ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 21.09.2024. u 09:29
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
48,05
45.458
946
47,60
48,80
-2,06%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.





dosta je ljudi dalo ATPL pod margin i do sada ih nije zakačilo, ali sad je ATPL stvarno gadno pala. Što mislite, oće biti problema sutra na otvaranju i kasnije s margin callovima na ovoj dionici?

danas je po mojim saznanjima bilo 8 mil kn ATPL pod marginima
…sutra je novi dan ….klanja….i ovak mozemo do 0.
nema tu pomoci ak Rohatinski nekaj ne napravi…jer ce se taman zatvarati 1 marginasi…a otvorit ce se drugi…kad se drugi zatvori ide treci…i tu nema kraja…
uzas…nisam mislio da mozemo ovak nisko…
pa kvragu jos malo cu ja biti na 50 % vrijednosti ATPL…a ulaz mi je 15nesto0
Uzas…teba se sad drzat
[/quote]

Pitao sam brokera da uletim danas na 1000 kn, rekao je – ni u ludilu jer će sutra i preksutra tek početi divljački okidati margin callovi po ATPL i to nitko neće moći braniti. Rekao je da prvi nalog stavim na 800 kn, a ostale na 700 i 650. Ne vjeujem da će baš tolko pasti, ali do sada me dobro savjetovao pa ću poslušat.
[/quote]
broker te ne smije savjetovati sto da kupis….[smiley]

[/quote]

ako ima aktiviranu istovremeno licencu i za investicijskog savjetnika onda može, premda jebes ulagača kojeg broker savjetuje, naročito ako je riječ o ovim novim kindergarten brokerima [bye]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 


Auuu. Vjerovao sam u ATPL i kupovao ju stalno i smanjivao ulaz i dokupljivao i vjerovao u ovogodisnju dobit i… Ali nisam vjerova da ce okinuti za vrijednost za koju je okinuo recimo DRYS, dakle sa 131 $ na 16$ ili na oko 12% vrijednosti od ATH. No cini mi se da moja miljenica na tu vrijednost ipak doci sutra il u Ponedjeljak. I onda se treba nakrcati do guse jer je taj isti DRYs vec dobio 40% vrijednosti nazad a poznato mi je da ga ATPL slijedi sa odmakom od 1-2 tjedna.
Gldam i povijesne vrijednosti tog prokletog BDI indexa i taj je vec okinuo na skoro 12% svoje vrijednosti a i on mora krenut gore. Mislim da slijedi jos 2-3 dana pada a onda jednako strmoglav rast. To se mora odraziti i na cijenu dionica jer ne zaboravimo ATPL je i dalje krcata kesom
atpl i ostali brodari nisu za svacije zivce……za sve ostale tu je ht
[wink] ps. imam atpl….

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak


21.10.2005 ATPL 910 kn

22.10.2008. tu smo a 1.10.2008. 1860. u 3 tjedna -50%,



Društvo samo da prjavim kupnju u 15.57.Samo da se zna da ima još optimista!

Lijepi pozdrav!

I ja jučer kupio po 1100…..nikad više u atpl..
[/quote]

Pa zašto jučer kupio. Danas je trebalo kupovati ili eventualno sutra odmah na otvaranju. Pa logički je da nakon ovolikog naglog pada slijedi nagli rast. U roku dan ili dva se može zaraditi 20%.




Društvo samo da prjavim kupnju u 15.57.Samo da se zna da ima još optimista!

Lijepi pozdrav!

I ja jučer kupio po 1100…..nikad više u atpl..
[/quote]

Pa zašto jučer kupio. Danas je trebalo kupovati ili eventualno sutra odmah na otvaranju. Pa logički je da nakon ovolikog naglog pada slijedi nagli rast. U roku dan ili dva se može zaraditi 20%.

[/quote]

Sudbina, poklopilo me u jednom padu poslje se nećko da prodam…..sve u svemu ovo je
automat klub a ne market…




Društvo samo da prjavim kupnju u 15.57.Samo da se zna da ima još optimista!

Lijepi pozdrav!

I ja jučer kupio po 1100…..nikad više u atpl..
[/quote]

Pa zašto jučer kupio. Danas je trebalo kupovati ili eventualno sutra odmah na otvaranju. Pa logički je da nakon ovolikog naglog pada slijedi nagli rast. U roku dan ili dva se može zaraditi 20%.

[/quote]
istina , al se može t toliko izgubit, zar ne?

Ja sam uletio u JDPL, ali za sutra pripremam cash i možda sam i ja u klubu, samo se postavlam 15% niže od ove cijene, zbog vas bih volio da me ne zakači, ali bumo vidli…

Surround all arround when it hits the ground





Društvo samo da prjavim kupnju u 15.57.Samo da se zna da ima još optimista!

Lijepi pozdrav!

I ja jučer kupio po 1100…..nikad više u atpl..
[/quote]

Pa zašto jučer kupio. Danas je trebalo kupovati ili eventualno sutra odmah na otvaranju. Pa logički je da nakon ovolikog naglog pada slijedi nagli rast. U roku dan ili dva se može zaraditi 20%.

[/quote]
istina , al se može t toliko izgubit, zar ne?
[/quote]

Kolega LOGIKA na burzi!
Zanimljivo. Da li su se logikom rukovodili oni koji su kupovali atpl na 3500kn, DLKV na 1950kn, IGH na 16.000kn, DDJH na 300kn, Luku Ploče na 6000kn, Luku Rijeku na 700kn, HT na 385kn isl ?.
Nije bilo logike kolega, kako tada tako ni sada.
Tržište je na gore navedenim razinama očito pogriješilo, samo na opozitan način kako griješi i sada.
Pogledajte KOEI nekad je bio na 1250kn a P/E 80 danas je na 400 kn a P/E 7. Dobit je danas skoro pa duplo veća od prošlogodišnje a cijena 3 puta niža, a perspektiva i dalje dobra za razliku od nekih drugih sektora.
Zaboravite logiku svi vi koji ju tražite.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.


nezko je spomenuo hangera ovdje….ima jos takvih koji sve pozitivno pisu za atpl dok ne iskrcaju i zadnju dionicu koju imaju…..e kad nestanu svi takvi sa foruma,kad vise niti jedan post ne bude pozitivan u svezi atpl…e tada je vrijeme za kupnju….hanger je izgleda iskrcao svoje…..ima ih jos par….procjenite koji su….

Da, kako je samo pamćenje kratko i fragilno… [huh]

Možda će te iznenaditi što ipak nisam prodavao nego sam neki dan ponovo (do)kupio, ali dobro, moje ulaganje nema apsolutno veze s ičijim ulaganjem, moji novci i moj stil su moja briga i način ophođenja s tržištem dionica.

A ako sam išta pričao pozitivno o brodarskom sektoru to svakako nije bilo upućeno kratkoročnim igračima, što sam x puta spomenuo, već je sve rečeno u kontekstu dugoročnog ulaganja, što sam x na n-tu puta spominjao.

Zbog istoga sam najavio da prestajem pisati do daljnjega, jer gotovo nikoga više nije interesiralo što pišem (čitaj: puno previše kratkoročnih igrača na tržištu i forumu), a pogotovo iz kojeg razloga pišem (čitaj: sve moje izjave su se tumačile kao drukanje na gore ili na dolje), pa stoga ostajem pri svome i neću do daljnjeg komentirati ovu temu.

Ulaganje na kratke staze je rizično, špekulativno, nekonstruktivno, vehementno, loše za živce i u konačnici loše za vlastite novce, a meni je nespojivo sa rječju ´ulaganje´.

Obavezno pogledati definiciju te riječi. To je ono na čemu i zbog čega se grade čitave pojedine institucije, a u očima naših ´ulagača´ to predstavlja samo želju za brzom i enormnom zaradom. Najčešće to kod njih i ostaje na željama…

Ja kad ulažem u dionice znači da ulažem u neku daljnju budućnost i ono što sam pisao ovdje se odnosi na isplativost ulaganja u ovu dionicu kroz neku doglednu budućnost, budućnost koja se ne odnosi na kraj ove ili iduće godine. Za sve ostalo što me kratkoročno interesira (u smislu brze zarade) imam hrpu kladionica (i sportova) na izboru, pa mi za to ne treba burza, a još je i zabavnije…

Bez muke nema nauke, ajd bok! [bye] [sealed] [sealed] [sealed]

22.10.2008
Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa
1. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 140.111 10,04 Osnovni račun
2. ATLANTSKA PLOVIDBA D.D. 132.070 9,46 Osnovni račun
3. CROATIA OSIGURANJE D.D. 68.681 4,92 Osnovni račun
4. CROATIA OSIGURANJE D.D. – ŽIVOTNO OSIGURANJE 68.680 4,92 Osnovni račun
5. USKOKOVIĆ ŽELIMIR 58.701 4,21 Osnovni račun
6. JERKOVIĆ ANTE 54.868 3,93 Osnovni račun
7. VLADOVIĆ-RELJA DUŠKO 50.000 3,58 Osnovni račun
8. LONZA VLAHO 48.842 3,50 Osnovni račun
9. PBZ D.D. 31.840 2,28 Skrb. račun -10
10. ŠMOK DAMIR 29.965 2,15 Osnovni račun
Ukupno: 49,00

HPB skrb ispao iz top 10, zadnje stanje za HPB skrb je 30302

Heaven or Las Vegas


22.10.2008
Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa
1. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 140.111 10,04 Osnovni račun
2. ATLANTSKA PLOVIDBA D.D. 132.070 9,46 Osnovni račun
3. CROATIA OSIGURANJE D.D. 68.681 4,92 Osnovni račun
4. CROATIA OSIGURANJE D.D. – ŽIVOTNO OSIGURANJE 68.680 4,92 Osnovni račun
5. USKOKOVIĆ ŽELIMIR 58.701 4,21 Osnovni račun
6. JERKOVIĆ ANTE 54.868 3,93 Osnovni račun
7. VLADOVIĆ-RELJA DUŠKO 50.000 3,58 Osnovni račun
8. LONZA VLAHO 48.842 3,50 Osnovni račun
9. PBZ D.D. 31.840 2,28 Skrb. račun -10
10. ŠMOK DAMIR 29.965 2,15 Osnovni račun
Ukupno: 49,00

HPB skrb ispao iz top 10, zadnje stanje za HPB skrb je 30302

hvala 🙂

u ljeto 2004 sam kupovao atpl po cca 100 njak kuna i činilo mi se jako puno…., a sad mi se trenutna situacija čini groznom…. a odmak je samo 4 godine

New Report

Close