ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 21.09.2024. u 19:44
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
48,05
45.458
946
47,60
48,80
-2,06%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Da nas bar Mol kupi
Ja bi svoje dao za 2800 [lol] [lol]

semper fidelis

…otužno…depresivno… [embarass]


dosta je ljudi dalo ATPL pod margin i do sada ih nije zakačilo, ali sad je ATPL stvarno gadno pala. Što mislite, oće biti problema sutra na otvaranju i kasnije s margin callovima na ovoj dionici?

danas je po mojim saznanjima bilo 8 mil kn ATPL pod marginima
…sutra je novi dan ….klanja….i ovak mozemo do 0.
nema tu pomoci ak Rohatinski nekaj ne napravi…jer ce se taman zatvarati 1 marginasi…a otvorit ce se drugi…kad se drugi zatvori ide treci…i tu nema kraja…
uzas…nisam mislio da mozemo ovak nisko…
pa kvragu jos malo cu ja biti na 50 % vrijednosti ATPL…a ulaz mi je 15nesto0
Uzas…teba se sad drzat

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.

kupiti il ne
pitanje je sad

Postanite Eu-robovi



A je li ova negativna propagandna kampanja protiv brodara po HR medijima zadnjih dana, zapravo motivirana skorom prodajom brodogradilista?!

Ono, ako se hrvatska javnost uvjeri da brodarstvo (pa onda i brodogradilista, je li) u citavom svitu padaju dogogodisnju i duboku krizu, onda nece biti previse otpora prodaji i/ili zatavarnju skverova, izbjeci ce se evenutalno neugodna pitanja i politicke posljedice te prodaju, stovise Polancec, Sanader & Co. bi cak mogli ispasti spasitelji i ekonomski vizonari.

A to sto zbog negativnog PR malo padaju i dionice brodara na ZSE, ionako nikom ne smeta, dapace,
i ljudima u Upravama HR brodara i vlasnicima Fondova, odgovara da te dionice budu potcijenjene.


Kolega u naj boljoj maniri Maceka dok je bio glasnogovornik vlade. Dajte jedan suvisli parametar u korist brodara o kome bi mogli pisati. BDI? Pada. Kreditna kriza u Amera? Traje. Vozarine? Davno ih ne vidjesmo ovako nisko. Garancije banaka za pokrivanje tereta? Nema ih. Pregovori Kineza i rudara? Rovovska bitka.
Za sta bi se posten novinar mogao uhvatiti da napise nesto sta bi se vama svidilo?
[/quote]

Cuj, usporedit nekog sa Macekom je vec osobna uvreda.
Neman ATPL pa me BDI i rudacha bas toliko i ne zanimaju, ali iman TNPL pa zato znam da i BDTI i ws vozarina za suezmaxe i aframaxe rastu konstantno vec 8 zadnjih dana.
A i naravno lipi zelene americki dolar kojeg zaradjuju bas svi brodari raste vec 10ak dana, u odnosu na kunu.

Dakle, ima sasvim dovoljno parametra da na jednoj ZSE brodari bas ne budu tako kaznjavani, zar ne?

Ali nije tema mog posta bilo kako trenutno stoje brodari, nego razlog ove medijske kampanje kontra njih koja je zaista provedena u klasicnoj Macek + EPH maniri.

Od citave HR ekonomije, ova kriza je zapravo najveca opasnost za turizam i za gradjenvinarstvo, puno veca nego za bilo kojeg brodara.
Ipak, mediji prenose Minstra koji prica nebuloze kako HR turizam ne more osjetiti ovu krizu i redovito donose clanke o izgradnji novih autocesta, mostva, dvorana i airporta.

Ono, za nikog nema kriza sve je ludilo i divno, banke su haj fajv, jedino ko je u baluno su brodari i brodogradilista.
Je, da nisan proziivija prvih 40 godina pod komuniznom, jos bi mozda i povirova da se u Hrvatskoj clanci u medijima pisu bez naloga iz komiteta . Ili iz sredisnjice, whatever.

strašno…….jesu je srondali, sramota!!!!!!!

Tko hoće, može..

Ovo još nisam vidio, a imao sam i dionice EIG-a nekad davno…


Ovo još nisam vidio, a imao sam i dionice EIG-a nekad davno…

udario sam ti vec 3×100,danas otvaram novi nick samo da ti mogu udarat stoje.

Ako me nema ,znaci da nisam tu.

mislim da ćemo se jedno dvije godine morati prilagoditi cijeni između 600-900kn


Ovo još nisam vidio, a imao sam i dionice EIG-a nekad davno…

Ja AIG,tak da sam vidio

KADA NARASTEM BIT ČU BROKER

dali netko vidi vise od prvioh 10 kupnji,ako da,nek posta,hvala

KADA NARASTEM BIT ČU BROKER


kupiti il ne
pitanje je sad

Ja kupio, pa kud puklo da puklo. Bolje sada nego kad krene val rasta od 20% kao prošli puta.

New Report

Close