ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


malo sam se raspitao, kažu da margin call u biti ne udari odmah sljedeći dan nego banka da rok 1-2 dana da se manjak podmiri, a tek nakon toga počne tući po bidu dionicama koje drži. to bi značilo da će margini (prisilno) biti aktivirani tek od sutra, pa u ponedjeljak…. a ovo danas prodaju ljudi valjda dobrovoljno dionice koje im nisu blokirane marginima…

ne moraš se ništa raspitivati okolo, jer ti ja govorim iz prve ruke. Doktoriro sam na marginima i margin callovima [cool]
[/quote]

dadoo je u pravu barem tako je u Podravskoj.
Prošle godine je bio rok za podmirenje u vremenu od 48 h a ove hodine je rok dva radna dana od obavještenja o marginu.
Znači NE aktivira se odmah margin jedino ako ih ti sam obavjestiš da ti mogu rasprodat portfelj.


I ovdje psihic udjelio cijelom redu sjedi jedan. Kako si mene zaobisao? Please popravi jer zelim biti u drustvu sa normalnim osobama.

Aj ljudi ja se malo našalio da razbijem ove tmurne oblake…..kaj se tiče ocjena nisam
do sad nikad nijedne dao na forumu….tak da nebi bilo svaćeno da sam ja taj psiho….

Kupijo jutros po 920 i sad prodo po 94x ,sitno uzeo zarade, prodo sam jer ocekivam niže a možda grješim,vidit cemo.



I ovdje psihic udjelio cijelom redu sjedi jedan. Kako si mene zaobisao? Please popravi jer zelim biti u drustvu sa normalnim osobama.

Aj ljudi ja se malo našalio da razbijem ove tmurne oblake…..kaj se tiče ocjena nisam
do sad nikad nijedne dao na forumu….tak da nebi bilo svaćeno da sam ja taj psiho….
[/quote]
Bajka dobar. Ma ima jedan psihic i drago mi je da to nisi ti. [thumbsup]

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

Ovdje upišite svoj komentar…

Wile E. Coyote: Carnivorous Vulgaris; Apetitius Giganticus; Eatius Birdius

Sad se čeka 14:25 i objava BDI i onda brzo iskrcaj…..kaj bude to vječita shema…


Ipak se malo stabiliziramo…. [thumbsup]. Valjda je i prodavačima više žao ovako uništavat dionicu..

Dno će biti onda kada više nikakve loše vijesti neće moći dotući dionicu dublje i kad velikima više neće biti ni u kakvom interesu odricati se sve više udjela u vlasništvu, odnosno kad sve dionice iz ruku kolebljivih i špekulanata završe u čvrstim rukama.Ne zaboravimo da je zadnjih mjesec dana protrgovano sa jako velikim brojem dionica. Netko je to i kupio… Hajdemo malo realno sagledati situaciju što se tiće mogućih novih loših vijesti: Uprava se izjasnila kako se izjasnila i jedino gore što sad mogu napraviti je reći: "mi smo se samo šalili sa izvješćima, zarade zapravo nije bilo" i da se to objavi na dnevniku. Nadalje, mogu li vijesti sa dry marketa zapravo biti gore? Mnogi brodovi na spotu voze ispod breakevena ako alociramo i kreditno opterećenje po danu, a stare rage voze s još većim gubitkom. Recesija? Što se brodara tiće recesija je tu. Došla je. Tereti naime STOJE (ne prevoze se). Gore od toga za brodare je jedino da presuši more. E sad… ako je to tako, ili će ostale dionice polako k nama, ili ako nije mi ćemo k njima. Pa vi vidite što je bolji "buy" (ako je uopće išta "buy").

I'LL BE BACK

BDI Baltic Exchange Dry Index 1149 DOWN 72
BCI Baltic Exchange Capesize Index 1525 DOWN 47
BPI Baltic Exchange Panamax Index 966 DOWN 32
BSI Baltic Exchange Supramax Index 881 DOWN 94
BHSI Baltic Exchange Handysize Index 481 DOWN 71

sve je to vec u cijeni meni se cini..mislim taj pad bdi-a opet

KADA NARASTEM BIT ČU BROKER

ja je čekam na 500kn ,sve je moguće , već sam se dva puta opekao
na atlanskoj ,nemam neki veliki gubitak al mi je već dosta svega,ovo pada do besvjesti,tako ako dođe na 500kn jasno kupit ću je ,makar otišla atlanska u bankrot..neće se to dogodit ali kod nas je sve moguće


ja je čekam na 500kn ,sve je moguće , već sam se dva puta opekao
na atlanskoj ,nemam neki veliki gubitak al mi je već dosta svega,ovo pada do besvjesti,tako ako dođe na 500kn jasno kupit ću je ,makar otišla atlanska u bankrot..neće se to dogodit ali kod nas je sve moguće

..To uopće ne bi bilo loše. Nakrcamo se na 500, a onda bankrot i rasprodaja imovine. Kaj misliš koliko bi dobili po dionici??? [proud]


BDI Baltic Exchange Dry Index 1149 DOWN 72
BCI Baltic Exchange Capesize Index 1525 DOWN 47
BPI Baltic Exchange Panamax Index 966 DOWN 32
BSI Baltic Exchange Supramax Index 881 DOWN 94
BHSI Baltic Exchange Handysize Index 481 DOWN 71

Razgovarao danas sa kapetanom Nemom iz Atlanske. Kaže da će zaplovit prema Rajskim otocima ali prvo će zaronit 20.000 milja pod more [lol]

Tri su uvjeta potrebna da bi čovjek bio sretan: biti budala, egoist i zdrav; Ali, ako vam nedostaje prvi, sve je izgubljeno!

New Report

Close