ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 05:55
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
48,60
535
11
48,70
49,40
0,21%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.



Novi cape ima svoju cijenu bez obzira na krizu i nije točno da ga nitko ne želi kupiti. Cijena ovisi o tržištu vozarina, naravno, sli ne toliko kao starogradnje. Stvar je u tome da ga sad mnogi niti ne mogu kupiti. Pa ne kupuje se brod da bi se eksploatirao godinu dana. Novi cape se kupuje kako bi se eksploatirao sljedećih 30 godina. Osobno ne vjerujem da ekipu iz ATPL previše brine ova kriza, kao i cijena dionice. J…e se njima. Oni gledaju minimum 10-ak godina u budućnost. Pa nisu to trgovci ugovorima i špekulanti da se sad badiraju što će platiti cape 100 milja dolara ako ga sljedeće godine ne mogu prodati za 150 milja, ili ako će vrijediti 50. Kupili su ga da bi na njemu zaradili na rok od 30. Misliš da neće?

Governor pametno zboris. U 30 godina koliko traje exploatacija neka bude 10 losih, 10 osrednjih, 5 dobrih i 5 izvrsnih godina. 5 izvrsnih je 1825 dana puta 200000+ koliko smo imali i dobivamo simpaticnu brojcicu od 365000000. Pametnom dovoljno. [kiss]
[/quote]

POTPISUJEM

malo sam se raspitao, kažu da margin call u biti ne udari odmah sljedeći dan nego banka da rok 1-2 dana da se manjak podmiri, a tek nakon toga počne tući po bidu dionicama koje drži. to bi značilo da će margini (prisilno) biti aktivirani tek od sutra, pa u ponedjeljak…. a ovo danas prodaju ljudi valjda dobrovoljno dionice koje im nisu blokirane marginima…

ne moraš se ništa raspitivati okolo, jer ti ja govorim iz prve ruke. Doktoriro sam na marginima i margin callovima [cool]

I'LL BE BACK

ATPL ispod 1000 kn stvarno nisam ocekivao, panika i mediji cuda rade, cestitke kupcima..nadam se skorom povratku na neke normalne razine, jer ova cijena je smijurija…

Io,


Ljudi ja prodo danas sa -40% na kolko da se postavim sa kupnjom….

na 1666
[/quote]

Hi hi kakva besćutnost, niko nije suzu pustio a bacio patku….vas troje četvero sjedite
dole i jedinice iz zalaganja…..


Io,


Ljudi ja prodo danas sa -40% na kolko da se postavim sa kupnjom….

na 1666
[/quote]

Hi hi kakva besćutnost, niko nije suzu pustio a bacio patku….vas troje četvero sjedite
dole i jedinice iz zalaganja…..
[/quote]

-40 % nije za plakanje. Čestitam na sačuvanih 60% [thumbsup]

Brijem da smo sad fakat blizu dna ili na samom dnu.
Ajmo sad svi koji pišu 500 ili 700 dajte mi 1

KUPUJMO I PROIZVODIMO HRVATSKO


Io,


Ljudi ja prodo danas sa -40% na kolko da se postavim sa kupnjom….

na 1666
[/quote]

Hi hi kakva besćutnost, niko nije suzu pustio a bacio patku….vas troje četvero sjedite
dole i jedinice iz zalaganja…..
[/quote]

Hehe
Evo ja sam suzu pustio, ako ne zbog tebe, onda zbog sebe [lol]

I ovdje psihic udjelio cijelom redu sjedi jedan. Kako si mene zaobisao? Please popravi jer zelim biti u drustvu sa normalnim osobama.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

kako se netko zalece,strasno

KADA NARASTEM BIT ČU BROKER


nije još završilo pa možda trčim pred rudo, ali…

Spominjali su se za danas neki margini od 8 mlijona itd… i postavljanje nekih kaskadnih naloga od 800, 700, 650.

prema nekoj logici stvari, danas bi trebala biti nastavljena margin spirala jer ih je sa jučerašnjom zaključnom cijenom sigurno popucalo mnogo. E sad… ako je cijena još uvijek iznad 900, da li to znači da danas prodaju samo oni koji moraju, a šorteri ipak na holdu jer nekako vjerujem da bi sa obostranim impactom već bili dobrano ispod 800? Kupnje po običaju nikad ne fali…

Banke se moraju uključiti kad-tad: A čini mi se da je ovo prilika da malo kupuju za svoj račun!

Ipak se malo stabiliziramo…. [thumbsup]. Valjda je i prodavačima više žao ovako uništavat dionicu..

Ni ovaj lagani rast ni jutrasnji pad nemaju nikakve veze sa desavanjima na trzistu brodskog prostora. Nije se nista promjenilo. I sad ti budi pametan.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

New Report

Close