ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

na 1025 skriveni nalog….stalno po 100 kom novih iskace

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.

[cry]ZSE INTRADAY UPDATE

Zagrebačka burza: Atlantska najniže ove godine

Autor/izvor: Oriana Ivković Novokmet
ZAGREB – Pesimizam ulagača ne posustaje, pa je sukladno negativnom raspoloženju svjetskih burzi i Zagrebačka burza započela trgovinu na negativnom teritoriju.

Europska i azijska tržišta jutros se „crvene“, baš kao što je sinoć Wall Street zaključio trgovinu s minusima ključnih američkih indeksa. I dok će vladine intervencije spriječiti financijskog kolaps i spriječiti reprizu Velike depresije, američki analitičari strahuju da se neće izbjeći recesija za koju procjenjuju da će biti najveća od 1982. godine. Tako je objava loših rezultata nekoliko kompanija, uzrokovala sinoćnji pad Wall Streeta.

Na domaćem tržištu strah od recesije najviše su osjetile brodarske kompanije, koje su već drugi dan uzastopce na meti rasprodaje. Uz minus Crobexa od 2,8 posto vrijednost indeksa spustila se ispod 2.500 bodova, dok promet iznosi tek dvadesetak milijuna kuna.

Dnevnim minimumom Atlantske plovidbe (ZSE:ATPL-R-A) od 1.028 kuna, nadmašena je najniža cijena u godini koju je ova dionica potonula na „crni petak“ 10. listopada kada je Crobex zabilježio rekordno nisku razinu. Uz minus od gotovo 8 posto Atlantska plovidba pala je za 1.028 kuna najniža je kod dubrovačkog brodara još od veljače prošle godine, dok se trenutno njima trguje uz minus od 7,8 posto po cijeni pod 1.030 kuna. S prometom od 7,2 milijuna kuna ovo je najlikvidnije izdanje.

I dok kod dubrovačkog brodara na negativni sentiment ulagača utječe sklizajući trend indeksa rasutih tereta, koji se u posljednjih pet mjeseci, nakon rekordne vrijednosti iz druge polovice svibnja, strmoglavio za 89 posto, padaju i drugi brodari primjerice zadarska Tankerska plovidba (ZSE:TNPL-R-A) unatoč jučerašnjem rastu cijene tankerskih vozarina. Tijekom jutrošnje trgovine spustila se za 5,1 posto na 1.700 kuna, uz 300.000 kuna prometa. I Jadroplov (ZSE:JDPL-R-A) u čijoj floti dominiraju brodovi za prijevoz rasutih tereta, pao je ispod ovogodišnjeg minimuma od 200 kuna, za 7,6 na najnižih 190,5 kuna. Trenutno se njima trguje uz minus od 3,9 po cijeni od 197 kuna dok je promet nadmašio tek 200.000 kuna. Dionice Uljanik Plovidbe (ZSE:ULPL-R-A) čija flota sadržava tankere i brodove za rasute terete, pala je za 4,5 posto na samo 869 kuna, što je najniže u posljednjih osam dana.

Drugi prema likvidnosti je Hrvatski telekom (ZSE:HT-R-A) kojim se ponovno trguje ispod 250 kuna, dok promet iznosi 2,6 milijuna kuna. Najniže se HT spustio na 242,7 kuna, a trenutni minus pri cijeni od 245 kuna iznosi 2 posto.

Prema likvidnosti slijedi Ericsson Nikola Tesla (ZSE:ERNT-R-A) koji je u minusu od 1,7 posto, te IGH (ZSE:IGH-R-A) koji je pao za 0,8 posto na 7.100 kuna.

Dobri rezultati Končara elektroindustrije (ZSE:KOEI-R-A) koja je zabilježila rast dobiti u devet mjeseci od gotovo 60 posto nisu spriječili pad ovih dionica, koje su skliznule za 3,6 na 424 kuna, prikupivši oko 600.000 kuna prometa.

Baš kao što niti rast dobiti Zabe (ZSE:ZABA-R-A) od 45 posto nije izazvao pozitivnu reakciju na njihove dionice, koje su pale za 1,3 na 294 kuna ostvarivši marginalni promet od pedesetak tisuća kuna. [bye] [bye] [cry] [bye]
[bye] Najgore od svega je što ide još i niže. [bye]

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

Koje cijeđenje dionice, cijede ju pred blokadom, a negdje sat-dva pred zatvaranje zse će je vjerojatno pustiti u blokadu, a sutra možemo samo zamisliti razinu panike na otvaranju.
Još ako ameri zatvore noćas kakvi su ima sada futuresi cca -2% bolje sutra ne paliti komp. [sad]


Ako bi dionica otisla ispod psiholoske granice od 1000 kuna, mislim da ce ostale dionice jako reagirati i moglo bi biti opet DERNEKA,a vidit cemo danas, jer ako danas ne potone ispod te razine to ce biti dobro,ali imam osjecaj da cemo je danas vidit bar na kratko na 9xx kuna.

to sigurno ne bi bilo dobro ?!



Pa ljudi ne huškajte na prodaju….

Pa ljudi, progledajte!
Na samom smo pragu velike krize u svijetu. Promislite malo kaj to znači…?
Kriza će trajat bar još 3 – 6 mjeseci (u najboljem slučaju) a kaj mislite – hoće li ATPL ali i ostale dionice u tom razdoblju imati ikakvog razloga za porast?
Mislite da će se na burzi osim osnovnih emocija – strah i pohlepa – pojaviti i recimo ljubav pa će ljudi kupovat ATPL (ili bilo kaj drugo) zato jer je vole pa će joj zato porasti cijena?

[/quote]

sve je ovo zbog niskog standarda. u hrvatskoj na burzi ulažu siromasi. imaju crkavicu i sve stave na burzu pa se nemaju razloga veseliti padu cijene jer nemaju više za dokup. pa onda kad im prekipi tu crkavicu prodaju u nadi da će još pasti pa da će kupiti jeftinije i počnu gristi nokte u strahu da neće pogoditi dno a u svemu tome im stradaju živci, ali još više obraz jer počinju bljutavo drukati down.

na burzi smijete investirati samo ako si možete priuštiti da se veselite i padu i rastu cijene jer znate da ćete uvijek imati svježeg casha iz drugih izvora a NE iz akrobatskih prodaja svojih dionica.

eh, vragu, netko me pretekao i stjerao u blokadu pred nosom [angry]


eh, vragu, netko me pretekao i stjerao u blokadu pred nosom [angry]

Opet u blokadu…
Gdje je dno…
Vlad veli puno dublje od 900…
[bye]

baaaaaaaaammmmmmmmmm
još mi se kuća trese od blokade
evo ja mislim da bu se odblokiralo tam kad bu se znal bdi
a onda kuku lele

Postanite Eu-robovi

interesantno, treba biti odblokirana u 15:59

mislim da smo i lacostu shebali sto se tice dugorocnog investiranja…

Bogat si tek kad imaš nešto što nikad ne bi mogao kupiti novcem! (Brooks)


interesantno, treba biti odblokirana u 15:59

Pa kad netko nešto kaže kontra Putina, kamo sreće da ostane blokirana tri dana dok se ljudi saberu mislima. ATPL za 200 dolara, legendrani komentator Mladan Delić bi vikao cit."ljudi, je li to moguće"?
Al će netko zarađivati na ovoj dionici za par mjeseci, to će biti troznamankasti%


Koje cijeđenje dionice, cijede ju pred blokadom, a negdje sat-dva pred zatvaranje zse će je vjerojatno pustiti u blokadu, a sutra možemo samo zamisliti razinu panike na otvaranju.
Još ako ameri zatvore noćas kakvi su ima sada futuresi cca -2% bolje sutra ne paliti komp. [sad]

Svaka čast "znalcu" koji mi je za ovaj post dao jedinicu, a nije prošlo mnogo i dogodilo se kao što sam napisao -blokada do zatvaranja zse. Mogla je i ranije ali je netko štopao skrivenim na 1025 kn, očigledno želeći da kad uđe do kraja dana ostane u blokadi. Čak je ispalo i točnije nego sam pisao, taman u 14h ni minute duže joj života nisu dali danas.
Slobodno meni stisnite još koju kulju jer predviđam napad panike sutra ako ameri ostanu crveni. Ako će tako nekom biti lakše. Najlakše je ništa ne pratit, jedinice stiskat i s vremena na vrijeme se išćuđavat nad situacijom [thumbsup]

New Report

Close