ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 10:40
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
48,55
15.246
314
48,30
48,80
-0,21%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

da vidimo kud ćemo sad…. ja mislim ostajemo na cca 920

Što je sad ovo, odblokirali bez obavijesti?

ako se dobro sjećam, najava rezultata za prvo polugodište su bili više nego maestralni…. prema tome?
do kuda možemo padati? do 50 kuna? [embarass]



To zuti.
ne navlaci.

Tko je rekao da je cijena DRYS i ATPL na 3600 odnosno 131 bila relativno jednaka u usporedbi pa da sad mora ATPL jednako pasti.

uzasno navlacenje i neznanje.

Inace deep drilling DRYS-a i hoteli i avioni ATPL se vrlo usporedivi, nema sta..

I sama velicina firme isto tako..


DRY ima vlastitih brodova ,ali uglavnom unajmljuje brodove.Kada market raste i oni rastu.Slično nama
kada smo u marginima.Problem je u tome što DRY isplačuje dividende kvartalno.Ono što bi narod reka:Što kurba dobila,to pila i popila.I oni su sviju dobit podijelili.Sada je došlo vrijeme kada vozarine
padaju,oni su dobit razdjelili,postoje ugovori koji su sklopljeni povoljno za iznajmljivača i sada
su jako loši za unajmljivača ,a to je DRY.Puše više,kao i mi koji smo u margine kreditima.Poluga je sada protiv njih i oni toliko puno padaju.
ATPL je ostvarenu dobit od prva tri kvartala ostavila u firmi za razvoj,plaćanje kreditnih obaveza i za
kupnju novih brodova.Ona svoju dobit nije razdjelila kroz dividendu.iI ta ostvarena dobit za ova
prošla tri kvartala iznosi 600 kn.

Postavi bih samo jedno pitanje:
Ako su prije dvije godine bili 900 kn,a 2007 su zaradili 200 kn po dionici,a ovu godinu 600 kako sada
mogu vrijediti 900.Tu nema matematičke logike.
Očito,burza je više psihologija ,a manje matematika,ali s vremenom matematika pobjeđuje.

[/quote]

Lopina, Bilančano je to nebuloza da ATPL vrijedi isto sada kad je zaradila 600 kao i kad je zaradila 200. Ali to je zato jer je u cijenu 2007 od 900 kuna bila anticipirana ova zarada od 600. Stvar je u tome da burzovna publika, a pogotovo u brodarskom sektoru, ne anticipra budućnost veću od godine dana. Zato su oni koji su kupovali po 3500 pogriješili jer nisu anticipirali dalje od godine dana, jednako kao i ovi sada što prodaju griješe jer nisu anticipirali dalje od godine dana.Premda sam ja skloniji povjerovati da ovi koji sada prodaju nisu anticipirali ništa dalje od 24 sata. Stvar je u tome da je ova cijena nebulozno niska sve da ATPL radi i bez dobiti sljedećih nekoliko godina (a radit će s dobiti, manjom ili većom, to još ne možemo biti sigurni, ali sigurniji sam povjerovati da će raditi sa dobiti kakvom takvom nego s gubitkom) I to je jedina istina. ATPL na 900kn je strong buy, pa makar je prekosutra vidli i na 500kn.

I'LL BE BACK




To zuti.
ne navlaci.

Tko je rekao da je cijena DRYS i ATPL na 3600 odnosno 131 bila relativno jednaka u usporedbi pa da sad mora ATPL jednako pasti.

uzasno navlacenje i neznanje.

Inace deep drilling DRYS-a i hoteli i avioni ATPL se vrlo usporedivi, nema sta..

I sama velicina firme isto tako..


DRY ima vlastitih brodova ,ali uglavnom unajmljuje brodove.Kada market raste i oni rastu.Slično nama
kada smo u marginima.Problem je u tome što DRY isplačuje dividende kvartalno.Ono što bi narod reka:Što kurba dobila,to pila i popila.I oni su sviju dobit podijelili.Sada je došlo vrijeme kada vozarine
padaju,oni su dobit razdjelili,postoje ugovori koji su sklopljeni povoljno za iznajmljivača i sada
su jako loši za unajmljivača ,a to je DRY.Puše više,kao i mi koji smo u margine kreditima.Poluga je sada protiv njih i oni toliko puno padaju.
ATPL je ostvarenu dobit od prva tri kvartala ostavila u firmi za razvoj,plaćanje kreditnih obaveza i za
kupnju novih brodova.Ona svoju dobit nije razdjelila kroz dividendu.iI ta ostvarena dobit za ova
prošla tri kvartala iznosi 600 kn.

Postavi bih samo jedno pitanje:
Ako su prije dvije godine bili 900 kn,a 2007 su zaradili 200 kn po dionici,a ovu godinu 600 kako sada
mogu vrijediti 900.Tu nema matematičke logike.
Očito,burza je više psihologija ,a manje matematika,ali s vremenom matematika pobjeđuje.

[/quote]

Lopina, Bilančano je to nebuloza da ATPL vrijedi isto sada kad je zaradila 600 kao i kad je zaradila 200. Ali to je zato jer je u cijenu 2007 od 900 kuna bila anticipirana ova zarada od 600. Stvar je u tome da burzovna publika, a pogotovo u brodarskom sektoru, ne anticipra budućnost veću od godine dana. Zato su oni koji su kupovali po 3500 pogriješili jer nisu anticipirali dalje od godine dana, jednako kao i ovi sada što prodaju griješe jer nisu anticipirali dalje od godine dana.Premda sam ja skloniji povjerovati da ovi koji sada prodaju nisu anticipirali ništa dalje od 24 sata. Stvar je u tome da je ova cijena nebulozno niska sve da ATPL radi i bez dobiti sljedećih nekoliko godina (a radit će s dobiti, manjom ili većom, to još ne možemo biti sigurni, ali sigurniji sam povjerovati da će raditi sa dobiti kakvom takvom nego s gubitkom) I to je jedina istina. ATPL na 900kn je strong buy, pa makar je prekosutra vidli i na 500kn.
[/quote]
ak je na 900 strong buy , kak se "zove" buy na 500?

Neznam da li je tko primjetio ima nalog na kupnji 1000 kom.na 900kn.
Sada se ne vidi jer nije u prvih 10

VUK DLAKU MJENJA A ĆUD NIKADA

Hmmm, kako sada stvari stoje ako ne dođe opet do nekog iskrcavanja od velikih igrača mogao bi se ovaj ponor stabilizirati iznad 900 kn [undecid]

ak je na 900 strong buy , kak se "zove" buy na 500?

Smart buy.

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb

ak je na 900 strong buy , kak se "zove" buy na 500?

buy or die [lol]

I'LL BE BACK


Neznam da li je tko primjetio ima nalog na kupnji 1000 kom.na 900kn.
Sada se ne vidi jer nije u prvih 10

Sumnjam da će proći. Sinoć sam gledao romantičnu komediju sa Jackom Nickolsonom i Helen Hunt "As Good As It Gets" (Bolje ne može), nasmijao sam se do suza više puta, film je fantastičan. Za ovo stanje danas je bi rekao "gore ne može".
Governor, svaka čast zadnji si Mohikanac sa interesantnim i logičnim postovima, samo nije lako natjerati narod na razmišljanje.

ako se dobro sjecam ima nekakav otpor na 935 ( po TA )…no znamo da nis od toga..
inace…nebih rekao da drhtave rucice prodaju….
margini su strasni…a ATPL likvidna..pa i ja sam u call samo imam srece da me prati odlicna banka i da imam za doplatit srusiti vrijednost margina….nisu svi te srece
zato….u ocekivanju FI…
pozz svima

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.

@governor

ATPL na 900kn je strong buy, pa makar je prekosutra vidli i na 500kn.

Ajde ponovno pročitaj pa mi objasni ovu izjavu, jer po meni nema zdrave logike u njoj. Možda sam nešto propustio.

Svi kupuju ti prodaj - Svi prodaju ti kupuj

New Report

Close