ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


opet se ovdje pise o pokazateljima… ja se nadam da su ljudi koji pricaju o indikatorima znaju da za cjenu dionice su bitnu buduci indikatori…
pa kolki je onda forward P/E ako su prihodi od vozarina pokrivaju tek samo troškove?

ako se referiraš na 2009. po trenutnim trendovima, očito nikakav……

U međuvremenu, strah od globalne recesije na domaćem su tržištu kapitala najprije osjetili brodari, ponajprije zahvaljujući uistinu zastrašujućem padu BDI indeksa, koji je nastavljen i ovoga tjedna, tragom ponešto slabije stope gospodarskog rasta u Kini. Premda se brojka od 9% rasta na godišnjoj razini za treći kvartal u ovom trenutku doista može nazvati spektakularnom, većina se ulagača usredotočila na negativan odmak u odnosu na brojke iz drugog kvartala (10,1% rasta), čime je BDI skliznuo ispod 1.300 bodova. U odnosu na početak godine, dotični je indeks u minusu od 86%, dok minus u posljednjih pet mjeseci, nakon rekordnih 11.793 boda iz druge polovice svibnja, iznosi 89%. Otuda i divergencija brodara u odnosu na tržišni prosjek. Naime, CROBEX je od početka godine izgubio nešto više od polovice svoje vrijednosti, dok je, primjerice, Atlantska plovidba (ZSE:ATPL-R-A), u promatranom razdoblju ostala bez dvije trećine tržišne kapitalizacije, dok je Jadroplov (ZSE:JDPL-R-A) u minusu od otprilike 73%.

http://www.seebiz.eu/hr/burze/iz-bankarske-krize-u-recesiju,28247.html

kaj danas mislite o kretanju cijene i prometu?
ja mislim -5 do 7% i promet manji nego ovih dana….oko cenera

Prema postavljenim nalozima tobogan.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

Iskreno moja sućut svima ….. ne gine nam jedno 500 kn ….ja vjerojatno rasprodajem…


Prema postavljenim nalozima tobogan.

a vidi promet , velikiiiiii na otvorenju 2.5 milje


Iskreno moja sućut svima ….. ne gine nam jedno 500 kn ….ja vjerojatno rasprodajem…

hvala



Prema postavljenim nalozima tobogan.

a vidi promet , velikiiiiii na otvorenju 2.5 milje
[/quote]
Moram bit iskren i kazati da veliki promet ne proizvodi dovoljno radosti koja bi neutralizirala gorak okus pada.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"




Prema postavljenim nalozima tobogan.

a vidi promet , velikiiiiii na otvorenju 2.5 milje
[/quote]
Moram bit iskren i kazati da veliki promet ne proizvodi dovoljno radosti koja bi neutralizirala gorak okus pada.
[/quote]

Meni osjećaj govori da se raspadamo…..preveliki su iskrcaji i svakog narednog dana
se gomilaju ogromni gubici…..ovi kupci od danas su sutra već na -10%, začarani krug..
Nema više udjeličara u fondu koji nije u minusu bez obzira jel krenuo sa početnom cjenom,
osim njih pet ili šest al kad i oni padnu onda sljede mirovinski dobrovoljni pa onda obavezni…
po meni nema nam pomoći al bogme nema ni penzija….




Prema postavljenim nalozima tobogan.

a vidi promet , velikiiiiii na otvorenju 2.5 milje
[/quote]
Moram bit iskren i kazati da veliki promet ne proizvodi dovoljno radosti koja bi neutralizirala gorak okus pada.
[/quote]
hahaha al dok je prometa postoji i nada, spes in rei….., mirovinci krcaju mogu se kladit

bilo bi dobro da moderatori otvore još jednu temu za atlantsku na kojoj bi se vratili oni koji su se ovdje prošlih dana povukli i gdje bi se opet mogli naći inteligentni i informativni postovi. jer ovo se spustilo na razinu komentara kakve inače imamo na business.hr.




Prema postavljenim nalozima tobogan.

a vidi promet , velikiiiiii na otvorenju 2.5 milje
[/quote]
Moram bit iskren i kazati da veliki promet ne proizvodi dovoljno radosti koja bi neutralizirala gorak okus pada.
[/quote]
hahaha al dok je prometa postoji i nada, spes in rei….., mirovinci krcaju mogu se kladit

New Report

Close