ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Gdje je sada onaj hanger sa svojim dubokoumnim plahta analizama ?! Koliko je samo taj navukao ljudi na ovu dionicu !

Kad večina bude na bidu ispod 1.000kn, fondovi će ih ošišati i idemo rasti !

Sad je signal kupnje dovoljno jak da mi blješti da moram malo odmorit od PC-a.


Pa nije vam to good – sad prodavati, s tolikim gubitkom – sami sebe pljačkate, ljudi.
Meni se unatoč svemu lošem ipak čini da je ovo žmikanje zadnjih drhtavih ručica… pa vidite da je sve stalo na 1030; opet šišanje na -9,xx %, po tko zna koji put… tko pametan sad prodaje?!? [proud]

Tako je već dosta vremena ali jedan put će biti kraj,a kada vidit ćemo,možda danas?
Ne vjerujem.

bit će bolje................




@gorgija

ljudi prodali.pogledajte koliki je pad od početka mjeseca.ja prodao zadnji mali dio 06.10.2008.
po 1750 kn sa gubitkom.

ha ha a vi koji pišete kao niste prodali. ljudi pa nemojte si baš tako skakati u usta, sve vam se vidi. briga mene hoćete li nekoga prepasti da stavi ask ispod 1000 ili ispod 900, ali bijedno vam je to.
[/quote]

da sada kupim bio bi preko 650 kn u plusu po dionici, ali me ne svrbe prsti.

Bez straha, pohlepe i sentimenta.

A je li ova negativna propagandna kampanja protiv brodara po HR medijima zadnjih dana, zapravo motivirana skorom prodajom brodogradilista?!

Ono, ako se hrvatska javnost uvjeri da brodarstvo (pa onda i brodogradilista, je li) u citavom svitu padaju dogogodisnju i duboku krizu, onda nece biti previse otpora prodaji i/ili zatavarnju skverova, izbjeci ce se evenutalno neugodna pitanja i politicke posljedice te prodaju, stovise Polancec, Sanader & Co. bi cak mogli ispasti spasitelji i ekonomski vizonari.

A to sto zbog negativnog PR malo padaju i dionice brodara na ZSE, ionako nikom ne smeta, dapace,
i ljudima u Upravama HR brodara i vlasnicima Fondova, odgovara da te dionice budu potcijenjene.

kad bi trebalo izvajesce izaci? ovaj tj?

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

Ja bogami ne prodajem:) Jest da sam u minusu skoro 50%. Ako BDI nastavi ovako nisko, to znači naznaku globalne (ali uistinu globalne) recesije. Npr, BDI je već nekoliko tjedana u banani, što znači da je uvoz sirovina jako pao.

Istupi uprave brodara su prilično nes(p)retni u zadnjih par dana i okrivljuje ih se za utjecaj na pad cijena dionice. Očito su i oni iznenađeni žestinom usporavanja u sektoru (u ovom se svjetlu kupovina jednog cape-a prije mjesec dana pokazuje kao veliki promašaj). Kupovina za trezor po 2000 i 1800 (ako sam dobro zapamtio) je isto promašaj što pokazuje da je ovakav pad neočekivan.

Mislim da je osnovni problem Jerkovića i uprave što su njihovi rezultati vezani uz prihod i dobit kompanije, a nisu vezani uz cijenu dionice. Naime, uprava dobija nagradne dionice koje je kupuju na tržištu. Što znači da upravi odgovara što manji P/E (jer će dobiti više nagradnih dionica). Vani uprava uglavnom dobija opcije, što znači da zarađuje toliko koliko je porasla cijena dionice. Kod ATPL je paradoksalno da će članovi upravi više zaraditi ako cijena dionice naglo padne.

Ne smatram upravu ATPL-a "lopovskom" ili nestručnom. Možda jedino mi se čini da nisu baš u potpunosti usvojili "kapitalistički duh" i da nekad djeluju više u korist lokalne zajednice (hoteli, agencija, avioni) i svojih zaposlenika (što mislite, da li će ATPL možda otpustiti nekoga ako ova kriza potraje) nego vlasnika-dioničara.

Pa kaj ste poludili da pitate za izvješće, ljudi probudite se fundamenti nemaju veze sa
cjenom…..ti djelići imovine sa kojim mi trgujemo mogu imat samo špekulantsku cjenu
nikako fundametalnu…..osnove ulaganja….

Nema nikakvog odbijanca ….loše loše mogo bi reć najlošije do sad

zašto vani brodari ne reagiraju na nekreditiranje banaka. samo kod nas brodari padaju više od ostatka.

Ako bi dionica otisla ispod psiholoske granice od 1000 kuna, mislim da ce ostale dionice jako reagirati i moglo bi biti opet DERNEKA,a vidit cemo danas, jer ako danas ne potone ispod te razine to ce biti dobro,ali imam osjecaj da cemo je danas vidit bar na kratko na 9xx kuna.


Ali cinjenica je da netko kupuje

Neću biti previše pametan ako kažem da kupuju oni koji smatraju da je danas dno a prodaju oni koji tako ne misle. Kako sada stvari stoje ovi potonji vode jedno 5,6 – 0.
Ali ako protiv Brazila igraš 10 puta jednom ćeš ga dobit. U suprotnom znači da je svjetska ekonomija ošla u 3PM, ako se rude ne budu prodavale i vozale morem neće više biti ničega
[bye]

New Report

Close