog broda koji im stiže krajem sljedeće godine. Ah, da … prije njega stižu još četiri….

I'LL BE BACK


kako su krenuli brodari vani

ima neko link

Voila Monsieurs

http://finance.yahoo.com/q/cq?s=DRYS,DSX,EGLE,ESEA,EXM,GNK,NM,QMAR,TBSI&d=v1

Tres Bien.

Ich Boss, Du nix


Ima li tko jači…. [cry]

E da ti je znat…

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"

New Report

Close