ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 28.09.2024. u 17:31
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
49,39
8.347
169
48,10
50,00
3,34%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


” Nije da je dobro, ali nije niti zabrinjavajuće.

Kolega ovo je naj bolja definicija ATPL do sada. Sjecate se naseg malog prijepora od neki dan. Dugo sam izbjegavao ulaz u ovu dionicu jer sam smatrao da je pre zaduzena. I sada mislim da je dug velik ali od tada su isporucena 3 nova broda, napravili su izvrstan deal sa BB charterom (lizingom) 3 broda, trziste jos uvjek u porastu, kratkorocne prognoze trzista izvrsne i to zaista daje temelj vasem misljenju da stanje nije zabrinjavajuce. Sad vidim da sam trebao uci ranije ali nakon bitke lako je biti general. Inace sam oprezan investitor i spekulacije nisu temelj mojih ulaganja. Da se razumijemo svako ulaganje u dionice generalno jest spekulacija sa porastom ili padom ali ima spekulacija koje su utemeljene na fundamentima, trzistu i njih uvazavam za razliku od onih -znas Todo kupuje i Floki je izasao… Netko ce kazati da onda nema velike zarade ali ko kaze da tezim velikom zaradom. Obozavam mali ali konstantan rast pa ako sad moja dva favorita i malo uspore necu biti nezadovoljan. Ovi zadnji bull run nije normaln jer svjetsko trziste nije pratilo rast nasih brodara sta je generalno nas specifikum. Dio koji je rastao zbog dobrog trzista i ocekivanja prinove u floti a samim tim i povecanje zarade je opravdan a posljdicama rasta nastalog na visku novca nakon HT i shoppingu fondova pred ocekivano dobar 3Q upravo svjedocimo. Usporenje odnosno lagan pad ATPL i JDPL je uvjetovan ovim drugim i zato po mom misljenju nema nrazloga za neku zabrinutost.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

Techman,Geromino,Ententinis,Stravinsky,Big boss,Toknezev te svima koji vjeruju u ovu dionicu veliki pozdrav.[smiley2]Te svaka cast sto nesebicno djelite svoje VRIJEDNE informacije sa svim ovim davezima……ukljucujuci i mene…………….Ko zna mozda se svi zajedno jednom nađemo i sve ovo dobro zalijemo te usput na burzi ribe kupimo najbolje komade za na gradele……………..

Ako me nema ,znaci da nisam tu.


SLK: ” ” Nije da je dobro, ali nije niti zabrinjavajuće. ” Kolega ovo je naj bolja definicija ATPL do sada. Sjecate se naseg malog prijepora od neki dan. Dugo sam izbjegavao ulaz u ovu dionicu jer sam smatrao da je pre zaduzena. I sada mislim da je dug velik ali od tada su isporucena 3 nova broda, napravili su izvrstan deal sa BB charterom (lizingom) 3 broda, trziste jos uvjek u porastu, kratkorocne prognoze trzista izvrsne i to zaista daje temelj vasem misljenju da stanje nije zabrinjavajuce. Sad vidim da sam trebao uci ranije ali nakon bitke lako je biti general. Inace sam oprezan investitor i spekulacije nisu temelj mojih ulaganja. Da se razumijemo svako ulaganje u dionice generalno jest spekulacija sa porastom ili padom ali ima spekulacija koje su utemeljene na fundamentima, trzistu i njih uvazavam za razliku od onih -znas Todo kupuje i Floki je izasao…Znam netko ce kazati da onda nema velike zarade ali ko kaze da tezim velikoj zaradom. Obozavam mali ali konstantan rast pa ako sad moja dva favorita i malo uspore necu biti nezadovoljan. Ovi zadnji bull run nije normaln jer svjetsko trziste nije pratilo rast nasih brodara sta je generalno nas specifikum. Dio koji je rastao zbog dobrog trzista i ocekivanja prinove u floti a samim tim i povecanje zarade je opravdan a posljdicama rasta nastalog na visku novca nakon HT i shoppingu fondova pred ocekivano dobar 3Q upravo svjedocimo. Usporenje odnosno lagan pad ATPL i JDPL je uvjetovano ovim drugim i zato po mom misljenju nema nrazloga za neku zabrinutost.

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

Ovo je moja kćer poslala.
Ima godinu i pol, a već bi debatirala sa Techmanom.[smiley2]

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

Ha, sva je na tatu. Već čita i piše i nemoderiraju je.[smiley2]

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb


Ovo je moja kćer poslala. Ima godinu i pol, a već bi debatirala sa Techmanom.[smiley2]

[smiley2][smiley2][smiley2]

Pessimism Is Your Friend


Evo vijesti iz Kine Rast u Kini ove godine je preko 10 posto i to jako visoko u nekim sektorima i preko 20, potražnja je velika, te je veća potražnja za prijevozom u tonaži za 26.9 posto u odnosu na srpanj, CPI raste, a raste i sama proizvodnja, dakle prijevoz je jako tražen u Kini. Šaljem vam statističke podatke o Kineskom gospodarstvu. Svima pozdrav

Big nemoj analizirati djelomicno. To sta si stavio je dobro tek 50%. Kina svoje proizvode nekome i prodaje. Ogromna kolicina rude ulazi i Kinu. Masa gotovih celicnih proizvoda odlazi iz Kine. Na tome je angaziran veliki broj geared handyja. Udje li Amerika u recesiju, pade li gradnja i investicije kome ce Kinezi prodavat? Zato treba analizirati globalno. Celik je samo jedan segment ali je reprezentativan za nas topic jer su angazirani Panamax i Handy bulkeri.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

@Techman za proizvodnju su bitne sirovine, a tu je opet bitan transport jer Kina nema dovoljno sirovina pa mora uvoziti, ovo je dio samo toga ali je bitno sve ovo što je stavljeno[smiley2]

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Bigi ali ako nemas kome prodat i kad napunis skladista gotovih proizvoda usahnut ce potreba za sirovinama. Ma nisam otkrija toplu vodu i ne ocekujem Nobela za ekonomiju. To mi kaze moja strojarska logika.[smiley6]

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

300 milijuna ljudi u Kini su bogati i u Indiji oko 200 milijuna, dakle imaju prodati sve na svome tržištu plus Indija, plus 200 milijuna Japan oko 100 milijuna Indonezija i Australija, još oko 300 milijuna EU…. Veliko je to tržište bez SAD. Dakle 1.1 milijarda bogatih

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Hvala svima koji donose informacije na forum i ugodna Nedjelja……….. Pozdrav

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/


300 milijuna ljudi u Kini su bogati i u Indiji oko 200 milijuna, dakle imaju prodati sve na svome tržištu plus Indija, plus 200 milijuna Japan oko 100 milijuna Indonezija i Australija, još oko 300 milijuna EU…. Veliko je to tržište bez SAD. Dakle 1.1 milijarda bogatih

Malo ste kolega napuhali cifre bogatih. Ja bi to podijelio barem s 3. Priznam vam cifru jedino ak ste bogatima pribrojili i srednji sloj.

New Report

Close