ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 21.09.2024. u 00:10
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
48,05
45.458
946
47,60
48,80
-2,06%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Stanje brodara u Americi … za jučer 22 listopad 2008

Tužno … tragićno stvarno nemam rječi.

Sretno svima nama.




u ljeto 2004 sam kupovao atpl po cca 100 njak kuna i činilo mi se jako puno…., a sad mi se trenutna situacija čini groznom…. a odmak je samo 4 godine

Da se podsjetimo, 2004 godine Atlantska je ostvarila zaradu od 78 kn po dionici. I onda je bilo puno za dionicu dati 100 kn. Sada, kada se ne zna kako će Atlantska u (bližoj) budućnosti poslovati i da li će uopće poslovati profitabilno, koliko bi dionica trebala vrijediti?
[/quote]

EPS 650 kn , a cijena 900. sličan P/E kao i 2004. Je li ista bilanca? I je li se tada znalo kako će poslovati u (bližoj) budućnosti?

Ovo je sell of koji nema veza s zdravom pameti. No… svaki dan prolazi debelo preko 10K komada. Pa se tješim da neko ovo i kupuje. Svaki dan sve smo bliže nuli, tako da je iz dana u dan preokret sve bliže [cool]
[/quote]

Traktor, fan sam hipoteze da svakome makar jednom u životu ispred vrata prođe zlatna kočija, samo netko se ukrca a netko ne ( u tvom i mom slučaju, ukrcati se u zlatnu kočiju značilo je prodati na 3500-3700). Sad možemo moliti Boga da dočekamo drugu priliku i istovremeno učiti na greškama, ipak smo na TK tek pet godina.
Za one što lupetaju o ciklusima od 5 godina samo nekoliko činjenica iz bliže povijesti. Nakon kraha "azijskog tigra" 1997. usljedile su katastrofalne godine za bulk brodare (1998 i 1999), dok je 2000 bila sasvim pristojna godina gdje su neki brodari zabilježili lijepe dobiti, pa je opet došla kriza 2001 i 2002, a zadržala se dobrim djelom i 2003 godine (ATPL dobit od svega app. 5 miljuna dolara).
Želim reći da će u narednih 5 godina biti volatilnosti i na marketu, pa će shodno tome i dionica ići up i down, a dovoljno je da se BDI oporavi do 3500 pa da brodari posluju sa pristojnom zaradom. Ako isključimo daytradere, što me nikad nije zanjimalo, bit će prilike za velike zarade na ovoj dionici i za dugoročne investitore, međutim treba biti strpljiv i ne riskirati sa cijelim portfeljem. U stvari bitan je samo datum ulaza i izlaza i cijena, vrijeme i cijene između toga su irelevantne.

ljudi kada vidim ovo prepucavanje i pucanje zivceka samo je jedna stvar jasna da je kraj svega ovog blizu. Ovaj put di stanemo stanemo, dalje nebu islo samo je pitanje bude li to na 750 ili malo niže.
Ko nemam margin neka se ne sikira. Bude lepse na skijanju 2009

nije bitno dal dobis pare na racun, glavno da prikazes dobit, kuš ne!

boris ne sikiraj se otvara u blokadi i to debelo ispod 918

nije bitno dal dobis pare na racun, glavno da prikazes dobit, kuš ne!


Skrenuli vi s teme, a što se tiće nekretnina u Lijepoj našoj one mogu maximalno roknut 20% u prosjeku, s tim da bolje lokacije neće padati više od 10%

Iznenaditi ćete se kolega.
Gadno iznenaditi.
Malo off topic ali…

None but ourselves can free our minds.Life is one big road with lots of signs. So when you riding through the ruts, don't complicate your mind.Bob's words


….. danas i sutra će margine caalovi i paničari napraviti svoj završni udarac.

i ja slično razmišljam,ali nisam baš optimist općenito gledano stanje na burzama. počeo je novi val potopa vani, USA je 2 dana za redom gadno zaronila, EU će vjerojatno danas žestoko okinuti, a i crobex.
svi smo očekivali da će FI ATPL za 3Q biti okidač rasta, ali obzirom na najave managmenta o značajnijem padu dobiti, moglo bi biti prije okidač za dolje i novi val panike. imam dojam da će 1000 kn biti jako poželjan target za prodaju idućih mjeseci. moje skromno mišljenje je da se ne treba zalijetatis kupnjom nego sačekati da se aktiviraju i istroše svi margin calovi i kad se stanje smiri tek onda ući jer uopće nije isključeno da se današnji margin calovi inicirati nove sutra, a sutrašnji opet nove u ponedjeljak. ATPL bi pri tome mogla zaroniti jako nisko, pogotovo što BDI tone li ga tone i brodari se vrlo brzo više neće ni moći mogu pokriti vozarinama a kamo li zaraditi. one hotele i avio kompaniju bolje nine spominjati, turizam će iduće godine imati jak pad, a avio flote u svijetu propadaju

moje pisanje nije poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje


u svakom zlu neko dobro
evo danasnjih limita za atpl
ATPL-R-A 23.10.2008 1.020,96 918,86 1.123,06

znači ima da skrešemo na 918 il mrvicu niže u prvim sekundama a onda ovisi o našim veleumnim zagrebačkoburzovnim genijalcima da odluče kada da ju vrate daljnje u trgovanje

nemoj zaboraviti da se blokada može aktivirati i na puno niže od -10% ako su nalozi tako postavljeni


ljudi kada vidim ovo prepucavanje i pucanje zivceka samo je jedna stvar jasna da je kraj svega ovog blizu. Ovaj put di stanemo stanemo, dalje nebu islo samo je pitanje bude li to na 750 ili malo niže.
Ko nemam margin neka se ne sikira. Bude lepse na skijanju 2009

Kraj nije ni priblizno blizu jer jos nije doslo do kapitulacje. Kad likvidnost opasno padne uz čmrljex kaj se tiće rasta ili pada dionica/indexa onda znaj da smo na dnu. Ja ne znam zasto vecina vas misli da je kriza nesto gdje ce stvari padati i odjednom u trenutku se odbit od nekakvog dna i krenuti rasti?

…a s obzirom na postavljanje aska u prvih 5 minuta premarketa koji već ide ispod cijene zatvaranja, debelo čemo zaroniti…
ps. imam atpl

Kupnja Prodaja
1.100,00 5 —entuzijast
945,00 10
941,01 50
940,00 63
938,01 9
937,40 30
932,02 7
931,00 2
930,00 10
918,86 5
Znam da ce ga poklopit prvi na prodaji,no dobro izgleda

KADA NARASTEM BIT ČU BROKER

dobil bu po 929 🙂
pametan


boris ne sikiraj se otvara u blokadi i to debelo ispod 918

možda.

otvaramao s blokadom vjerojatno.
završna cijena danas viša nego početna.
lijep pozdrav.

I'LL BE BACK

New Report

Close